Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ARKADIUSZEM NIEMIRSKIM

    18 marca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły mieli niecodzienną przyjemność spędzenia dwóch godzin  lekcyjnych w towarzystwie pana Arkadiusza Niemirskiego- autora książek detektywistycznych zarówno do młodzieży, jak i starszych czytelników.
    Pisarz, nawiązując do wszechobecnej kultury obrazkowej, swoje wystąpienie również urozmaicił ciekawą prezentacją. Mówił o życiu prywatnym, karierze naukowej i ulubionych przez niego powieściach  kryminalnych. Przedstawił pisarzy tego gatunku i słynnych detektywów:
Edgara Allana Poe i jego detektywa Auguste Dupina,
Sherlocka Holmesa z powieści Artura Conana Doyle`a,
Agathę Christie i jej Herkulesa Poirot i Pannę Marple.
Jednak najbardziej ceni sobie porucznika Col
ombo.
    Arkadiusz Niemirski literacką karierę rozpoczął w 2000 r., a inspiracją dla pisarza okazała się seria "Pana Samochodzika" Zbigniewa Nienackiego. Ze swoimi szesnastoma „Panami Samochodzikami..” jest trzeci w rankingu kontynuatorów tej serii.  Z kolei jego „Pojedynek detektywów" (książka wydana przez Ossolineum) był proponowany do kanonu  lektur szkolnych,
    Dzieci były zafascynowane jego opowieściami o pracy w kabarecie „ i..”, o ulubionym brytyjskim zespole rockowym Procol Harum i jego  liderze Garym Brookerze,  którym organizował koncerty w Polsce i pisał recenzje o ich występach na łamach magazynów „Tylko Rock” i „Teraz Rock”. Mogły też posłuchać piosenek tego zespołu.
     Zdradził swoje marzenia i przekonywał, że warto je mieć. W swoim życiu realizuje motto: „Najważniejsza we wszystkim, co się robi, jest pasja i konsekwencja. Człowiek bez pasji jest po prostu trupem, nie ma w nim życia. Żeby coś osiągnąć, trzeba tego chcieć i wytrwale dążyć do celu”.
Czy naszych uczniów zaraził swoją pasją? Na pewno wielu z nich zachęcił do czytania i to nie tylko swoich książek
      Bardzo dziękujemy pani A. Niedek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Latowiczu za zaproszenie go do naszej szkoły.                  <=== 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego