Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką. - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ.
    5 grudnia czwartoklasiści ze szkół w Wielgolesie i Dębem Małym byli gośćmi warszawskiej biblioteki publicznej, w której pracuje mama jednej z naszych uczennic. Dzięki pani Anecie Samulik dzieci mogły poznać uroczą panią Wiolettę. Autorka czarowała swoimi zdolnościami aktorskimi, zapraszała dzieci do wspólnej zabawy w teatrzyk kukiełkowy, przepowiadała im przyszłość i zadawała zagadki piłkarskie. Sama autorka również była zachwycona naszymi dziećmi, ich wiedzą i umiejętnością zachowania się.
    Dodatkową atrakcją wyjazdu do stolicy był seans w kinie „Cinema City Promenada”. Film Marty Karwowskiej „Tarapaty” można zaliczyć do przygodowo- detektywistycznych, a poszukiwanym skarbem jest rysunek warszawskiej Syrenki wykonany przez Pabla Picassa podczas jego pobytu w Warszawie w 1948 (niestety, rysunek był na murze).
    Tradycyjnie już, w programie wycieczki znalazły się lekcje muzealne. Tym razem opiekunki wybrały tematy: „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” oraz „Warszawa – miasto legend, historii i ludzi”. Ostatnio są one bezpłatne, bo finansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczególną zaletą zajęć muzealnych jest bezpośrednie obcowanie z dziełami sztuki i odczytywanie ich treści pod okiem znawcy.
    Wycieczki kształcą, o tym przekonują się nasi uczniowie. Tak spędzony czas sprawia im wiele radości i poszerza ich wiedzę. Pytanie: „Kiedy będzie następna wycieczka?” jest dla nas opiekunów najlepszym podziękowaniem.              <<<
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego