Festyn Rodzinny - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Festyn Rodzinny

                                      FESTYN RODZINNY           
„Nie ważne co nas dzieli, ważne co nas łączy.”

      Połączył nas festyn zorganizowany dla uczczenia Święta Rodziny, który jak powiedziała pani dyrektor: „staje się powoli tradycją naszej szkoły”. Głównym jego organizatorem jest Rada Rodziców Zespołu Szkół w Wielgolesie wspierana przez nauczycieli placówki.
      Tegoroczna impreza odbyła się 14 czerwca, trwała  od godziny 15.00 do 22.00. Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Roma Piłatkowska, witając serdecznie wszystkich zgromadzonych: rodziców, dziadków, dzieci i młodzież. Pani dyrektor w kilku zdaniach przedstawiła program imprezy i związane z nią atrakcje, życzyła wszystkim zgromadzonym dobrej zabawy. I bez wątpienia całej rodzinnej imprezie towarzyszył dobry nastrój, miła atmosfera i wesoła zabawa. Mieliśmy to szczęście, że dopisała nam również pogoda.
      O sprawny przebieg uroczystości zadbali rodzice, finansując z funduszu Rady Rodziców różne zabawy dla dzieci, między innymi: tańczącą kulę, basen z kulkami. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się stoiska: sprzedaż  biżuterii wykonanej własnoręcznie przez panią Anetę Kurek, plenerowy zakład fryzjerski i kosmetyczny (oferujące nietypowy makijaż, czyli malowanie twarzy  oraz modny manicure).  Liczący na łut szczęścia mogli zagrać w loterii fantowej. Farciarzem został Kamil Rybacki – uczeń klasy V, który wylosował nagrodę główną.
       Festyn i figura slim? To na pewno nie szło w parze. Karta menu była niezwykle bogata: grillowane potrawy, grochówka, ciasta, gofry, tosty, popcorn, wata cukrowa, lody, kawa, herbata i napoje. Można było z powodzeniem zrezygnować z niedzielnego obiadu w domu.
       „Przysmakiem” dla duszy były stoiska artystów. Jak upleść coś  z niczego pokazywała pani  Urszula Sabak,  tworząc cudeńka ze sznurka. Mogliśmy podziwiać wystawę rękodzieła artystycznego pani Małgorzaty Brauły i Anny Świątek , jak również niezwykłe prace plastyczne naszych uczniów wykonane pod okiem pani Bożeny Zelwowiec.
        Jak zwykle na imprezach tego typu nie zabrakło występów artystycznych. Tym , nad którymi opiekę sprawowały panie wychowawczynie: pp. Anna Rudowska,  Cecylia Jaroń i Barbara Majek. Wierszyki, piosenki i tańce dla mamy i taty w wykonaniu maluchów spowodowały, iż w niejednym rodzicielskim oku zabłysła łza wzruszenia. „Mamo, tato – dziękujemy!” – ten napis na dekoracji wyraził całą dziecięcą miłość. Akompaniował pan Paweł Szeląg, w chórku zaśpiewali uczniowie z klasy IV.
        Po występach maluchów przyszedł czas na artystyczne popisy starszych uczniów. Kuba Jedynak z klasy III – okazał się mistrzem tańca, Gabrysia Zawadka z klasy III zaśpiewała „Księżniczkę”, a towarzyszył jej zespół taneczny złożony z klasy w składzie: Kuba Jedynak, Alicja Myka, Ada Sobieszczak, Wiktoria Zawolska, Kamila Śluzek i Natalia Parzyszek. Jako wokalistka wystąpiła także Julia Piekarska z klasy Ia gimnazjum z piosenką „Do kołyski”. Wielki przebój z repertuaru Maryli Rodowicz „Małgośka” wykonały gimnazjalistki Julia Piekarska, Julia Zawadka, Ola Janowska i Weronika Okoła. Pomoc i wsparcie młodzi artyści otrzymali od pani Hanny Zawadki, która przygotowywała ich do występów.
       Chwile wzruszeń minęły i przyszedł czas na humor. Po raz pierwszy w scenkach kabaretowych wystąpili rodzice i nauczyciele. Duże brawa dla pana Radosława Kąkol, Bożeny Chmielewskiej, Iwony Bontruk  i Agnieszki Prus – rodziców z Dębego Małego, którzy swoim występem wywołali szerokie uśmiechy na twarzach publiczności. Nauczyciele nie zostali w tyle. Kabaret - Ani tu, ani tam, no to gdzie? – przedstawił scenkę pt. „Zaginiona żona” wyreżyserowaną przez panią Hannę Zawadkę. Pani Zawadka podobnie jak niegdyś Stanisław Bareja, była nie tylko reżyserem, ale również odegrała jedną z ról: męża poszukującego zaginionej żony. Towarzyszyła jej młoda, utalentowana Anna Rudowska, wcielając się w rolę posterunkowego przyjmującego zgłoszenie.
Na szkolnym boisku odbyły się zawody sportowe, nad których przebiegiem czuwała pani Marta Wójtowicz. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: slalom w worku, strzały do bramki, rzut do kosza, przeciąganie liny. Walka drużyn rodzinnych była niezwykle zacięta. Ostatecznie III miejsce zdobyła rodzina państwa Myków z Transboru, II miejsce rodzina państwa Pałdynów i Rybackich z Bud Wielgoleskich. Nagroda główna – puchar ufundowany przez Radę Rodziców trafiła do niepokonanej rodziny Zawadków z Transboru. „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść…” śpiewał Grzegorz Markowski. Mamy nadzieję, że rodzina państwa Zawadków, tak aktywnie uczestnicząca w różnych zawodach szklonych pozostanie na tej scenie jeszcze długi czas, czego im szczerze życzymy i gratulujemy kolejnej wygranej.
     Całość imprezy uświetniła zabawa taneczna przy muzyce naszego wielgoleskiego zespołu LIVE.
    Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, głównemu sponsorowi, dzięki któremu ten wyjątkowy dzień mógł stać się rzeczywistością, a przeszedł do historii jako impreza pełna niespodzianek.

   
Duże wsparcie finansowe dostaliśmy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego „Warta”, które reprezentowała p. Marlena Gajowniczek.  Podziękowania kierujemy również do pana Zbigniewa Dąbrowskiego za podarowanie pieczywa i smacznych bułeczek.
      
Szczególne ukłony należą się otwartym na współpracę i pełnym zapału rodzicom:
Pani Katarzynie Pałdyna  - przewodniczącej Rady Rodziców,
Pani Lidii Konopackiej,
Pani Anecie Kurek,
Państwu Paulinie i Arkadiuszowi Parzyszek,
Pani Annie Świątek,
Pani Agnieszce Chrust,
Pani Iwonie Galej,
Pani Ewie Sędek,
Pani Magdalenie Broda,
Pani Marlenie Przybysz,
Pani Katarzynie Konstanty,
Pani Beacie Zawolskiej,
Pani Izabeli Brauła.
          Aby ten dobry nastrój trwał jak najdłużej. Do następnego razu, który już za rok.
                              Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

                                                        <===

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego