"Od ziarenka do bochenka" czyli najmłodsi na wycieczce w Kawęczynie - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

"Od ziarenka do bochenka" czyli najmłodsi na wycieczce w Kawęczynie

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”  CZYLI NAJMŁODSI NA WYCIECZCE W KAWĘCZYNIE
     29 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i obu klas pierwszych wraz z wybiciem godziny ósmej wyruszyły na wycieczkę do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Hanna Jaworska, Elżbieta Mirosz, Ewa Piętka, Iwona Prus i Sylwia Gościej.
     Po dotarciu na miejsce, dzieci nie kryły zachwytu nad malowniczym miejscem, w którym się znalazły. Wiejska zagroda z izbą etnograficzną, piekarnia, kuźnia, młyn wodny, wiatraki, szkoła, piekarnia…było co oglądać i czemu się dziwić. Do tego wspaniali przewodnicy, którzy umieli rozbudzić ciekawość małych turystów i skupić ich uwagę na omawianych zagadnieniach. Największe wrażenie wywarła na dzieciach dawna szkoła i stosowane w niej niegdyś kary. O dziwo, nie zabrakło chętnych do klęczenia na grochu. Wielką frajdą była też przejażdżka zadaszonym wozem konnym i spotkanie z wieloma zwierzętami z tutejszej hodowli.
    W czasie wycieczki znalazł się też czas na posiłek. Wielkim rarytasem okazał się chleb upieczony w tutejszej piekarni, a i kiełbaski z rusztu znalazły wielu amatorów.
    Na zakończenie dzieci mogły pobawić się na pełnym atrakcji placu zabaw. Nie mogło się też obyć bez zakupów w sklepiku z ludowym rękodziełem. Protesty dzieci, kiedy okazało się, że czas wracać do domu, są chyba najlepszą recenzją tego wyjazdu.          <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego