Akcja charytatywna w ramach programu TALENTOWISKO - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Akcja charytatywna w ramach programu TALENTOWISKO

AKCJA CHARYTARYWNA W RAMACH PROGRAMU
   12 lutego 2017 r. w naszej szkole podczas choinki szkolnej członkowie SKO i wolontariusze SKC wraz z opiekunami zorganizowali w ramach programu TALENTOWISKO akcję charytatywną. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Warto pomagać”, a celem zebranie pieniędzy na doposażenie pracowni dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Do udziału w naszej akcji zaprosiliśmy Radnego Powiatu, przedstawicieli Urzędu Gminy, Rady Gminy, sołtysów, pracowników Banku Spółdzielczego. Przybyli również bardzo licznie nasi uczniowie i absolwenci wraz z całymi rodzinami. Młodsi uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Jadwigi Sikory i p. Ewy Piętki przygotowali część artystyczną. Na nasze zaproszenie przybył i wystąpił, oczywiście charytatywnie, zespół CMB na czele z naszym Księdzem Proboszczem, a podczas dyskoteki wspaniałą muzykę zapewnił DJ.
    Uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły zorganizowali różnorodne stoiska, gdzie można było zjeść kiełbaskę i kaszankę z grilla, frytki, przepyszne ciasto, które upiekli rodzice, gofry, popcorn, lody z waty, a także napić się kawy, herbaty, gorącej czekolady lub czegoś zimnego. Można było również zakupić przetwory z domowej spiżarni, które podarowali nam oczywiście rodzice. W innym stoisku były sprzedawane używane książki o bardzo różnej tematyce dla dzieci i dla dorosłych. Nasza absolwentka p. Paulina Lech oraz mama naszych uczniów p. Beata Zawolska pełniły dyżury w kąciku urody, wykonując przepiękne fryzury. Dużym powodzeniem, zwłaszcza naszych najmłodszych pociech, cieszyło się stoisko, na którym malowano twarze.
    Podczas tegorocznej akcji charytatywnej w szkole zebrano kwotę 2946 zł. Oprócz tego wolontariusze SK Caritas wraz z opiekunami zebrali 1309 zł. podczas kiermaszu świątecznego w kościele w czasie Adwentu. W sumie zebrano 4255 zł. Pieniądze te zostały wpłacone na książeczkę SKO w Banku Spółdzielczym w Latowiczu i pozostaną tam do momentu zakończenia konkursu, potem kupione będą za nie pomoce do pracowni edukacji wczesnoszkolnej.
    Organizatorzy dziękują członkom zespołu CMB, właścicielom sklepu w Wielgolesie - państwu Ptasińskim, wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom za pomoc w zorganizowanie akcji, a wszystkim gościom i uczestnikom za tak liczne przybycie i wsparcie naszej akcji.       <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego