„Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się” - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

„Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się”

„DZIŚ WSZYSTKIM Z NAS BÓG NARODZI SIĘ”
  20 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęła ją pani dyrektor Roma Piłatkowska, witając przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: proboszcz wielgoleskiej parafii Dariusz Franczak, wójt gminy Latowicz -pan Bogdan Świątek - Górski, pani sekretarz Barbara Zgódka, reprezentanci Rady Rodziców oraz nauczyciele emeryci.
   Potem na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy odtworzyli biblijną historię Maryi i Józefa oraz narodzenia ich Syna. Goście z zachwytem wsłuchiwali się także w kolędy i pieśni wykonywane przez solistów i chór szkolny.  Pojawiające się w nich pytania: „Gdzie jest nasze Betlejem?” oraz „Mario, czy już wiesz, że Twój Synek ma wybawić nas od złego?” wywołały u słuchaczy nutę refleksji. Bożonarodzeniowy nastrój budowała też scenografia – imitacja betlejemskiej szopy ze żłobkiem oświetlone blaskiem gwiazdy oraz widoczne w tle zarysy miasta Jerozolimy.
   Po zakończeniu części artystycznej Wójt Gminy Latowicz pochwalił występy uczniów i złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Zwrócił też uwagę na ogromną wartość takich spotkań, budujących dobre relacje w środowisku. Następnie głos zabrał nasz proboszcz, wyraził radość ze wspólnego spotkania w szkole i zaprosił do kościoła na pastorałkę w wykonaniu seniorów.
  Potem odbyło się tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.   <<<
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego