Pasowanie na ucznia - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Pasowanie na ucznia

                                       PASOWANIE NA UCZNIA
    W dniu 26 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Przepięknie udekorowana sala, pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, a to wszystko po to, by ich ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.
    Na akademię przybyli: pani inspektor oświaty w Gminie Latowicz Wiesława Proczka, przedstawiciel Rady Rodziców – Monika Wielgo, pani dyrektor Roma Piłatkowska, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie. Po przywitaniu gości przez panią dyrektor rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynię klasy pierwszej Jadwigę Sikorę. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli przez dwa miesiące nauki. Program artystyczny nosił tytuł KRÓLESTWO SZKOŁOLANDII. Głównymi bohaterami byli: Król Ołówkos (Bartłomiej Całka z klasy 4a), Królowa (Anna Nieprzecka z klasy 4a) oraz dzielni Gwardziści (Dominika Śluzek i Oliwia Pieniak z klasy 4a). Pierwszoklasiści przemierzyli krainę wiedzy matematycznej, polonistycznej, patriotycznej, muzycznej i krainę grzeczności. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, a swoim śpiewem zauroczyli zebranych gości. Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy. Za co otrzymali dary – pracowitości, mądrości, ostrożności, życzliwości i przyjaźni od uczniów klasy trzeciej.
   Po programie artystycznym dzieci w obecności wszystkich zgromadzonych odważnie złożyły przyrzeczenie na sztandar szkoły, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem., którego dokonała pani dyrektor Roma Piłatkowska Potem wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom medale ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie uczniowie otrzymali upominki od pani inspektor oświaty Wiesławy Proczki i samorządu uczniowskiego.
    Pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Do życzeń dołączyła się pani Wiesława Proczka i przewodnicząca samorządu szkolnego Aleksandra Bogusz. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którego największą atrakcją był przepyszny tort z napisem ,,Pasowanie Pierwszoklasistów – kl. I A”
 Wierzę, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.
                                                                                                    Jadwiga Sikora
                                                                                                  <<<
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego