Wigilia szkolna 2014 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wigilia szkolna 2014

WIGILIA SZKOLNA 2014

   W ostatnim tygodniu w szkole odbywały się Wigilie klasowe, młodszych uczniów odwiedzał Mikołaj, a starsi sami obdarowywali się prezentami. Na korytarzach i w pracowniach atmosferę ocieplały świąteczne dekoracje. Natomiast 18 grudnia, tradycyjnie o tej porze roku, cała nasza społeczność szkolna zebrała się na uroczystości z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W gwarze przedświątecznych przygotowań i zamieszania przyszedł czas na refleksję i zadumę.  Uroczystość prowadzona przez przewodniczącą SU Martynę Konopacką miała na celu przybliżenie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Pani dyrektor Roma Piłatkowska otwierając spotkanie, złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczno-noworoczne życzenia tchnące rodzinnym ciepłem, miłością i optymizmem.
    W programie artystycznym wystąpili głównie uczniowie klas I a i I b szkoły podstawowej, ale również drugoklasiści i trzecioklasiści oraz uczniowie gimnazjum. Piękna recytacja utworów lirycznych przeplatana była wzruszającymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi przygotowanymi przez chór szkolny, uczniów klasy I i II SP oraz utworami instrumentalnymi - na keyboardzie grała Joanna Bieńkowska z klasy Ib, a na flecie Ewa Chmielewska z klasy I gimnazjum. Podczas akademii zachwyt wzbudziły też występy dwóch duetów: rodzeństwa Oli i Piotra Świątków z Kamionki z klasy IV, którzy wystąpili z kolędą „Cicha noc” oraz Martyny Konopackiej i Filipa Stosio z klasy II gimnazjum, którzy zaprezentowali piosenkę „ Jest taki dzień”. Miłym akcentem były ufundowane przez SU dla wszystkich gości i pracowników szkoły cukierki z życzeniami.
    Po części artystycznej odbyła się szkolna Wigilia. Zebrani wysłuchali fragmentu Ewangelii, który odczytał ks. Arkadiusz Rakoczy, następnie  dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój, a na naszych stołach nie zabrakło wigilijnych potraw. <===

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego