Pasowanie gimnazjalistów - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Pasowanie gimnazjalistów

PASOWANIE GIMNAZJALISTÓW

 W środę 28 października  br. w naszym gimnazjum,  zgodnie już z 16 - letnią tradycją tegoroczni uczniowie klas pierwszych dostąpili zaszczytu uroczystego ślubowania na gimnazjalistę -  tym samym zostali oficjalnie włączeni do grona braci uczniowskiej.  Świadkami tegorocznej  uroczystości byli zaproszeni goście – rodzice uczniów klasy pierwszej gimnazjum, nauczyciele i uczniowie klas drugich i trzecich.
    Podczas części oficjalnej wyznaczeni uczniowi klas pierwszych  w asyście koleżanek i kolegów oraz wychowawczyń  złożyli uroczyste ślubowanie , a następnie zostali symbolicznie pasowani na gimnazjalistów przez panią dyrektor Romę Piłatkowską. Uczennice i uczniowie ślubowali wierność narodowym tradycjom oraz  przestrzeganie zasad i norm wynikających z regulaminu. Mamy nadzieję, że będą godnie reprezentować naszą szkołę.
    Ciekawostką wartą odnotowania jest fakt, że w tym roku  nastąpiło pasowanie nie tylko uczniów klas pierwszych, ale (nieco później) także naszego kolegi z klasy IIIa, który stwierdził, że nie dostąpił tego zaszczytu w terminie z przyczyn obiektywnych.
     Był też czas na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie klas drugich Usłyszeliśmy kilka wierszy, skecz i piosenki z Kabaretu Starszych Panów  w wykonaniu chórku. Uczniowie klas pierwszych przedstawili wierszowane portrety kolegów  i wychowawczyń, wykazując się nie tylko zmysłem obserwacji, ale także sztuką rymotwórczą.
   Na zakończenie  „świeżo upieczeni”  gimnazjaliści zostali poddani próbom mądrości, wytrzymałości i sprawności. Ze wszystkim uporali się wybornie.  Życzymy, by z równą łatwością pokonywali napotkane trudności, a nauka w gimnazjum była owocna.  
          Uroczystość przygotowali uczniowie klas IIa i IIb pod kierunkiem wychowawczyń.  <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego