Warsztaty ceramiczne w Mostówce - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty ceramiczne w Mostówce

WARSZTATY CERAMICZNE W MOSTÓWCE


      24 kwietna 2015 roku uczniowie klas II - VI byli na wycieczce w Mostówce koło Wyszkowa.  Biorąc udział w warsztatach ceramicznych mogli poznać tajniki zawodu, spróbować swoich sił w malarstwie i rzeźbie oraz zobaczyć prawdziwą pracownię artystyczną.
      Zajęcia były bardzo twórcze - dzieci zostały podzielone na grupy, otrzymały wybraną przez siebie figurkę: kota, misia - skarbonkę lub rybkę- skarbonkę, którą mogły pomalować według własnego pomysłu. Takie samo zadanie dotyczyło pracy z małą figurką, równie fantazyjną i wymagającą wyobraźni twórczej.
Po skończonej pracy twórczej uczniowie pod opieką pań animatorek udali się na przerwę. By móc zregenerować siły, grali w piłkę.
      Ponownie wrócili do pracowni, gdzie przygotowano dla nich glinę do lepienia. Z dużym zaangażowaniem uczniowie przystąpili do tworzenia własnych dzieł, które będzie można podziwiać w naszej szkolnej galerii (figurki zostały w pracowni w Mostówce, tam wyschną w specjalnym piecu w temperaturze 1000 stopni, a potem zostaną przysłane do szkoły). Opiekunki również malowały swoje prace pod czujnym okiem fachowców, panie wybrały figurki kotów.
       Po intensywnej, ale bardzo twórczej pracy na nas wszystkich czekała uczta - kiełbaska z rusztu z dodatkami smakowała wyśmienicie. Na koniec odbył się pokaz baniek mydlanych.
         Wycieczka była bardzo udana, pełna niezapomnianych wrażeń, a zorganizowały ją panie: Hanna Zawadka i Bożena Zelwowiec.
                              <===
          

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego