Dzień Ziemi - 2018 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Ziemi - 2018

     Mając w pamięci te słowa, kolejny raz przypomnieliśmy w szkole o Dniu Ziemi i zachęcaliśmy do zmiany naszego postępowania. Skoro świat ma być lepszy, musimy najpierw zacząć od siebie. Podczas krótkiego apelu zwróciliśmy ponownie uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska i aby pobudzić do refleksji, przenieśliśmy się do roku 2063, do Śmieciolandii – krainy zniszczonej przez człowieka. Odgrywający scenkę uczniowie próbowali dotrzeć do świadomości oglądających, aby pomyśleli o naszej Ziemi. Będziemy obserwowali, czy nam się to udało.
  Przed naszą szkołą 23 kwietnia już o godz. 7:30 rozstawiliśmy transparenty przypominające o obchodach Dnia Ziemi. Zastały one wykonane przez uczniów klasy IVb i VI.
   Znaleźliśmy też czas na działanie. 24 kwietnia uczniowie klasy IVa i IVb oraz VI pod opieką nauczycieli posprzątali teren wokół szkoły. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wokół jest czysto, ale rzeczywistość znowu nas rozczarowała. W środowisku oprócz papierków, puszek, folii zastaliśmy ogromne ilości butelek po alkoholu!!! Znowu je posprzątaliśmy (niestety, na niewielkim obszarze). Dzieci i młodzież naszej szkoły szukają lepszego świata, ale jak sprawić, by zechcieli go poszukać również dorośli? Apelujemy więc do wszystkich słowami piosenki:
              "Ziemia to wyspa, to wyspa zielona,
                Wśród innych dalekich planet.
               To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
                Więc musi być bardzo zadbany!"           <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego