„Szkolny chrzest pierwszoklasistów” - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

„Szkolny chrzest pierwszoklasistów”

„Szkolny chrzest pierwszoklasistów”
   25 października nasi pierwszoklasiści w obecności nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości oraz kolegów z oddziału przedszkolnego i starszych uczniów ze szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Romę Piłatkowską.                                                                                                                                                                                                                                       
   Te pełne emocji chwile poprzedził wspaniały występ w ich wykonaniu. Dzieci niepodzielnie rządziły na scenie i zachwyciły zebranych zwłaszcza swoimi popisami wokalnymi. Oprócz nich w przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas czwartych, którzy wcielili się w role zwierzątek niosących dary pierwszakom.  
    Na pamiątkę tego dnia dzieci z rąk Przewodniczącej Rady Rodziców Katarzyny Pałdyny otrzymały medale, od Pani Inspektor Oświaty Wiesławy Proczki batony i długopisy, od Księdza Proboszcza Dariusza Franczaka radosne błogosławieństwo na dalsze lata nauki w szkole, a od drugo- i trzecioklasistów zabawne sówki wypełnione słodyczami. Swojej dumy z pierwszoklasistów nie kryła Pani Dyrektor, która w swym przemówieniu skierowała do najmłodszych wiele ciepłych i mądrych słów.   
    Po części oficjalnej uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz wychowawczynie:  p. Hanna Jaworska i p. Iwona Prus spotkali się na pysznym poczęstunku  w świetlicy szkolnej.      <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego