Będzie co wspominać - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Będzie co wspominać

BĘDZIE CO WSPOMINAĆ

    21 czerwca na placu za szkołą zgromadzili się licznie mieszkańcy Dębego i okolic. Wszystkich zebranych powitała pani wicedyrektor Mariola Mucha i omówiła krótko plan uroczystości. Powiedziała, że ją, jako absolwentkę dębskiej placówki, niezmiernie cieszy tak ogromna popularność naszego festynu rodzinnego.
    
Goście chętnie obejrzeli spektakl w wykonaniu uczniów, których przygotowały p. Teresa Paździoch, p. Agnieszka Radzio i p. Grażyna Lech. Następnie pan Zygmunt Gajowniczek zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu. Wreszcie na scenie pojawili się rodzice z programem kabaretu Tyłem do przodu. W skeczach wzięły udział p. Monika Tymińska wraz z córką Magdą. W czasie ubiegłorocznego festynu zwyciężyły w konkursie na nazwę kabaretu, a w nagrodę mogły w bieżącym roku zaprezentować swój talent komiczny.
   Oprócz duchowej strawy ważny jest również posiłek dla ciała, o który zatroszczyli się rodzice. W czasie imprezy można było skosztować dań z grilla, które już tradycyjnie przygotowywał pan Jurij Netreba oraz pysznymi ciastami i słodyczami w kawiarence. Wśród dzieci ogromnym powodzeniem cieszyły się popcorn i różnokolorowa wata cukrowa.
   
Duże emocje wzbudził mecz siatkówki, w którym po jednej stronie stanęły mamy i córki, a po drugiej p. Agnieszka Radzio, p. Teresa Paździoch, p. Urszula Nocek, p. Jadwiga Sikora i p. Wioletta Karpińska wspierane przez p. Dominikę (niestety nie ujawniła swojego nazwiska). Ogromne brawa należą się p. Jadzi Sikorze za waleczność i skuteczne serwy. Niestety mimo dopingu p. Grażyny Lech i jej cheerleaderek grono pedagogiczne przegrało.
   
Największą jednak atrakcję stanowił pokaz policji i straży pożarnej. Możliwość przejażdżki samochodem policyjnym i polewanie drzew wodą z węża strażackiego stanowiły niezapomniane przeżycie i sprawiły, że impreza na długo pozostanie w pamięci.    <===

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego