Wycieczka klas drugich do Kazimierza i Janowca - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wycieczka klas drugich do Kazimierza i Janowca

WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO KAZIMIERZA I JANOWCA

     W środę 11 maja uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej pod opieką p. H. Jaworskiej, p. I. Prus i p. M. Samulik wybrali się na najdalszą, jak dotychczas, wycieczkę. Celem ich podróży był Kazimierz Dolny i Janowiec.                                                                               
Piękna pogoda i świetne humory uczestników zapowiadały udaną wyprawę.  I rzeczywiście taka była.                                                                                                                        
       Po dotarciu na miejsce wyruszyliśmy zwiedzać urocze miasteczko Kazimierz Dolny. Słuchając legend i ciekawostek historycznych, weszliśmy na górę z ruinami Zamku Kazimierza Wielkiego, XIII- wieczną basztę oraz Górę Trzech Krzyży. Następnie spacerowaliśmy po Rynku, oglądaliśmy kamieniczki Przybyłów oraz kamienicę Celejowską. Kupiliśmy też pamiątki i słodkie, kazimierzowskie koguty. Kolejnym punktem wycieczki była przeprawa statkiem pirackim do Janowca. Na drugim brzegu Wisły czekała na nas ciuchcia, którą dojechaliśmy do położonego na wysokiej skarpie Zamku w Janowcu. Wzięliśmy tam udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznaliśmy zamkowe zakamarki, dowiedzieliśmy się, jak w dawnych czasach żyło się w zamkach i co służyło ich obronności. Największe zainteresowanie zwiedzających wzbudziła legendarna postać Czarnej Damy.                                                                                       
                Ostatnim punktem programu wycieczki były Magiczne Ogrody. Wędrując wśród drzew, krzewów, kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni, zwiedzaliśmy fantastyczne, baśniowe krainy zamieszkane przez skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole oraz dzielne Krasnoludy. Wiele radości dała też dzieciom zabawa w bogato wyposażonych placach zabaw.                                     
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.               <<< 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego