Wycieczka do piekarni - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wycieczka do piekarni

WYCIECZKA DO PIEKARNI
    We wtorek 27 września 2016 r.  uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyń p. Hanny Jaworskiej i p. Iwony Prus wybrali się na wycieczkę do piekarni Państwa Dąbrowskich w Wielgolesie.
    Dzięki uprzejmości właścicieli i bardzo miłemu przewodnikowi        p. Benicie dzieci mogły zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem  przyglądały się pracy piekarzy i uważnie śledziły etapy powstawania pieczywa.
     Pani Benita pokazała dzieciom  liczne pomieszczenia znajdujące się w piekarni: magazyn z mąką, salę zwaną „sauną” , w której  ciasto jest wyrabiane i zostaje do wyrośnięcia oraz halę z ogromnymi piecami. Poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny i urządzenia, które pomagają w pracy piekarzowi.
      Ciekawość   dzieci  wzbudziły „windy” do wkładania i wyjmowania pieczywa z pieców. Trzecioklasiści dowiedzieli się,  w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Mieli także  możliwość ugniatania i formowania ciasta, z którego później upiekli bułeczki.                                   Na zakończenie dostali w prezencie smaczne ptysie i pączki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę. Szczególne podziękowania  przekazujemy p. Benicie. To były wspaniałe zajęcia edukacyjne!      <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego