POZNAJEMY EFEKTY DĄŻENIA DO CELU - WYCIECZKA DO WARSZAWY - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

POZNAJEMY EFEKTY DĄŻENIA DO CELU - WYCIECZKA DO WARSZAWY

POZNAJEMY EFEKTY DĄŻENIA DO CELU - WYCIECZKA DO WARSZAWY

   26 listopada 2014 roku uczniowie klasy III gimnazjum udali się do Muzeum Techniki w Warszawie na lekcje warsztatowe, a następnie do Multikina na film pt. „Bogowie”. Wyjazd zorganizowany został dzięki funduszom pozyskanym z projektu „Moja przyszłość”.  
   W Muzeum Techniki gimnazjaliści uczestniczyli w dwóch bardzo ciekawych lekcjach: „Żaglowcem na podbój świata” i „Od kobry do chipa” oraz obejrzeli „Szklaną  panienkę”, obserwując budowę ciała człowieka. Dzięki pierwszej lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak ogromny wpływ na rozwój społeczno – cywilizacyjny miały odkrycia geograficzne. Kolejne zajęcia zapoznały młodzież z najstarszymi odkryciami techniki zarówno tymi z Polski, jak i ze świata. Na własne oczy uczniowie mogli się przekonać, jak działała pierwsza w Polsce elektryczna maszyna licząca ARR (analizator równań różniczkowych) oraz jak duża była pierwsza drukarka i inne wynalazki z dziedziny elektroniki. Uczniowie odwiedzili sale: energii odnawialnej, mechanizmów drukarskich, górnictwa, astronomii i astronautyki, gospodarstwa domowego, telekomunikacji oraz transportu. Młodzież miała również okazję zwiedzić wystawę pod nazwą Prewencja Policji dzisiaj, perspektywy i wyzwania, która zapoznała naszych gimnazjalistów ze specyfiką służby, wyposażeniem oraz umundurowaniem polskiego policjanta.
   Kolejnym punktem wycieczki był film pt. "Bogowie” o początkach kariery słynnego polskiego kardiochirurga - Zbigniewa Religi, któremu udało się dokonać pierwszego przeszczepu serca w naszym kraju. Z filmu wynika przesłanie, że dzięki odwadze  i ciężkiej  pracy można osiągnąć wyznaczony  cel.  W roli znakomitego lekarza wystąpił równie znakomity w swojej dziedzinie Tomasz Kot.
   Na zakończenie udanego dnia gimnazjaliści udali się na obiadokolację do McDonalda. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do domów.    <===


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego