Niecodzienne spotkanie z Afryką na żywo - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Niecodzienne spotkanie z Afryką na żywo

NIECODZIENNE SPOTKANIE Z AFRYKĄ NA ŻYWO.
  7 czerwca 2018 r. zawitali do naszej szkoły niezwykli goście -  grupa ewangelizacyjna „CLARET – GOSPEL” wraz ze swym  opiekunem ojcem Romanem Woźnicą z misji Ojców Klaretynów w Abidżanie i Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nazwa grupy „Claret Gospel” pochodzi od założyciela Misjonarzy Klaretynów - świętego Antoniego Marii Klareta. Członkowie zespołu chcą śpiewem wielbić Boga, pielęgnować tradycyjne śpiewy i tańce, ukazywać chrześcijańskie wartości, działać na rzecz pokoju, przeciwdziałać zjawiskom rasizmu i braku tolerancji w kraju i za granicą.
Afrykańscy chrześcijanie pokazali naszej społeczności, jak śpiewem i tańcem modli się Afryka wielbiąca Miłosiernego Ojca. Ich występ to nie tylko koncert pełen afrykańskich kolorów, radości, ale przede wszystkim świadectwo mocnej i radosnej wiary. Podzielili się z nami swoim entuzjazmem, radością, spontanicznością, tym wszystkim, co daje wiara w Jezusa Chrystusa.
   Nasi goście zaproponowali nam wspólną modlitwę i zabawę w stylu "Gospel" i jej odmiany zwanej "Negro". Śpiewali w języku angielskim, francuskim i językach etnicznych. Chociaż nasz język jest bardzo trudny, to zaśpiewali również po polsku pieśń: „Oto jest dzień”.
   Nasi uczniowie mieli okazję do niezapomnianych chwil spotkania z kulturą afrykańską. Mogli nie tylko zobaczyć i podziwiać bębny, kalabasty, grzechotki, kastaniety, djembe, balafony i inne afrykańskie instrumenty, ale i osobiście na nich zagrać. Dźwięk instrumentów „zmuszał” naszych uczniów do tańca, co ochoczo czynili i nie trzeba ich było do tego namawiać.
    Muzyka i śpiew Gospel wypływa prosto z ich serc w czystym afrykańskim wydaniu, a oryginalne instrumenty, stroje, makijaże, fryzury sprawiają, że modlitwa z nimi przemienia człowieka i czyni świat lepszym.   <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego