Wycieczka do teatru - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wycieczka do teatru

WYCIECZKA DO WARSZAWY

    14 kwietnia uczniowie gimnazjum i ich młodsi koledzy z klas piątej i szóstej  szkoły podstawowej uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Jak zwykle, w tego typu wyjazdach  głównym celem jest obejrzenie spektaklu w jednym z warszawskich teatrów. Tym razem była to sztuka Jak zostałam wiedźmą w Teatrze Studio. Dynamiczne kreacje aktorskie (Kinga Preis w roli wiedźmy, Dominika Ostałowska - dziewczynka, Marcin Bosak jako sęp, Paweł Wawrzecki – konik na biegunach i inni równie doskonali w swoich rolach), wartka akcja i aktualne problemy sprawiły, że sztuka  Doroty Masłowskiej wciągnęła młodych widzów i wzbudziła aplauz. Na tym zakończyły się wygody, bo pewnego wysiłku wymagał od uczestników wycieczki spacer ulicami Warszawy od Pałacu Kultury i Nauki zaczynając, dalej ul. Świętokrzyską, Krakowskim Przedmieściem do placu Zamkowego, a potem przez teren Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego do Centrum Nauki Kopernik. Uff… I znowu można dać odpocząć nogom (dało się we znaki szczególnie niektórym dziewczętom, paniom też). W Planetarium wygodnie rozparci w fotelach wycieczkowicze wysłuchali wykładu i obejrzeli pokaz na żywo „Mars 3D”, a potem obejrzeli film w wersji 3D „Na skrzydłach marzeń”. Sny o lataniu w tych filmach stały się niemal rzeczywistością. I jak tu nie cenić nauki?
 
    Po wyjściu z Planetarium pozostał już tylko spacer do autokaru i powrót do domu, ale po drodze, jak zwykle, małe co nieco w dobrze znanym i lubianym miejscu.
   Wycieczkę zorganizowały panie: Roma Piłatkowska i Marzanna Brauła, a opiekę dodatkowo sprawowały pani Ewa Stosio i pani Janina Zajma.  <<<


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego