Przyrodnicza wycieczka do Warszawy. - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Przyrodnicza wycieczka do Warszawy.

PRZYRODNICZA WYCIECZKA DO WARSZAWY
   2 października uczniowie klas VIa i VIb wyjechali do Warszawy na niecodzienną lekcję przyrody. Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny w Powsinie. Tu uczniowie wzięli udział w zajęciach składających się z trzech części. W pierwszej zapoznali się z niezwykłą substancją – wodą, obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu połączonego z pokazem organizmów wodnych. Później przyszedł czas na praktykę – każdy uczeń wykonał własny preparat mikroskopowy i obserwował życie w kropli wody. Na koniec był spacer po ogrodzie i podziwianie rodzimych i obcych gatunków roślin w kolorach jesieni.
  Po ogrodzie botanicznym udaliśmy się do letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zobaczyliśmy pałac od środka i z zewnątrz, spacerując po pałacowych komnatach i pięknie zaaranżowanych ogrodach.  Tam uczniowie wzięli udział w grze terenowej, w której musieli zmierzyć się z zagadkami na temat: O czym szumią wilanowskie dęby? Wykonywanie zadań okazało się wyśmienitą zabawą edukacyjną.
  Ostatnim punktem programu była wizyta w kinie IMAX. Tu zaopatrzeni w okulary 3D spotkaliśmy się oko w oko z mieszkańcami rafy koralowej. Odkryliśmy piękno oceanu, żyjące w nim fascynujące i tajemnicze istoty. Zrobiło nam się żal, że ten cudowny podwodny świat jest tak bardzo zagrożony.
    Dzień minął bardzo szybko, ale nowo zdobyta wiedza zostanie z nami na długo.
<<<        J. Kluczek - Szpadelewska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego