Osiagnięcia i konkursy 2017/2018 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Osiagnięcia i konkursy 2017/2018

O Szkole > Osiągnięcia i konkursy > ROK 2017/2018
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
41. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
"WARSZAWSKA SYRENKA" W MIŃSKU MAZ.
     19 marca 2018 roku odbyły się w Latowiczu gminne eliminacje do etapu powiatowego konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
    Naszą szkołę reprezentowały uczennice: w kategorii klas I - III - Natalia Rybacka i Wiktoria Szostak z klasy IIb, w kategorii klas IV - VI - Gabriela Zawadka oraz Izabela Duszyńska w kategorii klas VII i gimnazjalistów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się Wiktoria Szostak, Gabriela Zawadka oraz Izabela Duszyńska.
     27 marca odbył się 41. Powiatowy Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" w Mińsku Maz. Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę.
Izabela Duszyńska zdobyła zaszczytne III miejsce w swojej kategorii wiekowej. To jest kolejny sukces naszej gimnazjalistki. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
     Do konkursu recytatorskiego uczennice przygotowywała pani Hanna Zawadka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FINAŁ KONKURSU TECHNICZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU MIŃSKIEGO „AKADEMIA MŁODEGO TECHNIKA”
     2 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn z czterech szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno – praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych, z następujących obszarów: BHP, rysunek techniczny, procesy technologiczne, elektrotechnika, przepisy ruchu drogowego, fotografia. Uczestnikom konkursu towarzyszyły olbrzymie emocje i udzielał się stres. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny i obie spisały się na medal. Zajęły dwa pierwsze miejsca w w/w konkursie. Obie drużyny przygotowywała p. Mariola Mucha.
Pierwsze miejsce: Izabela Duszyńska, Aleksandra Jaroń, Anna Magdalena Sabak.
Drugie miejsce: Natalia Duszczyk, Natalia Prus, Karolina Stosio.
                          Gratulujemy!                                                <<<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WYNIKI SEMESTRALNEJ RYWALIZACJI W KONKURSACH OGÓLNOSZKOLNYCH
    Ubiegłoroczna ewaluacja wewnątrzszkolna nt. „Dobra klasa - dobry oddział” zakończyła się opracowaniem wniosków mających na celu poprawę zachowania i większą motywację do nauki. Ogłoszono konkursy szkolne: „Najlepsza klasa w gimnazjum”, „Najlepsza klasa w szkole podstawowej” i „Klasa bez uwag”.
     Wyniki semestralnej rywalizacji ocen z zachowania były systematycznie monitorowane (gazetka ścieniana drugim piętrze szkoły). Po I semestrze w rankingu klasy bez uwag prowadzą uczniowie  klasy IV b; uzyskali średnią  4,75 i nie mieli żadnej oceny nagannej, zaś w szkole w Dębem Małym wygrali uczniowie klasy  IV. Należy dodać, iż  wiele innych klas miało podobnie wysokie średnie ocen z zachowania, jednak ich niższe lokaty wynikają z otrzymywania cząstkowych ocen. nagannych
   Konkursy na najlepszą klasę pod względem wyników w nauce wygrali:
- w gimnazjum –uczniowie klasy III a – średnia ocen 3,63
- w Szkole Podstawowej w Wielgolesie – klasa IV a – średnia 4,22
- w Szkole Podstawowej w Dębem Małym- klasa IV- średnia 4,24
  Uczniowie zostali zapoznani z wynikami konkursu podczas apelu szkolnego. Gospodarzom zwycięskich klas  wręczono dyplomy, a dodatkowo za wyniki w nauce -puchar przechodni. Nagrody zostaną wyeksponowane w widocznych gablotach na korytarzach szkół.   <<<

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „WESOŁA NOWINA"
 7 stycznia 2018r w Domu Kultury w Chrośli odbył się I Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Wesoła Nowina" -  patronat nad nim objęli Starosta Miński i Wójt Gminy Dębe Wielkie. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie talentów muzycznych oraz integrowanie społeczności lokalnych.
   Nasi gimnazjaliści z klasy III również w tym przeglądzie zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Duet w składzie Kinga Proczka oraz Bartosz Miszta piosenką świąteczną „Kolęda dwóch serc" wyśpiewał zaszczytne II miejsce. Nasi wokaliści podbili również serca jurorów i zostali wyróżnieni nagrodą specjalną od jury.  Otrzymali dyplomy oraz piękne drewniane anioły - nagrody osobiste od jurorów, zaś ich opiekunce p. Hannie Zawadce przekazano  pięknego aniołka - statuetkę dla szkoły. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom, życząc im dalszych sukcesów nie tylko na estradzie.
   Zapraszamy do obejrzenia nagrania występów naszego duetu do szkolnej galerii.  <<<
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
II POWIATOWY PROJEKT „CZYTAM, BO LUBIĘ”
      Tegoroczny listopad okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla czterech dziewcząt z naszej szkoły.
W tym właśnie czasie uczennice klas V i VI wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym
przez Szkołę Podstawową nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim w ramach II Powiatowego
Projektu „Czytam, bo lubię”.
   Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby oraz wykonanie ilustracji do jednej z jej książek „Dom nie z tej ziemi”.
Konkurencja była duża, ponieważ prace plastyczne napłynęły  z wielu szkół całego powiatu. Mimo to
nasze uczennice znalazły się wśród laureatów zdobywając bardzo wysokie miejsca.
Wiktoria Zawolska z klasy VI -  zdobyła dwa razy  I miejsce
Aleksandra Sadowska z klasy V b -  zdobyła /ex aequo/ I miejsce
Andżelika Sadowska z klasy VI -  zdobyła II miejsce
Kinga Rybak z klasy V b - zdobyła /ex aequo/  II miejsce
   23 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której wzięła udział sama autorka książki rozdając chętnym pamiątkowe autografy.
Organizatorzy projektu, jak i sama autorka pogratulowali laureatom, co i my również czynimy.
   Gratulacje dziewczyny!
<<<    Opiekunka uczennic – Bożena Zelwowiec

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VI POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI I PROZY
BOLESŁAWA LEŚMIANA
        8 listopada 2017r. w Mińsku Maz. odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Patronat nad tym wydarzeniem literackim sprawowali burmistrz miasta Marcin Jakubowski oraz starosta miński Antoni Jan Tarczyński.
     W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.  Klasy I -III reprezentowała uczennica klasy IIb Wiktoria Szostak, przygotowana przez panią Hannę Zawadkę, zaś w kategorii uczniów klas IV - VII wystąpiły uczennice klasy VII: Aleksandra Bogusz oraz Julia Chróst- przygotowywane przez panią dyrektor Romę Piłatkowską.
      O palmę pierwszeństwa w głosowej interpretacji tekstu walczyło 101 uczniów z powiatu. Wszystkie nasze uczennice bardzo dobrze wypadły w technice czytania, ale w czołówce znalazła się tylko jedna z nich. Wiktoria Szostak zdobyła III miejsce.
       Gratulujemy i Wiktorii, i opiekunce oraz życzymy im dalszych sukcesów w konkursach żywego słowa.                                <<<
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
X POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE PATRIOTYCZNYM
– „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA"
     7 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym – „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", który odbył się w Mrozach.  Klasy I -III reprezentowały uczennice klasy II b -Natalia Rybacka oraz Wiktoria Szostak. Klasy IV - VII reprezentowała Gabriela Zawadka, natomiast z gimnazjum wystąpiła Izabela Duszyńska.
Uczennice nasze wypadły na konkursie recytatorskim doskonale. Możemy się pochwalić sukcesami w każdej kategorii.
      Natalia Rybacka z klas I - III zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza "Ojczyzno". Gabriela Zawadka zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii klas IV - VII wierszem Leopolda Lewina "Czarny kamień". Recytujących w tej kategorii było z całego powiatu aż 44. Tym bardziej należą się Gabrysi ogromne słowa uznania.
    Izabela Duszyńska uczennica klasy III b gimnazjum startowała w grupie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Zdobyła III miejsce, pięknie deklamując wiersz Tadeusza Hollendera „Ojczyzna".
    Jesteśmy dumni z naszych uczennic, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na konkursach.    Zapraszamy jednocześnie do obejrzenia zdjęć z konkursu w naszej galerii. Do konkursu uczennice przygotowała pani Hanna Zawadka           <<<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekożaczek 2017/ Ekożak 2017
    Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny  dla szkół podstawowych  Ekożaczek 2017 i  szkół gimnazjalnych Ekożak 2017 już za nami.
      Mamy z czego być dumni, gdyż nasze uczennice znalazły się wśród laureatów konkursu. Wysoki poziom (40 zadań testowych) i duża rywalizacja (17uczestników ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów) nie przeszkodziły naszym reprezentantkom.
     Martyna Stępińska, uczennica klasy VII, zajęła I miejsce w rywalizacji i tym samym zdobyła tytuł EKOŻACZKA 2017.
    Karolina Stosio z klasy IIIa gimnazjum  zajęła III miejsce w rywalizacji pomiędzy gimnazjalistami.
    Odbierając nagrody, dziewczyny odetchnęły z ulgą. Nauki było dużo, ale trud został nagrodzony.
                 Serdecznie gratulujemy !!!                                      <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego