„Wędrówki pierwszaków po Warszawie" - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

„Wędrówki pierwszaków po Warszawie"

„WĘDRÓWKI PIERWSZAKÓW PO WARSZAWIE"

      W ramach zajęć tygodniowych „Wędrówki po Polsce" uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej poznawali zabytki znanych miast w Polsce, między innymi: Krakowa, Gniezna, Torunia, Gdańska oraz Warszawy. Poznawały legendy związane z tymi miastami, szczególnie poznały naszą stolicę Warszawę. Aby przybliżyć dzieciom historię stolicy, dzieci wraz z wychowawczyniami p. S. Szanawską i p. H. Zawadką wybrały się na wycieczkę do Warszawy -23. 05. 2016r.
    Najpierw zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny, gdzie dzieci poznały i zobaczyły różne gatunki zwierząt. Były zachwycone, mogąc z bliska przyjrzeć się zwierzętom. Pani przewodnik przekazała wiele ciekawych i cennych informacji na temat życia zwierząt i ich potomstwa.
    Po interesującym i pouczającym spacerze dzieci udały się na Stare Miasto, by obejrzeć dawne kamienice, dowiedzieć się ciekawostek o historii naszej stolicy. Zwiedziły też wnętrza Zamku Królewskiego, przechadzały się po ogrodach królewskich.
     Zmęczone, ale bardzo zadowolone, w wyśmienitych nastrojach wróciły do domu.
Sądzę, że poglądowa lekcja historii utrwaliła wiedzę o Warszawie, a wizyta w ZOO pozwoliła przyswoić wiedzę o różnych gatunkach zwierząt.
                                                             Hanna Zawadka
                            <<<


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego