Świetlica - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Świetlica

Świetlica
"Łąka latem"
  Bukiet pięknych polnych kwiatów takich jak: mak ,chaber, rumianek są ozdobą naszej świetlicy, ale również  postanowiliśmy wykorzystć je do zrobienia niezwykłej pracy plastycznej. Zrobiło się miło, kolorowo i bardzo wakacyjnie.
"Bezludna wyspa"- folia bąbelkowa
Dzieci marzą już o wakacjach, widać to w tworzonych przez nich arcydziełach. Tym razem kreatywnie wykorzystali folię bąbelkową, zarówno malowanie farbami jak i pykanie bąbelkami sprawiło świetliczkom dużo radości :)

   Świetliczaki nie mogąc doczekać się wakacji stworzyły wakacyjną gazetkę na której doskonale widać ile dni zostało do zakończenia roku szkolnego. Wielkie odliczanie czas zacząć. Wakacje już za 25 dni, 24.., 23...:)
  Wiosna to przepiękną pora roku, która inspiruje nas do różnego rodzaju aktywność. Dzieci na świetlicy słuchają piosenek o wiośnie, rozwiązują zagadki i rebusy z nią związane. Również bardzo chętnie wykonują różnego rodzaju prace plastyczno-techniczne. Oto kwiaty wykonane przez dzieci różnymi technikami.

Święta Majowe w świetlicy szkolnej

  Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jest to radosny czas pełen wiary, nadziei i miłości. Podczas zajęć edukacyjnych w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których wykonywały kartki wielkanocne oraz ozdoby. Uczniowie rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne oraz kreatywne.
  Drodzy Rodzice i Wychowankowie życzymy Wam, aby zbliżające się święta Wielkanocne przyniosły dobre zdrowie, radość, pokój oraz wiarę w serdeczność i życzliwość drugiego człowieka.
Wesołego Alleluja
                Życzą nauczyciele świetlicy szkolnej.
Rozstrzygnięcie konkursu "Ozdoba Wielkanocna"
   kategoria wiekowa: klasy I-III
I miejsce: Natalia Grabowska kl.I
II miejsce: Julia Dąbrowska kl.II
III miejsce: Marta Prus kl.III
Wyróżnienie: Wiktoria Piłatkowska kl. I
   kategoria wiekowa: kl. IV- VI
I miejsce: Zuzanna Konstanty
II miejsce: Julia Śluzek
    Wszystkim serdecznie gratulujemy:)
********************************************************************
********************************************************************„Baranek z popcornu”
     Małymi kroczkami zbliżają się Święta Wielkanocne, a co za tym idzie zaczynamy zabawy i prace plastyczne w tym temacie. Dziś baranek z popcornu.
Potrzebujemy popcorn, szablon owcy, dobry klej.
   Zadanie banalnie proste, bowiem polega jedynie na wyklejeniu szablonu owcy popcornem. Efekt końcowy zaskakujący!
********************************************************************
Wiosna w Świetlicy Szkolnej
 21 marca mamy kalendarzową wiosnę, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Wychowankowie naszej świetlicy z niecierpliwością czekają na Panią Wiosnę. Dzięki wielobarwnym dekoracjom w naszej świetlicy już panuje prawdziwie wiosenny nastrój.

********************************************************************Malowanie solą
  Tym razem nasze świetliczanki tworzyły ilustracje z zabarwionej soli.  To bardzo ciekawa i atrakcyjna technika plastyczna, która dostarcza dziecku wielu bodźców dotykowych oddziałując niezwykle na wyobraźnię, jest za razem prosta i efektowana. Polega na posmarowaniu poszczególnych części rysunku klejem typu wikol lub magic i posypaniu wybranym kolorem soli.
Świetliczanki miały za zadanie udekorować wielobarwną solą rysunek motyla i kwiatka.
 W pogodnych, wiosennych pracach odnajdujemy kolorystykę oraz urok nadchodzącej wiosny.

********************************************************************,,Kółko plastyczne - malowanie na folii - akwarium"
********************************************************************
,Sercem z Ukrainą"
********************************************************************
W świetlicy szkolnej w ramach kółka plastycznego odbyły się zajęcia  na których robiliśmy popularnego wśród dzieci "slima".
********************************************************************
Odbyły się pierwsze zajęcia z kółka plastycznego na świetlicy.
Dzieci miały za zadanie wykonać "gniotka" sprawiło im to dużo radości,
a zabawa nim jeszcze więcej.
********************************************************************
                          Świetlica- kółka zainteresowań
Kółko plastyczne- wtorek 3. lekcja- p. Sylwia Banaszek,
                                piątek 5. lekcja- p. Iwona Prus
Kółko czytelnicze- piątek 2. lekcja- p. Hanna Jaworska
Kółko sportowe- środa 7. lekcja- p. Marta Wójtowicz
Kółko języka angielskiego- piątek 7. lekcja- p. Marta Proczek
                              
                           Wychowawcy świetlicy
********************************************************************
Konkurs plastyczny
„Kubuś Puchatek”
Konkurs skierowany do dzieci z klas I – III ze szkół podstawowych >>> Zgodnie z tradycją „W karnawale, w karnawale… wielkie bale”. W świetlicy stworzyliśmy małą namiastkę balu  Wśród karnawałowych rekwizytów nie zabrakło karnawałowych masek wykonanych podczas zajęć plastycznych różnymi technikami przez naszych świetliczaków. Świetlica został pięknie ozdobiony serpentynami i kolorowymi balonami. Dzieci świetnie się bawiły z balonami przy muzyce. Były tańce, ale także zabawy,  „Krzesełka”
Świetlicowa choinka
  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami również w naszej świetlicy. Tym razem uczniowie z wszystkich grup wiekowych przygotowali wspólną kolorową choinkę z dłoni.
  Każde dziecko miało za zadanie obrysować kształt swojej dłoni a następnie ją wyciąć. Tak powstało wiele kolorowych rączek, które po przyklejeniu utworzyły choinkę. Efekt końcowy prezentuję się świetnie, a wspólna praca wszystkim przyniosła dużo radości. Jak pod każdą choinką tak i pod naszą znalazły się prezenty.

Świetlica w zimowej szacie.
 Zmieniające się pory roku mają znaczący wpływ na nasze szkolne otoczenie. W sali świetlicowej również zrobiło się zimowo za sprawą wspaniałych zimowych dekoracji: wiszących papierowych śnieżynek, zimowych prac dzieci.  Dzięki temu wszyscy wokół mogą dostrzec  uroki zimowego klimatu i lepiej poczuć magię tej pięknej pory roku.

Mikołajki
  W tym roku podczas mikołajek w świetlicy szkolnej dzieci wspólnie ubrały świetlicową choinkę. Śpiewały pięknie piosenki związane z tematem dnia: „Kochany Panie Mikołaju”,  „O dobrym Świętym Mikołaju” oraz bardzo aktywnie odgadywały mikołajkowe zagadki. Kolejną propozycją dla naszych podopiecznych była  mikołajkowa praca plastyczno – techniczna: „ Czapka Św. Mikołaja”- praca polegała na pomalowaniu farbami  plakatowymi czapki na czerwono oraz przyklejeniu obramowania i pompona z wykorzystaniem płatków kosmetycznych. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie świetlicowej.

ROK  SZKOLNY 2021/2022

ŚWIETLICA  SZKOLNA
poniedziałek                   7:30 – 10:30       12:30 – 16:30
wtorek                            7:30 – 10:30        11:30 – 16:30
środa                               7:30 – 10:30       11:30 – 16:30
czwartek                         7:30 – 10:30       12:30 – 16:30
piątek                              7:30 – 10:30       11:30 – 16:30
   Pszczoły choć są malutkie, należą do najbardziej pracowitych stworzeń na ziemi. Umożliwiają rozmnażanie się wielu roślinom, a także produkują miód, który jest zdrowy i smaczny. 20 maja obchodzimy Święto Pszczół.

Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja. Są to dni szczególnie ważne w historii Polski. Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.


Światowy Dzień Ziemi jest największym ekologicznym świętem, które obchodzone jest od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem obchodów święta jest budowanie świadomości jak delikatny jest ekosystem Ziemi oraz pokazywanie prawidłowych zachowań ekologicznych.


   Zapraszamy wszystkie dzieci do ciekawego spędzania czasu ze specjalnie przygotowanymi dla Was wielkanocnymi łamigłówkami i zadaniami.


  Przedstawiamy Wam drogie dzieci kilka pomysłów na ciekawe zabawy domowe, a także ciekawe linki do fajnych gier na platformie wordwall.pl. Życzymy udanej zabawy!
   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do stworzenia prostych i kreatywnych prac plastycznych. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych materiałów.

WIELKANOC
   Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, które obchodzone jest na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
DLA DZIECI
    Święto obchodzone jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

KARTKA NA WALENTYNKI
   Walentynki to święto zakochanych, które przypada 14 lutego. Tego dnia zazwyczaj wszyscy zakochani obdarowują się listami. Poniżej prezentuję Wam jak zrobić unikalną kartkę walentynkową z zawijasów z bibuły tworzących widowiskowe serce.
********************************************************************
 jest jednym z przyjemniejszych świąt, któremu towarzyszy tradycja objadania się słodkościami, takimi jak pączki i faworki. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jego data zależy od daty Wielkanocy - przypada 52 dni przed tymi świętami. >>>
********************************************************************
w roku. Jest to święto, które w naszym kraju ma ponad 30-letnią tradycję. Tego dnia wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co dla nich zrobili.
********************************************************************
********************************************************************


********************************************************************
Co roku, przed zimą wiele gatunków ptaków odlatuje do ciepłych krajów.
********************************************************************
tuż-tuż, trwają przygotowania na najwyższych obrotach. Pieczemy ciasta, sprzątamy dom, kupujemy prezenty dla najbliższych i niedługo zaczniemy rozglądać się za choinką aby ją ubrać w kolorowe ozdoby. Zaczynamy wyczuwać specyficzną atmosferę, która panuje tylko w tym okresie przedświątecznym. Czy zastanawialiście się nad tym, dlaczego ubieramy choinkę? Albo dlaczego dostajemy prezenty od Mikołaja? >>>
********************************************************************
    Nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Jeżeli macie mało miejsca i nie zmieści Wam się duża choinka, zróbcie niecodzienną choinkę z makaronu. Taka choinka będzie świetną ozdobą, którą można postawić na stole czy na oknie, na komodzie czy biurku. >>>
********************************************************************
   W długie zimowe wieczory, gdy za oknem wieje zimny wiatr, miło jest posiedzieć w przytulnym pokoju. Odpowiedni nastrój i atmosferę wprowadzi światło świec. Pokażę Wam jak wykonać własnoręcznie wyjątkowe lampiony w zimowej aranżacji. >>>
********************************************************************
       Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w grudniu. Tego dnia ludzie obdarowują się drobnymi upominkami, zwykle w postaci słodyczy lub skromnych zabawek. Święto ma swój zwyczaj. Prezenty otrzymują tylko te osoby, które były grzeczne. Właśnie takim osobom św. Mikołaj zostawia niespodziankę. Mikołajki obchodzi się w Polsce 6 grudnia, czyli niecałe 3 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. >>>
********************************************************************
  Barbórka to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia. Właśnie tego dnia dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną ciężką pracę. Przy tej okazji przedstawię Wam kilka ciekawych faktów o Barbórce i tradycjach związanych z jej obchodami:>>
********************************************************************
  Drogie dzieci, powoli zbliża się czas zimowy.
Czy zastanawialiście się, co zwierzęta robią zimą? >>>


**************************************************************************************
  Andrzejki są obchodzone w Polsce z 29 na 30 listopada. Jest to świetna okazja do zapoznania się z tradycjami andrzejkowymi i wesołej zabawy. Dawniej wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie i mogły wziąć w nich udział tylko dziewczęta niezamężne. Dzisiejsza forma andrzejek przybrała formę świetnej rozrywki. >>>
**************************************************************************************
    W wielu bajkach i baśniach dosyć często pojawiały się nieziemskie istoty. Służyło to głównie temu, aby wyjaśnić nadprzyrodzone zjawiska.
    Czarodzieje zazwyczaj nie budzili postrachu, byli raczej uważani za mędrców, znachorów i nauczycieli, którzy przekazywali swoją wiedzę kolejnym pokoleniom. >>>
**************************************************************************************
  Na zajęciach popołudniowych w zerówce dzieci wykonały przepiękne witraże. Praca została stworzona za pomocą gotowego szablonu liścia, który został wycięty przeze mnie tak, żeby można było zrobić witraż. Do wykonania naszego małego dzieła potrzebowaliśmy jeszcze tylko kleju, bibuły i nożyczek. >>>
**************************************************************************************

  Spędzając czas w domu możecie wykorzystać go bardzo pożytecznie. Już teraz jest czas na wykonanie karmników dla ptaków. Możecie to zrobić samodzielnie. >>>
**************************************************************************************
 Kraków to przepiękne miasto położne w południowej Polsce nad Wisłą. Zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem powierzchni i liczebności mieszkańców. Każdy, kto odwiedził przynajmniej raz to miasto nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tutejszy klimat. Kraków jest jednym z najstarszych miast kraju posiadającym piękne wzgórze na Wawelu z Jaskinią Smoka i pełen uroku Rynek z unikatowym kościołem Mariackim. Przez wieki Kraków był stolicą Polski i siedzibą królów, co                                                    przyciągało wielkich uczonych i artystów.>>>
**************************************************************************************
   22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Jest to szczególny dzień, ponieważ życie bez kredek byłoby nudne.
   Według słownika języka polskiego słowo „kredka” oznacza: „kolorowy grafit w drewnianej lub plastikowej oprawce, służący do rysowania i pisania” lub też „kolorową laseczkę z masy przypominającej                                                wosk, służącą do rysowania i pisania”. >>>
**************************************************************************************
     W czasie zajęć świetlicowych uczniowie klasy III ozdabiali szablon drzewa przy użyciu ciekawej techniki.

**************************************************************************************
      Dzień Jeża jest obchodzony w Polsce 10 listopada. Jest to okazja, aby przyjrzeć się bliżej tym malutkim ssakom, które żyją bardzo blisko nas.


**************************************************************************************

      22 października w naszej świetlicy szkolnej na dobre zagościła Pani Jesień. Na drzewach pojawiły się kolorowe liście, więc mogliśmy zacząć tworzyć ciekawe prace plastyczne inspirowane jesienią. Wychowankowie świetlicy z radością powitali Panią Jesień robiąc jej portret.

**************************************************************************************
  Napełnieni pozytywną energią postanowiliśmy wykonać słońce z jesiennych liści. Buzia słoneczka została pomalowana na zasadzie stemplowania gąbką.**************************************************************************************
  Na początku mojego założenia plan był taki, żeby wykonać z dziećmi maski zwierząt. Jednak dziewczynki z klasy II były na tyle kreatywne, że wymyśliły sobie maski na Halloween.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego