Strona 845 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Strona 845

W KARNAWAŁOWYM NASTROJU
   W ostatnią sobotę karnawału, jeszcze w świątecznym nastroju, bawiliśmy się w naszej szkole na dorocznej imprezie kulturalno – rozrywkowej, na którą złożył się program artystyczny i dyskoteka.
Choinkę rozpoczęła pani Dyrektor, przedstawiając porządek  wydarzenia i jego atrakcje. Chwilową niedogodnością okazała się awaria nagłośnienia - dość szybko naprawiona, a z pomocą przyszli nie tylko nauczyciele, ale także tata jednego z uczniów i członkowie zespołu, którzy udostępnili swoje mikrofony.
   Część artystyczną rozpoczęli, przygotowani przez wychowawczynię – p. Lidię Konopacką, uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Zatańczyli trojaka w rytm piosenki ludowej „Zasiali górale”, budząc u widowni wyrazy uznania. Stroje ludowe, w których nasi tancerze tworzyli wielobarwny roztańczony korowód, niewątpliwie uatrakcyjniły występ.
     Potem wystąpili uczniowie klas czwartych, którzy przedstawili na scenie historię życia najsławniejszego twórcy baśni - Hansa Christiana Andersena - według scenariusza znanej pisarki dla dzieci, pani Wioletty Piaseckiej. Niejedna osoba na sali z pewnością nie zdawała sobie sprawy z tego, że droga pisarza do sławy nie była usłana różami, a osiągnięcie sukcesu autor zawdzięczał ciężkiej pracy, uporowi i wsparciu najbliższych. Główną rolę (Hosiego) w przedstawieniu zagrał Rafał Chróst, mamę odegrała Joanna Bieńkowska, babcią była Kinga Domańska, a ojcem Kacper Konstanty. Obok nich wystąpili inni uczniowie z tych klas, którzy mieli duży wkład w realizację przedsięwzięcia, odgrywając różne role i śpiewając piosenki. Uczniów przygotowały wychowawczynie - p. S. Branicka i p. M. Brauła, p. Marta Proczek oraz p. Hanna Zawadka (strona muzyczna). Dekorację zaprojektowała p. Marta Wójtowicz, a drewniane elementy (domek, ławę i stół) wykonał p. Władysław Mroczek.
  Na zakończenie tej części wystąpiły nasze wygimnastykowane uczennice z klas: IV b, VI i VII, które wzbudziły zachwyt skomplikowanym układem akrobatycznym.
   Po poczęstunku, na który złożyły się drożdżówki i napoje ufundowane przez radę rodziców, uczniowie zaczęli zabawę przy muzyce zespołu „Dekor”.
    Dodatkową atrakcją tego wieczoru były stoiska gastronomiczne, w tym kawiarenka z dużym wyborem domowych wypieków, stoiska z goframi, grillowaną kiełbasą, frytkami i prażoną kukurydzą. Nie zabrakło też, cieszącej się dużym uznaniem wśród smakoszy, waty cukrowej. Oprócz tego w sklepiku można było kupić słodycze i napoje. Jak widać, na głód nie można było narzekać.
  W jednym ze stoisk uczestnicy choinkowej zabawy mogli ozdobić twarze wymyślnymi wzorami wykonanymi przez naszych szkolnych, kreatywnych animatorów.
   Nad sprawnym działaniem wszystkich punktów usługowych czuwała pani Małgorzata Krupa – opiekunka Szkolnego Koła Caritas. Dochód ze sprzedaży ( prawie 2 tys. zł) przeznaczony będzie na dofinansowanie wyposażenia świetlicy szkolnej.
    Dziękujemy serdecznie rodzicom za pyszne ciasta i obecność na choince z całymi rodzinami. Podziękowania należą się także włączającym się w pomoc nauczycielom i uczniom.  <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego