Osiagnięcia i konkursy 2019/2020 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Osiagnięcia i konkursy 2019/2020

O Szkole > Osiągnięcia i konkursy > Rok 2019/2020
**************************************************************************************
      6 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Zawody znane i lubiane”. W konkursie wzięły udział chętne osoby z klas 0-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze o takich zawodach jak: lekarz, krawcowa, nauczycielka, strażak, mechanik samochodowy, fryzjerka. Mali recytatorzy otrzymali pamiątkowe książki, maskotki i dyplomy. Konkurs odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole programu doradztwa zawodowego.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
- Kacper Andrzejewski z klasy 0a
- Kamil Chróst z klasy 0a
                                           - Natalia Rechnio z klasy II
                                           - Julia Domańska z klasy III A
                                                        Gratulujemy małym artystom! <<<

*************************************************************************************
Konkurs pt. "Portret Rodziny Królewskiej" został rozstrzygnięty. I miejsce Oliwia Jaworska kl. 1 oraz I miejsce Anna Nieprzecka kl. VIIa, II miejsce Wiktoria Szostak kl. IV b, III miejsce Julianna Wielgo kl. III b, wyróżnienie otrzymali: Karolina Brauła kl. 1, Oliwia Śluzek kl. VI a i Zuzanna Górska kl. VIII. W konkursie udział wzięli również: Mateusz Nowak kl. VII a, Marlena Gajowniczek kl. VII b oraz Kuba Rosochacki kl. VII a.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!  
**************************************************************************************
Wielki sukces Wiktorii Szostak!
 25 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się VIII POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY „EKOŻACZEK”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, uczniowie wykazywali się wiedzą, tym razem na temat Białowieskiego Parku Narodowego. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Szostak, uczennica klasy IV b. Wiktoria była najmłodszą uczestniczką konkursu, ale jak się okazało, mającą rozległą wiedzę o Białowieskim PN. To właśnie ona zajęła II miejsce na podium, pokonując 12 przedstawicieli innych szkół z powiatu mińskiego, a przegrywając zaledwie 1 pkt z głównym zwycięzcą (uczennicą klasy VIII).
  Wiktoria zdobyła również III miejsce w konkursie plastycznym na pocztówkę o Białowieskim PN.
  To wielki sukces Wiktorii, z którego ogromnie się cieszymy i z całego serca gratulujemy
Uczennicę przygotowała p. Joanna Kluczek – Szpadelewska

**************************************************************************************
INFORMACJA O KONKURSIE
   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", który odbył się w Mrozach w dniach 15 - 16 października 2019r. Celem konkursu było uczczenie 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Nasi uczniowie zaprezentowali się w każdej kategorii wiekowej.
  Z klas I-III  udział w konkursie wzięli Miłosz Piętka z klasy II oraz Małgorzata Samulik z klasy IIIb, zaś w kategorii klas IV-VI wystąpiły: Agnieszka Lipińska, Natalia Rybacka oraz Wiktoria Szostak z klasy IV b, natomiast w kategorii klas VII - VIII reprezentantką szkoły była Gabriela Zawadka. W konkursie wzięła również udział Julianna Wielgo z klasy IIIb z piosenką patriotyczną "Co to jest Niepodległość".
    Uczniowie nasi pięknie recytowali i śpiewali - spisali się znakomicie w każdej kategorii wiekowej.
Z klas I-III Miłosz Piętka za recytację wiersza Stefana Leszno "Warszawo, Warszawo"  zdobył wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie wiersza dotyczącego II wojny światowej.  
  W klasach IV-VI zdobywczynią III miejsca została Natalia Rybacka, natomiast w kategorii klas VII-VIII Gabriela Zawadka zdobyła zaszczytne II miejsce.
Nasi zwycięzcy zostali zaproszeni na koncert finałowy laureatów 20 października, na którym wręczone zostały im dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
   Gratulujemy zwycięzcom oraz tym, którzy reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym.
                                                              Opiekunka Hanna Zawadka

**************************************************************************************
Wyróżnienia w wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pod hasłem:
„LEŚNE INSPIRACJE”!
  Konkurs Fotograficzny „Leśne inspiracje” zorganizowany został przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Tematem konkursu było ukazanie piękna lasu i runa leśnego. Należało wykonać fotografię grzybów w ich naturalnym środowisku.
    Wyniki ogłoszone zostały 4 września 2019 r. Spośród nadesłanych 48 prac komisja wyłoniła
3 laureatów i przyznała 3 wyróżnienia.
   Dwa wyróżnienia otrzymały nasze uczennice: Karolina Sadowska z klasy VII b i Kinga Młoduchowska z klasy VII a. Nagrody zostały im wręczone 20 września przez panie ze Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim, które w tym celu przybyły do naszej szkoły.
Podziękowania za udział w konkursie otrzymały: Natalia Parzyszek (klasa VIII), Maja Górska (klasa VIII), Alicja Myka (klasa VIII), Kamila Śluzek (klasa VIII), Olga Domańska (klasa VIIa) i Dominika Śluzek (klasa VIIa).
                                     Serdecznie gratulujemy!                    <<<
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego