Wycieczka trzecioklasistów - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wycieczka trzecioklasistów

WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW
   8 listopada 2016r. trzecioklasiści pod opieką p. Iwony Prus, p. Hanny Jaworskiej i p. Anety Samulik udali się na wycieczkę do Warszawy.
   Najpierw w Grodzisku Bródno uczniowie poznali realia  codziennego  życia średniowiecznych mieszkańców  osady. Tam też udało im się rozwiązać tajemniczy szyfr do dalszej części wyprawy. Za aktywny udział w rozwiązywaniu zagadek wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne upominki.
    Kolejnym punktem programu było spotkanie z p. Renatą Piątkowską, cenioną autorką książek dla dzieci. Uczniowie w skupieniu słuchali autorki, która opowiadała o magii czytania i o swoich wybranych książkach. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali  fragmentów książek „ Ciekawe co będzie jutro?” oraz „ Wieloryb” przeczytanych przez lektorkę p. Malwinę Kożurno.  Zasypali też autorkę mnóstwem ciekawych pytań. Pani Renata Piątkowska była zachwycona  wrażliwością, ciekawością świata, oczytaniem  i kulturą bycia naszych dzieci. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość kupna publikacji autorki,  z czego ochoczo skorzystali. I kiedy jedni czekali jeszcze w kolejce po autograf, inni już zabierali się za lekturę obalając tym samym tezę, że współczesne dzieci nie lubią czytać.
   Później udaliśmy się do Muzeum Drukarstwa na lekcję muzealną pt. „Jak powstaje książka?”, gdzie uczniowie mogli m.in. wziąć do ręki model tabliczki glinianej i woskowej, papirus i pergamin. Spróbowali też sił w introligatorstwie,  tworząc notes na notatki z podróży.
  Na zakończenie wycieczki Szybka Kolejką Miejską pojechaliśmy do Sali Zabaw Inca Play . Po dwugodzinnej, szalonej acz bezpiecznej zabawie, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na szczęście bezpiecznie dotarliśmy do Wielgolasu, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice.  
    Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, gdzie można przeczytać relację i obejrzeć zdjęcia z naszego spotkania z p. Renatą Piątkowską. W tym miejscu chcemy też podziękować p. Anecie Smulik, która zapewniła na możliwość wzięcia udziału w tymże spotkaniu.    <<<

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego