W świecie rycerzy i dam dworu - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

W świecie rycerzy i dam dworu

W ŚWIECIE RYCERZY I DAM DWORU

  Korytarz naszej szkoły stawał się już krainą lodu i stacją kolejową. W tym roku postanowiliśmy zmienić go w salę balową zamku królewskiego. Na początek p. dyrektor Roma Piłatkowska przywitała gości: p. Lillę Barbarę Zgódkę - Sekretarz Gminy Latowicz, p. Zbigniewa Pilatkowskiego – radnego powiatowego oraz p. Piotra Gryglasa – radnego gminnego, uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
   J
ako pierwsze, wystąpiły wyjątkowo sympatyczne "duszki" p. Grażyny Lech. Następnie klasa VI zaprosiła wszystkich do średniowiecznego zamku. W niezwykle humorystyczny sposób ukazała kłopoty władcy królestwa nękanego przez smoka i kłopoty gastryczne tego ostatniego, powodowane nadmiernym spożywaniem baraniny faszerowanej siarką. Uczniowie zatańczyli również skomplikowany taniec z tamtej epoki. Klasy II i III przygotowały scenki o królewnie pozbawionej dobrych manier i smokach, które uczyły się w szkole. Kl. IV - V przekonywały, że uprzejmość pomaga w wielu sytuacjach życiowych nie tylko w średniowieczu, ale również współczesnym rycerzom szos. Potwierdziły  to zerówka i kl. I, śpiewając, że choć inaczej niż kiedyś żyjemy i mieszkamy, powinniśmy zachowywać się kulturalnie.
   
Na zakończenie Andżelika Kąkol i Dominika Osiak poinformowały, iż do szkoły zbliża się pewien pan w czerwonym ubraniu. Okazało się, że dla świętego Mikołaja brak śniegu nie stanowi żadnej przeszkody. Gdy wszystkie prezenty były już rozdane, rozpoczęła się dyskoteka. Zmęczeni tańcem mogli wzmocnić siły w mini-kawiarence prowadzonej przez Radę Rodziców.   <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego