Warszawa z teatralną muzą - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Warszawa z teatralną muzą

WARSZAWA Z TEATRALNĄ MUZĄ
    W środę 8 listopada uczniowie klasy III oraz kilkoro uczniów z klas Va i Vb pod opieką pań Lidii Konopackiej i Honoraty Górskiej pojechali do naszej stolicy.
   Pierwszym punktem programu był Plac marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzieci z zainteresowaniem patrzyły na żołnierzy pełniących honorową wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz wysłuchały ciekawej historii powstania tego pomnika.
   Po krótkim spacerze mali wycieczkowicze wrócili do autokaru i udali się do teatru „Roma”, aby obejrzeć spektakl „ Adonis ma gościa”. Akcja sztuki rozgrywa się w klatce dla ptaków. Zamieszkuje ją pewna papuga, która nic nie wie o otaczającym świecie. Sytuacja ulega zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafia niespodziewany gość- ptak, który o prawdziwym życiu wie wszystko. Ich spotkanie to zderzenie dwóch różnych charakterów i  wizji świata, dlatego jest tak zabawne, ale i pouczające. Przedstawienie obfitowało w niespodzianki inscenizacyjne, a publiczność zapraszano do wspólnego śpiewania i wspólnej zabawy.
    Po wspaniałych teatralnych doznaniach  pojechaliśmy do Muzeum Geologii, aby zobaczyć świat zaczarowany w kamieniu, stanąć oko w oko z dinozaurem  i policzyć żebra mamuta.  
    Kolejnym punktem j wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie czekała nas lekcja „Jedziemy na igrzyska olimpijskie”. W muzealnych salach uczniowie mogli poczuć namiastkę olimpijskich wrażeń. Dodatkowa atmosferę tworzyły  liczne eksponaty związane z igrzyskami olimpijskimi: oryginalne medale, maskotki, pochodnie i flaga olimpijska. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią igrzysk, symbolami olimpijskimi oraz najwybitniejszymi polskimi olimpijczykami.
    Ostatnią atrakcja wycieczki był kolorowy świat zabawy- Inca Play. Tu czekały na dzieci karuzele z wesołego miasteczka: diabelski młyn, skacząca wieża i piracki statek, podłoga z grami o różnym poziomie trudności, labirynt powierzchniowy z panelami zabawowymi, ścianka wspinaczkowa, piłkarzyki, korytarz krzywych luster, rowerki biegowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.   <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego