Osiagnięcia i konkursy 2017/2018 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Osiagnięcia i konkursy 2017/2018

O Szkole > Osiągnięcia i konkursy > ROK 2017/2018
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KONKURS  PIOSENKI  ANGLOJĘZYCZNEJ  W  LATOWICZU
     7 czerwca 2018r. w Zespole Szkół  w Latowiczu  odbył  się  VI  MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  PIOSENKI  ANGLOJĘZYCZNEJ.
     Naszą  szkołę  reprezentowało  3  uczniów:  Julianna  Wielgo (kl.  I  szkoły  podstawowej)  oraz  Kinga  Proczka i Bartosz  Miszta  (kl.  III  gimnazjum).
     Julka  i  Bartek  zdobyli  pierwsze  miejsca  w  swoich  kategoriach  wiekowych.
         GRATULACJE!                                                              <<<   Marta  Proczek,  Sylwia  BranickaWyniki Szkolnego Konkursu dla klas I-III
„Pięknie czytam”


W kategorii klas pierwszych:
I miejsce   - Julia Domańska
II miejsce -  Joanna Grzenda, Mateusz Luśnia
W kategorii klas drugich:
I miejsce -  Wiktoria Szostak
II miejsce-   Anton Piskorski
III miejsce- Mateusz Śluzek

W kategorii klas trzecich:
I miejsce -  Alicja Lipińska
II miejsce-   Zuzanna Wójcik
III miejsce- Aleksandra Branicka, Marceli Jakubowski
                           Gratulujemy!                        <<<
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
      27 kwietnia 2018 r. odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
   Naszą szkołę reprezentowało 2 drużyny:
szkołę podstawową: Olga Domańska, Gabriela Jaroń, Bartłomiej Całka i Jakub Ciszkowski
gimnazjum: Aleksandra Jaroń, Anna Sabak i Daniel Zawadka
    Do etapu rejonowego zakwalifikowała się drużyna z gimnazjum zdobywając I miejsce w powiecie.
   22 maja 2018 r. odbyły się eliminacje rejonowe w Warszawie. Uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, wykonywali zadania praktyczne: jazda rowerem po miasteczku i po torze sprawnościowym oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
        Nasz drużyna zajęła 2 miejsce, kwalifikując się do eliminacji wojewódzkich.
               Gratulujemy!                                                            <<<                       Mariola Mucha
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      14 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się jubileuszowy V Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej „Poezja w językach Szekspira i Puszkina”.
      Naszemu konkursowi patronował wójt gminy Latowicz, p. Bogdan Świątek-Górski oraz starosta miński, p. Antoni Jan Tarczyński.
      Do zmagań konkursowych zgłosiło się aż 36 uczniów  z klas IV-VII szkół podstawowych oraz II-III gimnazjum z terenu powiatu mińskiego. Recytowali oni utwory poetyckie w dwóch językach – angielskim oraz rosyjskim.
   Recytacje oceniało jury w składzie: p.p. Elżbieta Pawlak – wieloletni nauczyciel języka rosyjskiego w mińskim „Chemiku”, Renata Sokół – nauczyciel języka angielskiego, Elżbieta Zelwowiec – nauczyciel języka rosyjskiego oraz języka polskiego w ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim, a także Mariusz Korgul – anglista i rusycysta z „Mechanika”.
   O godzinie 10.00 wszystkich przybyłych do naszej szkoły bardzo serdecznie przywitała dyrektor Roma Piłatkowska. Następnie głos zabrali patronowie naszego przedsięwzięcia.
     Najpierw utwory poetyckie w językach angielski i rosyjskim recytowali uczniowie szkół podstawowych, a po przerwie wystąpili gimnazjaliści.
Komisja konkursowa po długich obradach postanowiła nagrodzić następujących wykonawców:
Kategoria: szkoła podstawowa – język angielski:
I m. – Andrzej Ostrowski (SP w Brzózem)
II m. – Aleksandra Rechnio (SP w Latowiczu)
III m. – Dominika Śluzek (SP w Wielgolesie).
Wyróżnienia otrzymali: Andżelika Kąkol (SP w Dębem Małym), Małgorzata Zawadka (SP w Starogrodzie) oraz Izabela Więsik (SP w Górkach);
Kategoria: szkoła podstawowa – język rosyjski:
I m. – Angelika Wronowska (SP w Latowiczu)
II m. – Oliwia Piotrowska (SP w Dropiu)
III m. – Dawid Woźniak (SP w Cegłowie)
Wyróżnienia : Dawid Sarkisyan (SP w Cegłowie) oraz Olga Borys (SP w Dropiu)
Kategoria: gimnazjum – język angielski:
I m. – Julia Kopaczewska (Gimnazjum w Latowiczu)
II m. – Wiktoria Głąbska ( SP nr 4 w Mińsku Mazowieckim)
III m. – Zuzanna Trąbińska (Gimnazjum w Żakowie).
Wyróżnienia: Magdalena Piskorz (Gimnazjum w Latowiczu), Joanna Żukowska (Gimnazjum w Żakowie), Bartosz Ruta (Gimnazjum w Stojadłach);
Kategoria: gimnazjum – język rosyjski:
I m. – Maciej Prus (Gimnazjum w Wielgolesie)
II m. – Katarzyna Rybińska (Gimnazjum w Jakubowie)
III m – Zuzanna Trąbińska (Gimnazjum w Żakowie).
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Jaroń (Gimnazjum w Wielgolesie), Joanna Żukowska (Gimnazjum w Żakowie) oraz Konstanty Cyran (Gimnazjum w Dobrem).
   Po rozdaniu dyplomów, nagród oraz podziękowań za przygotowanie uczniów i pracę w komisji konkursowej dyrektor R. Piłatkowska oraz wójt gminy Latowicz gorąco podziękowali wszystkim za udział w konkursie.
    Dzięki hojności naszych sponsorów tradycyjnie dla wszystkich naszych gości został przygotowany obiad oraz kawiarenka z kawą, herbatą, napojami oraz ciasteczkami.
   Sponsorami naszego konkursu byli: wójt gminy Latowicz, p. Bogdan Światek-Górski, miejscowa firma przewozowa „Rapit” oraz Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.
     Bardzo dziękujemy!
     Trudnego zadania organizacji konkursu podjęła się dyrektor szkoły R. Piłatkowska oraz nauczycielki języków obcych: Sylwia Branicka, Marta Proczek oraz Małgorzata Prokop.
           Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy za rok!
<<<         Małgorzata Prokop
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POWIATOWY KONKURS ŻYWIENIOWY –
UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD
    20 maja 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim, podczas festynu „Święto Kwiatów i Smaków”, nasze uczennice: Zuzanna Wieczorek i Weronika Przybysz, odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody za zajęcie I (Zuzia) i III (Weronika) miejsca w II edycji Konkursu Żywieniowego „Nie marnuj żywności”.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
II POWIATOWY KONKURS ŻYWIENIOWY 2018
„JAK NIE MARNOWAĆ ŻYWNOŚCI?”   ROZSTRZYGNIĘTY!
    15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Żywieniowym przebiegającym w tym roku pod hasłem: „Jak nie marnować żywności?”. Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie mieli do wykonania plakat na temat: „Jak nie marnować żywności?”, w drugim etapie odbył się konkurs wiedzy z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych, sposobów zapobiegania marnowaniu żywności oraz jej utrwalania, zawierający 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim. Wzięło w nim udział aż 52 uczestników – reprezentujących szkoły powiatu mińskiego.
     Zaszczytne miejsce na podium zajęły nasze uczennice:
I miejsceZuzanna Wieczorek z klasy II gimnazjum
III miejsce – Weronika Przybysz z klasy IIIa gimnazjum
                     Dziewczynom serdecznie gratulujemy!!!         <<<

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    11 kwietnia 2018 r. odbył się etap szkolny XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV – VII. Do etapu powiatowego kwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli więcej niż 16 punktów.
     W etapie powiatowym 19 maja 2018 r. naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Zawadka kl. VI, Mateusz Matera i Piotr Świątek z kl. VII.
     Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali zadania matematyczne, których treści wykraczały ponad podstawę nauczania matematyki na danym poziomie edukacyjnym. Uczniowie starannie przygotowywali się do konkursu, ale konkurencja okazała się tym razem silniejsza, nie zdobyli nagradzanego miejsca.
    Cieszę się jednak, że uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości i że w naszej szkole wciąż nie brakuje chętnych do udziału w tego typu wydarzeniach.                                        Teresa Paździoch

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
41. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
"WARSZAWSKA SYRENKA" W MIŃSKU MAZ.
     19 marca 2018 roku odbyły się w Latowiczu gminne eliminacje do etapu powiatowego konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
    Naszą szkołę reprezentowały uczennice: w kategorii klas I - III - Natalia Rybacka i Wiktoria Szostak z klasy IIb, w kategorii klas IV - VI - Gabriela Zawadka oraz Izabela Duszyńska w kategorii klas VII i gimnazjalistów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się Wiktoria Szostak, Gabriela Zawadka oraz Izabela Duszyńska.
     27 marca odbył się 41. Powiatowy Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" w Mińsku Maz. Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę.
Izabela Duszyńska zdobyła zaszczytne III miejsce w swojej kategorii wiekowej. To jest kolejny sukces naszej gimnazjalistki. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
     Do konkursu recytatorskiego uczennice przygotowywała pani Hanna Zawadka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FINAŁ KONKURSU TECHNICZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU MIŃSKIEGO „AKADEMIA MŁODEGO TECHNIKA”
     2 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn z czterech szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno – praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych, z następujących obszarów: BHP, rysunek techniczny, procesy technologiczne, elektrotechnika, przepisy ruchu drogowego, fotografia. Uczestnikom konkursu towarzyszyły olbrzymie emocje i udzielał się stres. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny i obie spisały się na medal. Zajęły dwa pierwsze miejsca w w/w konkursie. Obie drużyny przygotowywała p. Mariola Mucha.
Pierwsze miejsce: Izabela Duszyńska, Aleksandra Jaroń, Anna Magdalena Sabak.
Drugie miejsce: Natalia Duszczyk, Natalia Prus, Karolina Stosio.
                          Gratulujemy!                                                <<<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WYNIKI SEMESTRALNEJ RYWALIZACJI W KONKURSACH OGÓLNOSZKOLNYCH
    Ubiegłoroczna ewaluacja wewnątrzszkolna nt. „Dobra klasa - dobry oddział” zakończyła się opracowaniem wniosków mających na celu poprawę zachowania i większą motywację do nauki. Ogłoszono konkursy szkolne: „Najlepsza klasa w gimnazjum”, „Najlepsza klasa w szkole podstawowej” i „Klasa bez uwag”.
     Wyniki semestralnej rywalizacji ocen z zachowania były systematycznie monitorowane (gazetka ścieniana drugim piętrze szkoły). Po I semestrze w rankingu klasy bez uwag prowadzą uczniowie  klasy IV b; uzyskali średnią  4,75 i nie mieli żadnej oceny nagannej, zaś w szkole w Dębem Małym wygrali uczniowie klasy  IV. Należy dodać, iż  wiele innych klas miało podobnie wysokie średnie ocen z zachowania, jednak ich niższe lokaty wynikają z otrzymywania cząstkowych ocen. nagannych
   Konkursy na najlepszą klasę pod względem wyników w nauce wygrali:
- w gimnazjum –uczniowie klasy III a – średnia ocen 3,63
- w Szkole Podstawowej w Wielgolesie – klasa IV a – średnia 4,22
- w Szkole Podstawowej w Dębem Małym- klasa IV- średnia 4,24
  Uczniowie zostali zapoznani z wynikami konkursu podczas apelu szkolnego. Gospodarzom zwycięskich klas  wręczono dyplomy, a dodatkowo za wyniki w nauce -puchar przechodni. Nagrody zostaną wyeksponowane w widocznych gablotach na korytarzach szkół.   <<<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    17 listopada 2018 r. odbył się etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Do etapu rejonowego kwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli minimum 80% punktów, w naszej szkole wymaganą liczbę punktów zdobył Piotr Świątek z klasy VII.
     Etap rejonowy odbył się 11 stycznia 2018  r.    w Warszawie.  Po ogłoszeniu wyników okazało się jednak, że nasz uczeń – pomimo wysiłku i starannego przygotowania – nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
         Dziękuję za chęci i zaangażowanie, życzę sukcesów.                                         Teresa Paździoch
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „WESOŁA NOWINA"
 7 stycznia 2018r w Domu Kultury w Chrośli odbył się I Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Wesoła Nowina" -  patronat nad nim objęli Starosta Miński i Wójt Gminy Dębe Wielkie. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie talentów muzycznych oraz integrowanie społeczności lokalnych.
   Nasi gimnazjaliści z klasy III również w tym przeglądzie zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Duet w składzie Kinga Proczka oraz Bartosz Miszta piosenką świąteczną „Kolęda dwóch serc" wyśpiewał zaszczytne II miejsce. Nasi wokaliści podbili również serca jurorów i zostali wyróżnieni nagrodą specjalną od jury.  Otrzymali dyplomy oraz piękne drewniane anioły - nagrody osobiste od jurorów, zaś ich opiekunce p. Hannie Zawadce przekazano  pięknego aniołka - statuetkę dla szkoły. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom, życząc im dalszych sukcesów nie tylko na estradzie.
   Zapraszamy do obejrzenia nagrania występów naszego duetu do szkolnej galerii.  <<<
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
II POWIATOWY PROJEKT „CZYTAM, BO LUBIĘ”
      Tegoroczny listopad okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla czterech dziewcząt z naszej szkoły.
W tym właśnie czasie uczennice klas V i VI wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym
przez Szkołę Podstawową nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim w ramach II Powiatowego
Projektu „Czytam, bo lubię”.
   Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby oraz wykonanie ilustracji do jednej z jej książek „Dom nie z tej ziemi”.
Konkurencja była duża, ponieważ prace plastyczne napłynęły  z wielu szkół całego powiatu. Mimo to
nasze uczennice znalazły się wśród laureatów zdobywając bardzo wysokie miejsca.
Wiktoria Zawolska z klasy VI -  zdobyła dwa razy  I miejsce
Aleksandra Sadowska z klasy V b -  zdobyła /ex aequo/ I miejsce
Andżelika Sadowska z klasy VI -  zdobyła II miejsce
Kinga Rybak z klasy V b - zdobyła /ex aequo/  II miejsce
   23 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której wzięła udział sama autorka książki rozdając chętnym pamiątkowe autografy.
Organizatorzy projektu, jak i sama autorka pogratulowali laureatom, co i my również czynimy.
   Gratulacje dziewczyny!
<<<    Opiekunka uczennic – Bożena Zelwowiec

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VI POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI I PROZY
BOLESŁAWA LEŚMIANA
        8 listopada 2017r. w Mińsku Maz. odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Patronat nad tym wydarzeniem literackim sprawowali burmistrz miasta Marcin Jakubowski oraz starosta miński Antoni Jan Tarczyński.
     W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.  Klasy I -III reprezentowała uczennica klasy IIb Wiktoria Szostak, przygotowana przez panią Hannę Zawadkę, zaś w kategorii uczniów klas IV - VII wystąpiły uczennice klasy VII: Aleksandra Bogusz oraz Julia Chróst- przygotowywane przez panią dyrektor Romę Piłatkowską.
      O palmę pierwszeństwa w głosowej interpretacji tekstu walczyło 101 uczniów z powiatu. Wszystkie nasze uczennice bardzo dobrze wypadły w technice czytania, ale w czołówce znalazła się tylko jedna z nich. Wiktoria Szostak zdobyła III miejsce.
       Gratulujemy i Wiktorii, i opiekunce oraz życzymy im dalszych sukcesów w konkursach żywego słowa.                                <<<
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
X POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE PATRIOTYCZNYM
– „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA"
     7 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym – „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", który odbył się w Mrozach.  Klasy I -III reprezentowały uczennice klasy II b -Natalia Rybacka oraz Wiktoria Szostak. Klasy IV - VII reprezentowała Gabriela Zawadka, natomiast z gimnazjum wystąpiła Izabela Duszyńska.
Uczennice nasze wypadły na konkursie recytatorskim doskonale. Możemy się pochwalić sukcesami w każdej kategorii.
      Natalia Rybacka z klas I - III zdobyła wyróżnienie za recytację wiersza "Ojczyzno". Gabriela Zawadka zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii klas IV - VII wierszem Leopolda Lewina "Czarny kamień". Recytujących w tej kategorii było z całego powiatu aż 44. Tym bardziej należą się Gabrysi ogromne słowa uznania.
    Izabela Duszyńska uczennica klasy III b gimnazjum startowała w grupie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Zdobyła III miejsce, pięknie deklamując wiersz Tadeusza Hollendera „Ojczyzna".
    Jesteśmy dumni z naszych uczennic, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na konkursach.    Zapraszamy jednocześnie do obejrzenia zdjęć z konkursu w naszej galerii. Do konkursu uczennice przygotowała pani Hanna Zawadka           <<<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekożaczek 2017/ Ekożak 2017
    Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny  dla szkół podstawowych  Ekożaczek 2017 i  szkół gimnazjalnych Ekożak 2017 już za nami.
      Mamy z czego być dumni, gdyż nasze uczennice znalazły się wśród laureatów konkursu. Wysoki poziom (40 zadań testowych) i duża rywalizacja (17uczestników ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów) nie przeszkodziły naszym reprezentantkom.
     Martyna Stępińska, uczennica klasy VII, zajęła I miejsce w rywalizacji i tym samym zdobyła tytuł EKOŻACZKA 2017.
    Karolina Stosio z klasy IIIa gimnazjum  zajęła III miejsce w rywalizacji pomiędzy gimnazjalistami.
    Odbierając nagrody, dziewczyny odetchnęły z ulgą. Nauki było dużo, ale trud został nagrodzony.
                 Serdecznie gratulujemy !!!                                      <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego