Pierwszoklasiści w Warszawie - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Pierwszoklasiści w Warszawie

PIERWSZOKLASIŚCI W WARSZAWIE
   8 grudnia o godz. 8:00 uczniowie klas I a i I b pod opieką  p. Hanny      Jaworskiej, p. Iwony Prus,
p. Hanny Luśni i p. Sylwii Gościej wyruszyli na wycieczkę do stolicy.
  Podróż minęła szybko. Pani przewodnik opowiadała ciekawe historie i czytała zabawne  wierszyki. Dzieci podziwiały widoki zza okna. Jeden z nich szczególnie ich zaskoczył. Na brzegu Wisły dostrzegły kilkunastometrową rybę, a wokół niej wielu ludzi. Wszyscy zadawali sobie pytanie; „Skąd ta ryba się wzięła? Przecież w Wiśle aż tak wielkie nie pływają.” Dopiero po pewnym czasie na podstawie informacji z internetu okazało się, że była to sztuczna ryba wykorzystana do nagrania programu ekologicznego.                                                                                                                    
   Około 10:00 dotarliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i uczcić pamięć żołnierzy poległych za naszą ojczyznę.   Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziła honorowa zmiana warty. Kolejnym punktem programu  była wizyta w Teatrze  „Lalka”, w którym pierwszacy obejrzeli sztukę pt.  „Kopciuszek”. Następnie  udaliśmy się do ulubionego przez dzieci miejsca rozrywki - sali zabaw Inca Play.                                                                                            
    Na koniec pojechaliśmy  zwiedzić niezwykle ważny, zwłaszcza dla uczestników płci męskiej Stadion Narodowy. Nie udało się spotkać Roberta Lewandowskiego, na co liczyli wszyscy uczniowie, ale i tak nikt nie narzekał na brak wrażeń.   Widok  z najwyższego poziomu trybun, strzelanie goli w sali treningowej, Loża Kryształowa na długo zostaną dzieciom w pamięci.
Wycieczkę  należy zaliczyć do szczególnie udanych. Miła atmosfera, dobre humory i ciekawy program sprawiły, że po powrocie do szkoły, sporządzając mini- raport z wyprawy,  pierwszacy wystawili jej najwyższą ocenę w skali 1-5.   <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego