Apel wielkanocny - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Apel wielkanocny

APEL WIELKANOCNY
  Pod koniec marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych. Scenariuszem i scenografią zajęła się p. Elżbieta Skiba, natomiast oprawę muzyczną kontrolował p. Paweł Szeląg. Aktorami byli uczniowie klasy V b, którzy przedstawili wszystkim przybyłym na uroczystość zarówno zarys historyczny, jak i poglądy etnografów na temat Świąt Wielkanocnych i zwyczajów z nimi związanych.
  Występy rozpoczęła scenka nawiązująca do Niedzieli Palmowej.  Następnie uczniowie zapoznali widzów z obrzędami Wielkiego Tygodnia oraz zwyczajami świątecznymi między innymi pisankami, święconką, śmigusem – dyngusem. Nie zabrakło pięknie recytowanych wierszy i krótkiej inscenizacji przypominającej Poniedziałek Wielkanocny ( z symbolicznym polewaniem wodą).Wszystkie te elementy były przeplatane utworami muzycznymi wykonywanymi przez chór szkolny, pod czujnym nadzorem pana Pawła Szeląga i przy jego akompaniamencie.
  Na zakończenie zarówno wykonawcy, jak i pani dyr. Roma Piłatkowska złożyli wszystkim zebranym na apelu serdeczne życzenia świąteczne.              <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego