Narodowe Czytanie 2018 w Latowiczu - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Narodowe Czytanie 2018 w Latowiczu

NARODOWE CZYTANIE 2018 W LATOWICZU
   W sobotę 8 września 2018 roku, w dniu wyznaczonym przez Prezydenta RP, odbyła się siódma już edycja Czytania Narodowego. Uroczystość w Ogrodzie Saskim zainicjowała Para Prezydencka, zaś organizatorem lokalnej akcji w naszej Gminie Latowicz była kierownik Biblioteki Publicznej w Latowiczu, pani Ania Niedek i p. Agnieszka Dąbrowska. Wśród czytających znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Były to cztery uczennice: Natalia Sadowska, Aleksandra Bogusz, Julia Chróst i Gabriela Zawadka, a opiekowała się nimi p. Ewa Stosio. Szkołę latowicką reprezentowało liczniejsze gremium uczniów i nauczycieli, co spowodowane jest głównie tym, że do biblioteki mają bliżej.
   Uczestnicy zgromadzili się przed budynkiem biblioteki, którego fronton zdobiły plakaty reklamujące akcję.  Organizatorki zadbały też o wygodne miejsca do siedzenia. Czytano fragmenty powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” oraz teksty wskazane w Antologii Niepodległości. Słuchaczom podobały się interpretacje tekstów w wykonaniu lektorów, co można było zobaczyć po skupieniu, z jakim słuchali czytających.
Nagrodą dla zgromadzonych, oprócz uczty duchowej, był słodki poczęstunek.
    Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom za wspaniałą imprezę czytelniczą integrującą miłośników książek w różnym wieku.  <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego