Projekt „EkoPaka” - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Projekt „EkoPaka”

   Dzieci z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego w ramach projektu edukacyjnego „Ekopaka- zamykamy obieg surowców wtórnych” wzięły udział w zajęciach dotyczących następujących zagadnień: papier, tworzywa sztuczne, drewno, szkło, aluminium, bioodpady, elektroodpady i opakowania wielomateriałowe. Z wielką ochotą i zainteresowaniem uczestniczyły we wszystkich warsztatach. Okazało się, że mają już dużą wiedzę na wspomniane tematy, ale jeszcze wiele rzeczy było dla nich zaskoczeniem.
   Przedszkolaki z zachwytem obserwowały jak krepina barwi wodę, a wrzątek wpływa na kształt plastikowej butelki. Pierwszoklasistom zapewne zostanie w pamięci eksperyment z balonem ukazujący sposób wydobycia ropy naftowej. Drugoklasiści szczególnie zainteresowali się tematem upcyklingu i zrobili ciekawe prace techniczne. Trzecioklasiści zgłębiali tajniki dotyczące bioodpadów i byli bardzo  poruszeni informacjami na temat  szkodliwości mieszania bioodpadów i innymi śmieciami.
   Aktywność uczniów na zajęciach i ich żywiołowe reakcje pozwalają żywić nadzieję, że będą oni coraz bardziej świadomi znaczenia segregowania odpadów i możliwości recyklingu surowców wtórnych, a swoją wiedzę wprowadzą w czyn.  <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego