Choinka szkolna z 4 stycznia 2015 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Choinka szkolna z 4 stycznia 2015

CHOINKA SZKOLNA Z 4 STYCZNIA 2015

    Tegoroczna choinka po raz kolejny udowodniła,  jak nasza  lokalna społeczność potrafi dobrze się bawić i jednocześnie pomagać potrzebującym. Impreza była nie tylko widowiskowa, ale przede wszystkim dochodowa.
  Podczas występów nasi uczniowie pokazali, ze drzemią w nich talenty aktorskie, wokalne i muzyczne. Scenka kabaretowa w wykonaniu czwartoklasistów ubawiła publiczność, zaś przedstawienie piątoklasistów skłoniło do refleksji.  Kolejną atrakcją tego niedzielnego popołudnia był występ znanego już nam iluzjonisty Patryka Budkowskiego z Mrozów. Swoimi zdolnościami zaczarował widownię i stworzył dobry nastrój do dalszej zabawy. Dziękujemy mu za te magiczne odsłony, liczymy na kolejne.
   Zaplanowane na ten dzień atrakcje dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i pozwoliły na okazanie wrażliwości i empatii. Serdecznie dziękujemy za przybycie panu Bogdanowi Świątkowi- Górskiemu - wójtowi naszej gminy,  radnym na czele z przewodniczącym p. Wiesławem Świątkiem, przedstawicielkom BS w Latowiczu, właścicielowi firmy MENTOR Zbigniewowi Piłatkowskiemu.
  Szczególnie gorąco dziękujemy osobom, które  czynnie włączyły się w organizację akcji charytatywnej. Z Kancelarii Prezydenta Sejmu RP dostaliśmy zdjęcie z autografem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, zaś z  Biura Kancelarii Sejmu RP przysłano nam materiały reklamowe: książki, płyty DVD, długopisy, puzzle, ulotki, magnesy i smycze (pomogła je dostarczyć p. Hanna Wiśniewska). Miejscowe artystki: pani Kazimiera Bartosiak, pani Janina Zawadka, p. Celina Sadowska i p. Krystyna Konopacka podarowały własne rękodzieła. Oprócz tego wśród rzeczy  na licytację znalazły się bardzo gustowne wazoniki, koszyczki, pudełka wykonane z kolorowych gazet.
    Grupa nauczycieli z naszego grona włączyła się do licytacji, oferując karnet na taniec ze sobą podczas dyskoteki szkolnej; były to panie  Magdalena Gruba, Anna Rudowska, Sylwia Michalska i Hanna Hodzyńska oraz  równie młodzi i piękni panowie Mariusz Prekurat i Radosław Piskorz. Gratulujemy im odwagi i poczucia humoru.
   Państwo Ptasińscy przekazali ze swego sklepu artykuły spożywcze do grillowania. W naszym bufecie  były ponadto domowy smalec i chleb przyniesione prze p. Hannę Jaworską  oraz sójki upieczone przez p. Marię Krupę . Watę cukrową  i prażoną kukurydzę sprzedawała pani Agnieszka Korzeniewska, która część swego zarobku przekazała na naszą akcję. Dodatkowe pieniądze uzyskano ze sprzedaży biletów  wstępu na dyskotek.  Znaczną część dochodu stanowiła sprzedaż ciast w kawiarence. Jest to zasługa niezawodnych, jak zwykle w takich sytuacjach,  rodziców,  którzy te ciasta upiekli i podarowali.( nie sposób wymienić wszystkich nazwisk). Do tej grupy dołączyła mama ucznia, dla którego w tym dniu kwestowaliśmy.
  Chcielibyśmy jeszcze gorąco podziękować  paniom fryzjerkom: Paulinie Lech, Marcie Sobocińskiej, Jolancie Sucheckiej i Beacie Zawolskiej. Cieszy nas szczególnie wsparcie otrzymane od absolwentów wspierających działania szkoły. W akcję zaangażowani byli wszyscy pracownicy szkoły i liczne grono uczniów, bez których pomocy akcja nie przebiegłaby tak sprawnie. Słowa podziękowania kierujemy też  pod adresem Pani Dyrektor Romy Piłatkowskiej, która czuwała  nad przebiegiem uroczystości.
  W ramach podziękowań Rodzina Piotra zorganizowała słodki poczęstunek dla dzieci podczas choinki szkolnej.

  Dzięki nagłośnieniu akcji w mediach wsparli nas również anonimowi darczyńcy. Piotr otrzymał sprzęt rehabilitacyjny o wartości ok. 700 zł,  z którego się bardzo cieszy. Łącznie podczas całej akcji zebraliśmy  5 322,30 zł

     Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Organizatorki

<===

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego