Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

..................................................................................................................................................
Egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum:
                19 kwietnia - część humanistyczna
9:00 - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
11:00 - z zakresu języka polskiego
                20 kwietnia - część matematyczno-przyrodnicza
                                                  9:00 - z zakresu przedmiotów przyrodniczych
                                                  11:00 - z zakresu matematyki
                                                                   21 kwietnia - język obcy nowożytny
                                                  9:00 - na poziomie podstawowym
                                                 11:00 - na poziomie rozszerzonym

...............................................................................................................................................
KOLEJNY SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW!
    Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wielgolesie zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w Unihokeju.
                                 GRATULUJEMY!                                      >>>
..................................................................................................................................................
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU MIŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Drużyna w składzie: Jakub Kwiatkowski, Mateusz Myka oraz Kamil  Parzyszek                                             Mistrzami Powiatu Mińskiego w Tenisie Stołowym.   >>>
................................................................................................................................................
             TENIS STOŁOWY PODCZAS 25 FINAŁU WOŚP.
I miejsce - Jakub Kwiatkowski (szkoła podstawowa)
I miejsce - Dawid Kostanty (gimnazjum)
                                  GRATULUJEMY!              >>>
..................................................................................................................................................
POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZY - „POWIAT MIŃSKI – WYMARZONE MIEJSCE NA WAKACJE W ZGODZIE Z NATURĄ!”.
III miejsce - Bartosz Zawadzki
              wyróżnienie - Dominika Osiak
                                     GRATULUJEMY!                   >>>
.................................................................................................................................................
SIENNICKI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.
w kategorii klas V - VI
I miejsce - Jakub Kwiatkowski
w kategorii gimnazjum - chopcy
III miejsce - Dawid Konstanty
w kategorii gimnazjum - dziewczęta
II miejsce - Iwona Górska
III miejsce - Angelika Myka
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
II miejsce - Iwona Górska
                  GRATULUJEMY!     >>>
...........................................................................................................................................................................
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
   Zapraszamy Was do udziału w akcji organizowanej przez
Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej „TORBA PEŁNA MIŁOŚCI”.
Wkładamy do niej: mydła, szczoteczki i pasty do zębów, szampony do włosów, kremy do rąk, płyny do kąpieli, żele pod prysznic, proszki i płyny do prania, płyny do mycia okien, podłóg, papier toaletowy, ręczniki papierowe itp.
     Oryginalną torbę z nadrukiem akcji można otrzymać w szkole od
p. Małgorzaty Krupy i również do niej należy zwrócić ową torbę, wypełnioną środkami czystości.  Za pośrednictwem Caritasu zostaną one przekazane do placówek na terenie naszej diecezji, min. Domu Samotnej Matki, Domu Dziecka.
Zbiórka w naszej szkole potrwa od 12 do 16 grudnia.
                Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.
                                                                                     Opiekunki Szkolnego Koła Caritas
                                                                                 >>>

...............................................................................................................................................
OGROMNY SUKCES NASZEJ GIMNAZJALISTKI
UCZENNICY KLASY III DOMINIKI ADAMCZYK
     I nagrodę zdobyła w XIV Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety Rafała Wojaczka w 45 rocznicę śmierci poety. >>>
................................................................................................................................................
SUKCES NASZEJ UCZENNICY
          Aleksandra Bogusz zajęła II miejsce w konkursie plastycznym XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Maria Kolbe.   >>>

..................................................................................................................................................
XIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOZNEJ
O PUCHAR WÓJTA GMINY LATOWICZ
Zwycięstwo naszej drużyny wynikiem 15:6.
                                            GRATULUJEMY!             >>>
..................................................................................................................................................
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W LATOWICZU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ O PUCHAR WÓJTA GMINY LATOWICZ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
Szkoła podstawowa:
III miejsce - Bartłomiej Całka - (kategoria klas I-IV)
II miejsce - Jakub Kwiatkowski - (kategoria chłopcy klas V-VI)
III miejsce - Mateusz Myka - (kategoria chłopcy klas V-VI)
Gimnazjum:
I miejsce - Angelika Myka - (kategoria dziewczęta)
III miejsce Aleksandra Jaroń - (kategoria dziewczęta)
II miejsce Dawid Konstanty - (kategoria chłopcy)
IV miejsce Kacper Król - (kategoria chłopcy)
                                     GRATULUJEMY!            >>>


................................................................................................................................................
 Szanowni Rodzice i Uczniowie
    Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszej szkolnej akcji  „Kup Pan szczotkę!”,  nadzorowanej przez Fundację                         Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.
   >>>
................................................................................................................................................
OGŁOSZENIE
        Jeśli lubisz pomagać i sprawiać innym radość, włącz się do   akcji „KSIĄŻKA DLA SENIORA”.
    Zbieramy książki, aby przekazać je pensjonariuszom Domu Opieki „Pod Klonami” w Transborze. Może czas, który dzięki Tobie spędzą na lekturze, będzie dla nich najmilszą chwilą w ciągu dnia.
    Książki należy przynosić do organizatorów akcji do końca listopada.
Darczyńcy otrzymają wzorowe cząstkowe oceny z zachowania.
                                                  Organizatorzy: I. Prus, H. Zawadka

..............................................................................................................................................
    W bieżącym roku szkolnym wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ramach współpracy z otwockim Hospicjum Empatia przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Najpiękniejsze Pola Nadziei”.                >>>
          

................................................................................................................................................
                                     DZIĘKUJEMY!
     Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom naszej szkoły, którzy wsparli akcję z okazji Dnia Papieskiego. Na pomoc dla stypendystów zebraliśmy kwotę 174,48 zł, którą przekazaliśmy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
                                                               Wolontariusze i opiekunki SKC     >>>

................................................................................................................................................
MISTRZOSTWA POWIATU MIŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
IV miejsce - drużyna dziewcząt
                 IV miejsce - drużyna chłopców               >>>
..................................................................................................................................................

Kompetencje na start!
     1 września 2016 r. rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego "Kompetencje na start", nr RPMA.10.01.01-14-3898/15. Projekt realizowany jest przez firmę Mały Inżynier w partnerstwie z trzema gminami: Latowicz, Siennica, Mrozy.
   W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych, takich jak:
1. Laboratorium Kodowania
2. Półkolonie Szalony Naukowiec
3. ROBO-lab
4. Przyrodnicze Laboratorium
5. Spotkanie z królową – zajęcia z matematyki
6. Naukowe Show
7. … i wiele innych!
     Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w projekcie prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji szkoły.
CEL GŁÓWNY PROJEKTU
    Do 31.08.2017 400 uczniów (200K) uczęszczających do placówek na terenie gmin Latowicz, Mrozy i Siennica (powiat miński, woj. mazowieckie) zdobędzie kompetencje kluczowe oraz właściwe postawy i umiejętności niezbędne na rynku pracy poprzez:
a) zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje kluczowe;
b) zajęcia pozalekcyjne rozwijające właściwe postawy i umiejętności niezbędne na rynku pracy ;
c) szkolenie nauczycieli 90 (78K) z nowoczesnych form przeprowadzania zajęć - programowanie, metoda eksperymentu, kompetencje społeczne;
d) doposażenie pracowni przedmiotowych w pomoce dydaktyczne i narzędzie do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych;
e) doposażenie w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK.
PLANOWANE EFEKTY:
Postawiony cel zostanie osiągnięty m.in. poprzez:
a) rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 400 uczniów (200K) poprzez objęcie uczniów dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi wysokiej jakości w okresie szkolnym i wakacyjnym;
b) rozwój kompetencji 81 nauczycieli (71K);
c) doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych (16 doposażonych szkół).
CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 994 214,00 zł
WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 1 595 371,20 zł


Link do skryptu z programowania, który został stworzony w ramach realizacji projektu:
................................................................................................................................................
PÓŁFINAŁOWE ROZGRYWKI
O MISTRZOSTWO POWIATU MIŃSKIEGO
Awns drużyny dziewcząt i chłopców  do Finałów Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej. >>>
................................................................................................................................................
POWIATOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W PIŁCE NOŻNEJ
Awans drużyny dziewcząt i drużyny chłopców do kolejnej rundy rozgrywek >>>

................................................................................................................................................
INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZACA
PROGRAMU DZWONEK NA OBIAD
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

   Drodzy Rodzice, jeżeli Wasza rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i nie macie możliwości wykupienia obiadów dla dzieci, istnieje możliwość zgłoszenia do Programu Dzwonek na Obiad. Warunkiem jest, aby dochód w rodzinie nie przekraczał 800zł.
                              Zainteresowani Rodzice mogą zgłaszać się do pedagoga szkolnego        p. Anny Niedek do 13 września 2016r.

.................................................................................................................................................
INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAKUPU BILETÓW MIESIĘCZNYCH
OD WRZEŚNIA 2016r.


                                                                                               Wielgolas, dnia 8 lipca 2016r.

INFORMACJA  DLA  RODZICÓW


       Uprzejmie informuję rodziców, których dzieci dojeżdżają do szkoły, że bilety miesięczne dla swoich dzieci od września 2016r. będą musieli zakupić sami bezpośrednio u przewoźnika.
Refundacja poniesionych kosztów w Urzędzie Gminy Latowicz.


                                                                            Dyrektor szkoły:
Roma Piłatkowska

..................................................................................................................................................
POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
III miejsce - Julia Chróst (800 m)
VII miejsce - Kamil Rybacki
                VI miejsce - Patryk Zajma
                                                 GRATULUJEMY!            >>>

................................................................................................................................................
ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W MROZACH
I miejsce - Aleksandra Jaroń (sok wzwyż)
I miejsce - Dawid Konstanty (biegu na 300m)
I miejsce - Patryk Zajma (bieg na 1500m)
II miejsce - Faustyna Łodyga (pchnięcie kulą)
II miejsce - Dawid Konstanty (skok w dal)
II miejsce - Filip Wójcik (biegu na 100m)
III miejsce - Izabella Duszyńska (bieg na 300m)
III miejsce - Ewa Chmielewska (skok w dal)
III miejsce - Patryk Zajma (bieg na 300m)
III miejsce - Jakub Dąbrowski (pchnięcie kulą)
                                 GRATULUJEMY!    >>>


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego