Choinka Szkolna - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Choinka Szkolna

CHOINKA SZKOLNA
    W niedzielne popołudnie, 12 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się Choinka Szkolna połączona z akcją charytatywną pod hasłem: Warto pomagać.
  Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy IVa, którzy pod opieką pani Jadwigi Sikory oraz pani Anny Niedek, z pomocą pani Alicji Świątek zaprezentowali kabaretowe wersje baśni: Królewna Śnieżka i Kopciuszek. Nasi aktorzy pokazali, że prawda i dobro zawsze zwycięża, a pozory często mylą. Czwartoklasiści udowodnili, że klasyczna baśń może mieć nietypowe zakończenie z bardzo aktualnym przesłaniem. Wielu widzów miało okazję dokonać autorefleksji i to niezależnie od wieku.
Talent taneczny ujawniły dziewczynki z oddziału przedszkolnego 0a, które pod kierunkiem pani Ewy Piętki zaprezentowały przepiękną choreografię do znanego utworu Hallelujah. Swoim wdziękiem i lekkością w tańcu urzekły niejednego widza.
   Na szkolnej scenie wystąpiły również uczennice klasy Ia: Kinga Perczyńska oraz Natalia Rybak, które zaprezentowały swój talent wokalny. Podczas Choinki Szkolnej nie zabrakło również innych występów muzycznych; widzowie z przyjemnością wysłuchali gry na keyboardzie w wykonaniu uczennicy klasy IIIb – Joanny Bieńkowskiej.
    Po tych wszystkich atrakcyjnych występach zapomnielibyśmy o gościu specjalnym naszej szkolnej uroczystości. Na szczęście uczniowie klasy II przypomnieli nam, że dzieci czekają na Mikołaja i zaśpiewały dla niego piosenkę, po której bardzo szybko, nawoływany przez publiczność, pojawił się z workiem pełnym prezentów, co mamy nadzieję, wydarzy się również za rok.  <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego