Spotkanie Mikołajkowe 2014 Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Spotkanie Mikołajkowe 2014 Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE 2014 CARITAS
DIECEZJI WARSZAWSKO - PRASKIEJ

   Z okazji mikołajek, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przygotowało Spotkanie Mikołajkowe. 600 uczniów z diecezji wraz z opiekunami zebrało się 8 grudnia 2014r. o godz. 12:00 w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Na spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszej szkoły. W samo południe przywitał nas dyrektor Caritas DWP, ks. Dariusz Marczak, życząc wszystkim zebranym radości z prezentów i udanej zabawy. Słowa podziękowania zostały skierowane do sponsorów i gospodarzy, bez których dobrej woli impreza by się nie odbyła. Wśród gości nie zabrakło Rektora Uczelni – pana prof. dr hab. Pawła Stanisława Czarneckiego, który także powiedział  kilka serdecznych słów do wszystkich przybyłych dzieci i ich opiekunów.
    Mieliśmy także przyjemność obejrzeć „Jasełka” przygotowane przez Nauczycieli i Rodziców z Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołominie. Aktorzy we wspaniały sposób przybliżyli dzieciom Wydarzenia Betlejemskie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy narodził się nam Chrystus Pan.
  Po przedstawieniu wszyscy zgromadzeni wspólnie kolędowali, by umilić czas oczekiwania na pojawienie się Świętego Mikołaja. Jakże radosne i szczęśliwe były dzieci, kiedy nadszedł  ten moment. Punktem kulminacyjnym programu były indywidualne spotkania ze Świętym Mikołajem. Kolejne grupy dzieci podchodziły do niego, by móc go uściskać, otrzymać „słodką paczkę” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Większość uczestników zakończyła na tym swoją wizytę w Warszawie.
   My natomiast udaliśmy się do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, która znajduje się nieopodal Wyższej Szkoły Menadżerskiej. Tam, ks. Proboszcz opowiedział nam krótką historię świątyni oraz przedstawił podstawowe informacje o jej wnętrzu. Dzieci były pod wrażeniem wielkości i piękna bazyliki. Po krótkiej modlitwie opuściliśmy jej mury i udaliśmy się w drogę powrotną do Wielgolasu
. <===


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego