Mińsk Mazowiecki bardziej znany.. - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Mińsk Mazowiecki bardziej znany..

MIŃSK MAZOWIECKI BARDZIEJ ZNANY..
   24 stycznia uczniowie klasy IV a i V odwiedzili nasze powiatowe miasto. Chodziło głównie o obejrzenie gościnnych występów aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Salę udostępniono w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Dzięki temu uczniowie poznali jedną z mińskich szkół średnich, niektórzy nawet spotkali na korytarzach starsze rodzeństwo. Przedstawienie było adaptacją książki Rene Gościnnego pt. „Przygody Mikołajka", a składało się z kilku wybranych historyjek, obfitujących w komizm sytuacyjny i słowny; nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Przygody, które przeżywał Mikołajek wraz ze swymi równie niesfornymi kolegami, są tak ekscytujące, że nie sposób się z nich nie śmiać. Ponadto, chociaż rozgrywały się w realiach francuskiej szkoły i rodziny, to idealnie wpisują ją się w doświadczenia i przeżycia każdego z nas.
Później pojechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mimo że obiekt został oddany do użytku 20 stycznia 2010 roku, to nie wszyscy uczniowie wiedzą, że jest tam sztuczne lodowisko. Spędziliśmy na nim ponad godzinę, co okazało się tylko wstępem do dobrej zabawy. Na pewno powrócą tu w najbliższym czasie z rodzicami.
   Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim również ma nową siedzibę od 2010 roku. Już w wejściu naszą uwagę przykuł ogromny głaz przywieziony z Aleksandrii, gdzie była najstarsza biblioteka. Wiszące w holu plakaty informują o imprezach kulturalnych, które odbywają się w tej bibliotece. Dokładniej poznaliśmy księgozbiór zgromadzony w dziale dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka nauczyła nas, jak korzystać z katalogu on- line i co oznaczają różne symbole.
  Odwiedziliśmy jeszcze jeden obiekt funkcjonujący od 2010 roku w Mińsku. Ten, akurat dzieci znają i chętnie odwiedzają podczas każdej wycieczki. My też posililiśmy się w mińskim McDonald'sie.
Do szkoły wracaliśmy w wyśmienitych humorach, chociaż niektórzy musieli jeszcze iść na lekcje.  
     Wyjazd zorganizowała p. Ewa Stosio, a rolę opiekunek pełniły- p. Małgorzata Krupa oraz
p. Monika Wielgo - mama jednego z uczniów.                                             <<<
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego