Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

  O godz. 7.45 odbył się apel, na którym pani dyrektor Roma Piłatkowska przekazała „władzę” symbolicznym kluczem przewodniczącym samorządów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Następnie przewodnicząca SU szkoły podstawowej Aleksandra Jaroń przedstawiła program obchodów Dnia Wiosny, zaś przewodnicząca gimnazjum Martyna Konopacka podała harmonogram dnia w gimnazjum.
    Uczniowie szkoły podstawowej spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie na pierwszej godzinie obejrzeli przedstawienie teatralne – „Z ekologią na ty” w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. Joanny Kluczek – Szpadelewskiej, p. Zbigniewa Piłatkowskiego oraz  p. Pawła Szeląga.
  Potem odbyła się parada talentów, w trzech kategoriach: recytacja, śpiew i taniec. Zgłosiło się dużo solistów i zespołów z klas młodszych i jedna tylko osoba z klasy IV. Cieszymy się bardzo, że mamy dużo talentów.
     
Jury w składzie:
Przewodnicząca - p. Iwona Prus
Członkowie: p. Hanna Jaworska
                       p. Anna Rudowska
                       Aleksandra Jaroń – SU
                       Anna Sabak – SU
oceniło  siedemnastu solistów i zespołów
, wyłoniło zwycięzców.

               W kategorii recytacja:
I miejsce – Aleksandra Branicka  - klasa 0a
II miejsce – Alicja Myka – klasa III
III miejsce – Adrianna Sobieszczak klasa III
            W kategorii śpiew:
I miejsce – Gabriela Zawadka z grupą taneczną „Black Hat” – klasa III
II miejsce – Anna Nieprzecka – klasa IIa
III miejsce – Aleksandra Światek – klasa IV
         W kategorii taniec:
I miejsce – Jakub Jedynak – klasa III
II miejsce – grupa „Indiga Dance Art.” ( Oliwia Lusnia, Kinga Rybacka, Ola Sadowska, Milena
                    Kaczorek) – klasa IIb
         Następnie przeprowadziliśmy wybory miss i mistera poszczególnych klas.
Klasa Oa – miss – Oliwia Kwiatkowska
                   mister – Szymon Tylman
Klasa 0b – miss – Ania Jęksa
                  mister – Paweł Nieprzecki
Klasa 0c – miss – Agnieszka Lipińska
                 mister – Wiktor Dąbrowski
Klasa Ia – miss – Gabriela Samulik
                 mister – Wiktor Śluzek
Klasa Ib – miss – Ala Lipińska
                 mister – Sebastian Zawolski
klasa IIa – miss – Gabriela Jaroń
                 mister – Kuba Rosochacki
Klasa IIb – miss – Marlena Gajowniczek
                  mister – Jakub Ciszkowski
Klasa III – miss – Gabriela Zawadka
                 mister – Jakub Jedynak
Klasa IV – miss – Julia Chróst
                 mister – Piotr Światek
Klasa V – miss – Iza Śluzek
                mister – Kacper Krół
klasa VI – miss – Aleksandra Jaroń
                 mister – Daniel Zawadka
Po wyborach miss i mistera klasy  wyłoniliśmy miss szkoły z  klas O – III.

         
Została nią Gabriela Jaroń, zaś misterem został Jakub Jedynak.
      Miss szkoły klas IV – VI została
Aleksandra Jaroń, a misterem szkoły Daniel Zawadka

    Następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie w klasach 0 – III lekcje poprowadzili wyznaczeni przez przewodnicząca SU uczniowie klasy VI, zaś w klasach IV – VI odbyły się lekcje prowadzone przez nauczycieli.
    Dzień pełen wrażeń, był naprawdę bardzo udany. Wszyscy poczuliśmy powiew wiosny. Tego dnia obserwowaliśmy również częściowe zaćmienie słońca.
                                                         Opiekunka SU – Hanna Zawadka         <===


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego