II Tydzień Naukowca w naszej szkole - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

II Tydzień Naukowca w naszej szkole

II TYDZIEŃ NAUKOWCA W NASZEJ SZKOLE
   Na przełomie marca i kwietnia nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych wraz z uczniami gimnazjum po raz drugi zorganizowali w naszej szkole Tydzień Naukowca.
   Pierwszy dzień upłynął pod znakiem matematyki. Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi zastosowania matematyki w życiu codziennym. Zadania te odbywały się pod hasłem: "Procenty". Gimnazjaliści przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty, ciekawostki o procentach i przedstawili je kolegom. Na korytarzu szkolnym zawisła niecodzienna dekoracja. Każdy mógł poczuć się tego dnia jak mieszkaniec Krainy Procentów.
    Kolejne dni poświęcone były przedmiotom przyrodniczym. Podczas Dnia Biologa uczniowie zgłębiali tajemnice ciała człowieka. W projekt zaangażowali się gimnazjaliści z klas trzecich. Ich praca przebiegała etapowo. Na początku powtórzyli wiadomości z anatomii człowieka i wykonali prace modelowe. W końcowym etapie przystąpili do klasowego konkursu wiedzy. Z fizyki nacisk został położony na najważniejsze prawa fizyczne oraz obowiązkowe doświadczenia wykonywane podczas lekcji. Uczniowie przygotowali plakaty, na których przedstawili prawa i zasady poparte przykładami z codziennego życia. Ponadto samodzielnie wykonali i opisali doświadczenia zalecane w podstawie programowej. Najciekawsze zagadnienia geograficzne dotyczące ruchów Ziemi oraz ich następstw, a także procesów endo- i egzogenicznych przedstawione zostały w formie posterów. Zaś z zakresu chemii uczniowie opracowali i przygotowali plakaty tematyczne. Kolorowe, starannie wykonane były świadectwem nie tylko włożonej przez uczniów pracy, ale też doskonałym materiałem powtórzeniowo-utrwalającym wiedzę z różnych dziedzin chemii.
   Gimnazjaliści swoje prace wyeksponowali na szkolnych korytarzach, dzięki czemu wszyscy uczniowie mogli zaznajomić się z poruszaną tematyką oraz poszerzyć swoją wiedzę.
   W środę 5 kwietnia 2017 r. nastąpiło podsumowanie Tygodnia Naukowca w formie wieloprzedmiotowego konkursu. Uczniowie losowali pytania przygotowane przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Stopień trudności był zróżnicowany i odpowiedzi nie zawsze łatwe, ale to nie zrażało licznych uczestników. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkościami.
                                                                                        mgr Mariola Mucha
                                                                                        mgr Anna Białota
                                                                                        dr Zygmunt Tomasz Gajowniczek
                                                                                        mgr Joanna Kluczek-Szpadelewska
                                                                           <<<      mgr Lidia Parobczyk

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego