Sprzątanie Świata - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Sprzątanie Świata

JAK „POSPRZĄTALIŚMY ŚWIAT”

                    19 września 2014r. po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątania Świata. Uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej, pod czujnym wzrokiem opiekunów, porządkowali w wyznaczonym czasie przydzielony im teren Wielgolasu.                    
Co trafiało do naszych worków? Przede wszystkim szklane butelki po alkoholu, szklane słoiki z zawartością, plastikowe butelki po napojach, styropian, bezużyteczne przedmioty, stare ubrania, rękawiczki, papier itp.. Trafiliśmy też na worek z resztkami niepotrzebnej glazury, fragmenty stłuczonych szyb okiennych.
                    Jaki efekt przyniosła akcja? Otóż w bardzo szybkim tempie zapełnione zostały worki przeznaczone na zbiórkę i niestety, wiele śmieci musieliśmy pozostawić w środowisku. To dowodzi tego, jak bardzo takie akcje są potrzebne, a jeszcze bardziej edukacja w tym zakresie. Zawartość naszych worków świadczy o tym, że sprawcami tych zanieczyszczeń są dorośli, a może też starsi uczniowie? Dlatego zwracamy się z apelem: weźcie z nas przykład, posprzątajcie swoje śmieci, wspólnie dbajmy o środowisko, w którym żyjemy!!! Dlaczego warto to zrobić? Popatrzcie na zdjęcia z akcji.
===>

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego