Wiosenny spacer po Europie - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wiosenny spacer po Europie

WIOSENNY SPACER PO EUROPIE
Obchody pierwszego dnia wiosny w naszej szkole.


     20 marca 2015 r. Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów gimnazjum na wspólny spacer po Europie. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy o 7: 45 w korytarzu na pierwszym piętrze, gdzie Pani Dyrektor Roma Piłatkowska  w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli symbolicznie przekazała władzę przedstawicielom Samorządu  Uczniowskiego.
      W gimnazjum w tym dniu ster władzy dzierżyła przewodnicząca Martyna Konopacka, która przedstawiła plan działań. Przez trzy godziny uczniowie poszczególnych klas przygotowywali i wdrażali spacer po Europie, w ramach którego klasa Ia przybliżyła najważniejsze informacje o Francji,  Ib oprowadzała po Hiszpanii, IIa  pokazywała zakątki Niemiec, IIb zabrała nas do Grecji, a III do Włoch. Każda z klas wraz z wychowawcą przygotowała prezentację multimedialną, w której przedstawiła wybrane wiadomości z zakresu historii i geografii danego państwa. Zaprezentowane zostały także informacje dotyczące języka urzędowego, flagi, waluty, daty przystąpienia do Unii Europejskiej, znanych postaci itp. Każda z klas przygotowała również strój ludowy bądź sportowy charakterystyczny dla danego kraju. Wielu uczniów ubranych było w stroje w barwach narodowych wybranego państwa. Niektóre klasy umiliły spacer, prezentując znany utworów muzyczny. Byliśmy pod wielkim wrażeniem wykonania francuskojęzycznej piosenki „Dernière danse” przez uczennicę klasy Ia - Julię Piekarską.
    
 Po prezentacjach multimedialnych, jury w składzie: p. Zygmunt Gajowniczek, p. Anna  Niedek oraz p. Magdalena Gruba udało się do klas, aby ocenić wystrój sal oraz skosztować  tradycyjnych potraw. Uczniowie w tej dziedzinie wykazali się ogromną kreatywnością.  Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa III gimnazjum, która włożyła najwięcej pracy i zaangażowania w przybliżenie nam włoskiej kultury i obyczajów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkościami.
   
Po wiosennym spacerze po Europie uczniowie gimnazjum „powrócili do Wielgolasu”, udając się na salę gimnastyczną, gdzie klasy drugie przedstawiały swoje projekty edukacyjne.
Pierwszy dzień wiosny uważamy za udany i zapraszamy na kolejny spacer po Europie
już za rok.

Samorząd Uczniowski i Opiekunowie

   <===

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego