Dzień Flagi Państwowej w naszej szkole - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Flagi Państwowej w naszej szkole

DZIEŃ FLAGI PAŃSTWOWEJ W NASZEJ SZKOLE

    Z okazji Święta Flagi obchodzonego 2 maja uczniowie naszego gimnazjum ozdobili korytarze szkolne barwami narodowymi. Taką formę uczczenia tego święta zaproponował Samorząd Uczniowski.
    Ustalono, by młodzież z klas A zajęła się wystrojem pierwszego piętra, natomiast z klas B korytarzem na wyższej kondygnacji. Niektórzy uczniowie wykorzystali swój wolny czas w poniedziałek (2 maja) i przyszli do szkoły, aby wywiązać się ze swoich obowiązków, dzięki czemu w środę rano przed rozpoczęciem lekcji na pierwszym i drugim piętrze gimnazjum witały nas już kolory biały i czerwony. Nie zabrakło również innych symboli narodowych, takich jak godło i hymn Polski. Uczniowie zadbali także o materiały dydaktyczne, przygotowując informacje na temat naszych symboli narodowych i związanych z nimi wydarzeń historycznych. Chociaż tematyka była taka sama, to pierwsze piętro różniło się od drugiego – i o to chodzi, zależy nam przecież na różnych pomysłach wypływających z kreatywności młodzieży.
     
Dodatkowym urozmaiceniem Dnia Flagi były ciekawe stroje, np. jedna z osób przebrała się za flagę, inna za orła, a wiele innych osób ubranych było w tonacji barw narodowych. Uczniowie klas młodszych nie brali udziału w tej zabawie, ale to nie znaczy, że nie obchodzili tego święta, bowiem uczennice klasy IIA gimnazjum namalowały maluchom na twarzach barwy naszej flagi narodowej. Pomysł cieszył się dużym powodzeniem, a uczniowie podstawówki mieli nie tylko powód do radości, ale także okazję do nauki przez zabawę.
    Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego Dzień Flagi Państwowej zapadnie nam w pamięci na długo nie tylko ze względu na pewną atrakcyjność, ale przede wszystkim z powodu jego dydaktycznego  i społeczno – obywatelskiego  wymiaru.               <<<


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego