Warsztaty pieczenia świątecznych pierników - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty pieczenia świątecznych pierników

WARSZTATY PIECZENIA ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW
   Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej klasie „warsztatów pieczenia  świątecznych pierników”.   
     W środę 13 grudnia po zajęciach lekcyjnych uczniowie  klasy III pod opieką wychowawczyni   p. Lidii Konopackiej oraz rodziców p. Anety Kurek i p. Ewy Prus mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieci i rodzice z zapałem zabrali się do pracy. Z wielką radością wałkowali przygotowane wcześniej  ciasto, wycinali  foremkami ulubione kształty, często związane z motywami bożonarodzeniowymi, z uwagą obserwowali proces pieczenia się ciastek. Najprzyjemniejszą chwilą była  degustacja  pierwszych wypieków,  jeszcze cieplutkich, dopiero co wyciągniętych z piekarnika. Upieczone pierniczki dzieci dekorowały  jadalnymi ozdobami i lukrem.
  Na pieczenie pierniczków przybyły gościnnie panie psycholog oraz logopedka.                                     Na zakończenie kulinarnych warsztatów każde dziecko zabrało kilka wypieków do domu, a następnego dnia naszymi ciasteczkami poczęstowaliśmy nauczycieli i pracowników szkoły.
<<<   Organizatorka

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego