V Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej „Poezja w językach Szekspira i Puszkina” - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

V Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej „Poezja w językach Szekspira i Puszkina”

     14 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się jubileuszowy V Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej „Poezja w językach Szekspira i Puszkina”.
      Naszemu konkursowi patronował wójt gminy Latowicz, p. Bogdan Świątek-Górski oraz starosta miński, p. Antoni Jan Tarczyński.
  Do zmagań konkursowych zgłosiło się aż 36 uczniów  z klas IV-VII szkół podstawowych oraz II-III gimnazjum z terenu powiatu mińskiego. Recytowali oni utwory poetyckie w dwóch językach – angielskim oraz rosyjskim.
    Recytacje oceniało jury w składzie: p.p. Elżbieta Pawlak – wieloletni nauczyciel języka rosyjskiego w mińskim „Chemiku”, Renata Sokół – nauczyciel języka angielskiego, Elżbieta Zelwowiec – nauczyciel języka rosyjskiego oraz języka polskiego w ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim, a także Mariusz Korgul – anglista i rusycysta z „Mechanika”.
   O godzinie 10.00 wszystkich przybyłych do naszej szkoły bardzo serdecznie przywitała dyrektor Roma Piłatkowska. Następnie głos zabrali patronowie naszego przedsięwzięcia.
Najpierw utwory poetyckie w językach angielski i rosyjskim recytowali uczniowie szkół podstawowych, a po przerwie wystąpili gimnazjaliści.
Komisja konkursowa po długich obradach postanowiła nagrodzić następujących wykonawców:
Kategoria: szkoła podstawowa – język angielski:
I m. – Andrzej Ostrowski (SP w Brzózem)
II m. – Aleksandra Rechnio (SP w Latowiczu)
III m. – Dominika Śluzek (SP w Wielgolesie).
Wyróżnienia otrzymali: Andżelika Kąkol (SP w Dębem Małym), Małgorzata Zawadka (SP w Starogrodzie) oraz Izabela Więsik (SP w Górkach);
Kategoria: szkoła podstawowa – język rosyjski:
I m. – Angelika Wronowska (SP w Latowiczu)
II m. – Oliwia Piotrowska (SP w Dropiu)
III m. – Dawid Woźniak (SP w Cegłowie)
Wyróżnienia : Dawid Sarkisyan (SP w Cegłowie) oraz Olga Borys (SP w Dropiu)
Kategoria: gimnazjum – język angielski:
I m. – Julia Kopaczewska (Gimnazjum w Latowiczu)
II m. – Wiktoria Głąbska ( SP nr 4 w Mińsku Mazowieckim)
III m. – Zuzanna Trąbińska (Gimnazjum w Żakowie).
Wyróżnienia: Magdalena Piskorz (Gimnazjum w Latowiczu), Joanna Żukowska (Gimnazjum w Żakowie), Bartosz Ruta (Gimnazjum w Stojadłach);
Kategoria: gimnazjum – język rosyjski:
I m. – Maciej Prus (Gimnazjum w Wielgolesie)
II m. – Katarzyna Rybińska (Gimnazjum w Jakubowie)
III m – Zuzanna Trąbińska (Gimnazjum w Żakowie).
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Jaroń (Gimnazjum w Wielgolesie), Joanna Żukowska (Gimnazjum w Żakowie) oraz Konstanty Cyran (Gimnazjum w Dobrem).
    Po rozdaniu dyplomów, nagród oraz podziękowań za przygotowanie uczniów i pracę w komisji konkursowej dyrektor R. Piłatkowska oraz wójt gminy Latowicz gorąco podziękowali wszystkim za udział w konkursie.
    Dzięki hojności naszych sponsorów tradycyjnie dla wszystkich naszych gości został przygotowany obiad oraz kawiarenka z kawą, herbatą, napojami oraz ciasteczkami.
     Sponsorami naszego konkursu byli: wójt gminy Latowicz, p. Bogdan Światek-Górski, miejscowa firma przewozowa „Rapit” oraz Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim. Bardzo dziękujemy!
   Trudnego zadania organizacji konkursu podjęła się dyrektor szkoły R. Piłatkowska oraz nauczycielki języków obcych: Sylwia Branicka, Marta Proczek oraz Małgorzata Prokop.
          Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy za rok!
<<<       Małgorzata Prokop




 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego