Ja czytam Dyskusyjne Kluby Edukacyjne - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Ja czytam Dyskusyjne Kluby Edukacyjne     
Takie logo ma ogólnopolska kampania zainicjowana przez Wydawnictwo Operon. Patronat honorowy nad nią objęła Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik- Rostkowska.
     Nauczyciele i uczniowie wszystkich trzech poziomów naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji rozwijającej umiejętności czytania i dyskutowania o przeczytanych tekstach beletrystycznych i popularnonaukowych.
     Mamy za sobą spotkania organizacyjne Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami prowadzenia dyskusji oraz  listą książek wybranych do czytania w ramach tej kampanii.
     Warto nadmienić, że wybrane książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej. Ponadto uczestnicy DKE mają dostęp do ich wybranych fragmentów na platformie Kampanii Ja Czytam i otrzymają pakiet materiałów tematycznych. Opiekunowie zaś  mają zapewnione wsparcie merytoryczne i  mogą wziąć udział w internetowym kursie animatora edukacji.
    Dało się już zauważyć, że niektórych uczniów wciągnęły nowe lektury. Spotkania DKE będą się odbywać raz w miesiącu i będą dotyczyć wybranej tematyki.  <====

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego