Pasowanie na ucznia - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Pasowanie na ucznia

PASOWANIE NA UCZNIA

  Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami, 28 października złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.
  Dzieci rozpoczęły swój występ radosną piosenką i tańcem ze wstążkami. Następnie w zabawnych wierszykach wraziły swoje obawy związane z przyjściem do szkoły. Ich strach rozwiał tajemniczy głos zza sceny, który przedstawił się, jako Szkoła. Pierwszoklasiści zostali zachęceni przez nią do przejścia przez bramę czytania, pisania, liczenia oraz plastyki. Uczynili to bardzo chętnie i nader sprawnie, choć nie było to proste zadanie. Z wielkim wdziękiem i bez śladu tremy wygłosili też swoje role.
  Po części artystycznej na salę został wprowadzony sztandar szkoły. Po odśpiewaniu szkolnego hymnu dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez Panią Dyrektor Romę Piłatkowską na uczniów. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia każdy otrzymał z rąk przewodniczącej Rady Rodziców pani Katarzyny Pałdyny pamiątkowy medal. Dodatkową niespodzianką były pomysłowe plany lekcji przygotowane przez trzecioklasistów.
   Na zakończenie Pani Dyrektor pochwaliła dzieci za wspaniały występ i pogratulowała rodzicom takich uzdolnionych pociech. Życzyła też najmłodszym uczniom wspaniałych chwil i wielu sukcesów w czasie wszystkich lat, jakie przyjdzie im spędzić w szkołach różnego szczebla. Kilka ciepłych słów skierował do pierwszoklasistów obecny na uroczystości Wójt Gminy Latowicz Pan Bogdan Świątek –Górski, a do życzeń dołączył słodycze.
   Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Było bardzo miło, serdecznie i wesoło. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej. Dzień ten dostarczył też wielu wzruszeń i powodów do dumy ze swych uczniów wychowawczyniom klas pierwszych paniom: Hannie Jaworskiej i Iwonie Prus.   <===


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego