Spotkanie z rodzicem wykonującym ciekawy zawód - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Spotkanie z rodzicem wykonującym ciekawy zawód

SPOTKANIE Z RODZICEM
WYKONUJĄCYM CIEKAWY ZAWÓD

 W ramach zadania wychowawczego- klasowe spotkania z rodzicami lub dziadkami wykonującymi ciekawe zawody -zaprosiłam do naszej szkoły policjanta p. Przemysława Kesnera– tatę Kamila, ucznia klasy I b szkoły podstawowej. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z oddziału przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami.
   Pan Przemysław bardzo interesująco opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także o tym, kiedy i w jakich okolicznościach policjant wkłada czarny mundur, czyli obronny. Oczywiście, odbyła się dokładna prezentacja tego sprzętu.  Uczniowie nie mieli problemu z nazwaniem poszczególnych elementów wyposażenia. Kamizelka kuloodporna, ochraniacze na nogi, rękawice obronne oraz pałka i tarcza obronna z napisem POLICJA przechodziły z rąk do rąk i budziły duże emocje.  Był to niewątpliwie najciekawszy punkt programu. Ponadto mali słuchacze dowiedzieli się, jak należy zachować się w razie ataku i jak wygląda codzienna pracy policjanta.
   Odbyła się również pogadanka dotycząca bezpieczeństwa dzieci w pojazdach mechanicznych (jazda w fotelikach, w zapiętych pasach bezpieczeństwa) oraz o przestrzeganiu środków ostrożności w razie grożącego dzieciom niebezpieczeństwa W ćwiczeniach praktycznych rzeczową wiedzą i umiejętnościami radzenia sobie w tych sytuacjach wykazali się nawet najmłodsi uczestnicy spotkania, za co dostali pochwałę od naszego prelegenta.
  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a na zakończenie pan policjant nauczył dzieci piosenki związanej z ruchem drogowym i o zachowaniu się na pasach.
Dzieci z ogromnym przejęciem słuchały opowieści i były zachwycone spotkaniem, co widać na zdjęciach, które znajdują się w naszej galerii.                      

                                                                                          Organizator Hanna Zawadka              <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego