„Podróż w cudowny świat nauki..” - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

„Podróż w cudowny świat nauki..”

PODRÓŻ W CUDOWNY ŚWIAT NAUKI..”
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W WIELGOLESIE

   29 X 2015r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Zgromadzeni w sali: uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście zostali zabrani w cudowny świat nauki. Kapitanem płynącego statku została p. dyrektor Roma Piłatkowska.  
   Przewodnicząca SU – Aleksandra Bogusz poprowadziła „załogę” klas Ia i Ib ku nowej przygodzie, poprzez kolejne wyspy: tańca i śpiewu, wiedzy i teatru. Na każdej wyspie załoga pierwszaków musiała wykonać przydzielone zadania, sprawdzające ich umiejętności. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem kapitana. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i w konsekwencji dopłynęły do portu, którym jest Szkoła Podstawowa w Wielgolesie. W uroczystość została włączona młodzież naszego gimnazjum. Uczennice: Weronika, Martyna i Julia zadedykowały pierwszakom utwór „Pięknie żyć”.
 Po tym nastąpił najbardziej uroczysty element uroczystości – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pierwszaki ślubowały na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor „symbolicznym „ ołówkiem pasowała pierwszaków na ucznia.
  Po pasowaniu uczniowie zostali obdarowani upominkami od Rady Rodziców, samorządu uczniowskiego, uczniów klas III . Rodzice również bardzo aktywnie włączyli się w uroczystość, przygotowując pod kierunkiem wychowawców medale dla swoich dzieci. Każdy rodzic wręczył medal swojemu dziecku.
Wychowawczynie p. Anna Rudowska i Hanna Zawadka przekazały rodzicom  listy, w których skierowały do nich ciepłe, z głębi serca płynące życzenia , aby rodzicielska miłość i oddanie wskazywały drogę wychowania mądrego i dobrego człowieka.
  Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa, po czym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

                                                                                 Anna Rudowska i Hanna Zawadka
                                                                                                        <<<


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego