Wydarzenia 2014/2015 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2014/2015

Szkoła Filialna w Dębem Małym
Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich
w Wielgolesie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    26 czerwca o godzinie dwunastej rozpoczęła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego  2014/2015. Klasa VI pod opieką p. Uli Nocek postanowiła rozstać się ze szkołą na wesoło. Przygotowali zabawne wiersze i piosenki dla wszystkich nauczycieli. Potem klasa V pod kierunkiem p. Lucyny Kulmy pożegnała starszych kolegów i życzyła im, by w gimnazjum pamiętali, że w życiu liczą się mądrość, szacunek i przyjaźń. Piątoklasiści przygotowali niespodziankę dla klasy szóstej – maskotki i krótki tekst o każdej osobie. Następnie zabrała głos pani dyrektor Roma Piłatkowska, która pogratulowała klasie szóstej wysokich wyników na sprawdzianie oraz podziękowała rodzicom i nauczycielom za pracę i poświęcenie. Szczególne słowa uznania i wyrazy wdzięczności pani dyrektor złożyła p. Uli Nocek, która w tym roku kończy pracę w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła również świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wyniki w nauce i inne osiągnięcia. Na zakończenie uczniowie z wychowawcami udali się do klas.
DRODZY UCZNIOWIE, PAMIĘTAJCIE, BY W WAKACJE BAWIĆ SIĘ BEZPIECZNIE!
                    Do zobaczenia we  wrześniu!

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

   23 czerwca tradycyjnie spotkaliśmy się nad Świdrem, aby uczcić wspólnie noc świętego Jana. Kiedy dotarliśmy do państwa Zawadków, ognisko już płonęło, więc mogliśmy upiec kiełbaski. Następnie podziwialiśmy wianki, uplecione przez dziewczęta z naszej szkoły. Wszyscy uznaliśmy, że są piękne, a ich wykonanie kosztowało zbyt wiele pracy, by którąś z autorek wyróżnić. W zabawie nie przeszkodził nam nawet deszcz , gdyż schowaliśmy się pod drzewa. Kiedy przestało padać, nasze wianki popłynęły z nurtem rzeki. Na zakończenie śpiewaliśmy piosenki, a Krzysiek Zawadka, brat Kasi, akompaniował nam na gitarze.

BĘDZIE CO WSPOMINAĆ

      21 czerwca na placu za szkołą zgromadzili się licznie mieszkańcy Dębego i okolic. Wszystkich zebranych powitała pani wicedyrektor Mariola Mucha i omówiła krótko plan uroczystości. Powiedziała, że ją, jako absolwentkę dębskiej placówki, niezmiernie cieszy tak ogromna
                                     
popularność naszego festynu rodzinnego. ===>

XI FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

      12 czerwca 2015 roku nasze trzy uczennice: Andżelika Kąkol kl. III, Izabela Duszyńska kl. VI i Katarzyna Zawadka kl. VI  gościły w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim na XI Festiwalu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych. Organizatorki tego wydarzenia to nauczycielki języków obcych  z tejże szkoły, a honorowy patronat objął burmistrz miasta Marcin Jakubowski.  Celem  festiwalu była: promocja języków obcych, zwiększenie motywacji uczniów szkół podstawowych do nauki języków obcych, promocji uczniów i szkół w środowisku lokalnym, kształtowanie postaw zainteresowania piosenką i poezją obcojęzyczną oraz  integracja szkół, uczniów, nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego.
        Uczniów do festiwalu przygotowywała p. Monika Tymińska, a opiekę na konkursie i w czasie podróży sprawowała p. Marta Proczek.
                                                                                       Monika Tymińska


NASZ OMNIBUS

   17 czerwca Jakub Przasnek zajął drugie miejsce w 8. Powiatowym Konkursie Wiedzy OMNIBUS 2015. Do rywalizacji przystąpiło 24 szkoły. Nasz uczeń w tym roku szkolnym brał udział w wielu konkursach przedmiotowych, ale to jego pierwszy tak duży sukces. Kubę do finału przygotowywała p. Teresa Paździoch.
                         GRATULUJEMY!


PRELUDIUM WAKACYJNYCH PODRÓŻY

16 czerwca uczniowie klas 0-VI pod opieką  p. Agnieszki Radzio, p. Grażyny Lech, p. Lucyny Kulmy, p. Urszuli Nocek wyruszyli zwiedzać naszą piękną ojczyznę. Pierwszy przystanek wyprawy stanowiły Puławy, gdzie weszli na wieżę widokową. Zwiedzili również przystań rzeczną. Drugi przystanek to Janowiec. Tam z kolei zapoznali się z legendami i historią szesnastowiecznego zamku oraz obejrzeli dwór szlachecki. Następnie ciuchcią  pojechali nad Wisłę. Kolejny etap podróży pokonali statkiem Celina. Przepłynęli do Kazimierza Dolnego, gdzie czekał na nich pyszny obiad. Ze wzmocnionymi siłami wyruszyli zwiedzać to malownicze miasteczko i jego okolicę. Największą atrakcję wycieczki stanowił przejazd meleksami do wąwozu lessowego. Później nadszedł czas na zakup pamiątek i powrót autokarem do szkoły. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał na zakończenie kazimierzowskiego koguta.

CZAS NA PLAŻĘ

    11 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował ostatni już w tym roku szkolnym wesoły czwartek. Tym razem zabawa odbywała się pod hasłem Dzień Plażowicza. Uczniowie założyli krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, klapki i czapki z daszkiem. Mamy nadzieję, że również w wakacje będą pamiętać o rozsądnym korzystaniu z kąpieli słonecznych.

WYCIECZKA ROWEROWA

 11 czerwca uczniowie klas V i VI pod opieką p. Lucyny Kulmy i p. Urszuli Nocek podążyli szlakiem serialu Ranczo. W Latowiczu zatrzymali się przed budynkiem Urzędu Gminy (w serialu - Urząd Gminy Wilkowyje) oraz zwiedzili Galerię Lorentowicza w Zespole Szkół w Latowiczu  Następnie pojechali do Jeruzala – serialowych Wilkowyj.

FINAŁ 32.KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

   9 czerwca Izabela Duszyńska, uczennica naszej szkoły, wystąpiła w finale 32. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. Iza recytowała Trzy życzenia Witolda Zembrowskiego oraz fragment Opowieści z Narnii C.S. Lewis’a. Dobór repertuaru i jego prezentacja pozwoliła jej zwyciężyć 22 maja 2015 r. w eliminacjach gminnych, organizowanych w Bibliotece Publicznej w Latowiczu oraz 28 maja 2015 r. w eliminacjach powiatowych w Mińsku Mazowieckim. Uczennicę przygotowywała p. Lucyna Kulma.                                                         Gratulujemy!

WYCIECZKA DO MIŃSKA MAZOWIECKIEGO

  8 czerwca uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Urszuli Nocek i p. Wioletty Karpińskiej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej oraz w grupach przygotowywali plakaty propagujące ideę czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Później udali się do Muzeum Ziemi Mińskiej. Na zakończenie nadszedł czas na wesołe harce na placu zabaw.

DZIEŃ DZIECKA – PIKNIK POD MODRZEWIAMI

    1 czerwca po obiedzie uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się przed szkołą. Następnie wszyscy przeszli na boisko, gdzie rozegrano różne konkurencje sportowe: bieg w workach, przenoszenie woreczka na głowie, slalom z piłką umieszczoną między kolanami oraz przeciąganie liny. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych, dzieci otrzymały soki i batony. W ten sposób Rada Rodziców zatroszczyła się, by pociechy uzupeły stracone kalorie. Zyskawszy nową energię, można było wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną, meczu piłki nożnej i siatkówki. Wesołą zabawę zakończono ogniskiem.

DZIEŃ DZIECKA – AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   1 czerwca nasi milusińscy tradycyjnie otrzymują słodycze z okazji Dnia Dziecka. Zwyczaj ten kultywuje również SU wraz z opiekunem, p.Teresą Paździoch. Uczennice kl. VI w czasie przerwy wręczyły koleżankom i kolegom słodkie upominki.

WYPRAWA DO MIASTA

     28 maja klasa pierwsza wyruszyła autobusem na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego. Pierwszaki chciały przyjrzeć się miastu z bliska i porównać ze swoją miejscowością. Obserwowali ruch uliczny, odwiedzili pocztę, park miejski, place zabaw, dworce: kolejowy i autobusowy.
     
Uczestniczyli też w lekcji bibliotecznej: Zabawy w Bullerbyn. Zajrzeli do pizzerii i cukierni. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. Jak stwierdził jeden z uczestników wycieczki: Miasto jest inne niż wieś, ale billboardy przy drogach są tu i tam takie same.

APEL PROFILAKTYCZNY

   26 maja 2015 r. został zorganizowany apel profilaktyczny, którego celem było uwrażliwienie dzieci na zagrożenia wynikające z nadużywania alkoholu. Uczniowie kl. V i VI pod opieką p. Anny Niedek , p. Magdaleny Gruby i p. Wioletty Karpińskiej przedstawili statystyki spożywania alkoholu przez polskich nastolatków, uświadomili wszystkim, jakie spustoszenie alkohol powoduje w organizmie oraz jak trudno jest wytrwać w trzeźwości osobom uzależnionym.

SERCE DLA MAMY

26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. To doskonały moment, by okazać wszystkim mamom, jak bardzo są dla nas ważne. Uczniowie naszej szkoły wraz z życzeniami wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie przygotowane upominki.

III MIĘDZYGMINNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

      W czwartek 28 maja 2015 roku już po raz trzeci gościliśmy na Międzygminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Latowiczu. Naszą szkołę reprezentowały trzy  uczestniczki: Katarzyna Zawadka kl. 6  - piosenka „Hero” Family of the year, Andżelika Kąkol kl. 3 – piosenka „Daddy” oraz Julia Rogowska kl. 1 –  piosenka „You are my best friend”. Dziewczyny, pod opieką p. Moniki Tymińskiej, starannie przygotowały się do występu, ale konkurencja okazała się tym razem silniejsza i dostałyśmy tylko pamiątkowe dyplomy za udział.
     
Cieszymy się jednak, że mogłyśmy zaprezentować się i że w naszej szkole wciąż nie brakuje chętnych do udziału w tego typu wydarzeniach.
                                                                                                               Monika Tymińska

DZIEŃ EUROPY

   22 maja 2015 roku (piątek) uroczyście obchodziliśmy, przypadający na 5 maja, Dzień Europy.  Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem p. Moniki Tymińskiej przygotowali informacje na temat Europy i Unii Europejskiej, które następnie zebraliśmy w prezentację multimedialną, oglądaną podczas akademii.  
     Impreza poprzedzona została wydarzeniami towarzyszącymi. Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI wzięli udział w quizie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej, a klas 0-III w konkursie plastycznym o tematyce proeuropejskiej pt.: „Moje miejsce w Europie”. Zgłoszone przez uczniów prace posłużyły nam za dekorację. W czasie akademii uroczyście odśpiewaliśmy „Odę do radości”, napisaną przez niemieckiego poetę Fryderyka Schillera, czyli hymn Unii Europejskiej.
A oto wyniki szkolnego konkursu „Wiedzy o Europie”:
I miejsce – Jakub Przasnek – klasa V
II miejsce – Radosław Bontruk – klasa V
III miejsce – Anna Sadowska, Maciej Prus, Karol Kachniarz – klasa VI
i konkursu plastycznego:
Martyna Zawadzka – wyróżnienie
Małgorzata Stankiewicz – wyróżnienie
Andżelika Kąkol – wyróżnienie
Dominika Osiak – wyróżnienie
        Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci: książek, kalendarzy, piłeczek do gry, samoprzylepnych karteczek, gadżetów euro i słodyczy.
                                                                                                                       Monika Tymińska

DZIEŃ SMERFA

      7 maja SU zaproponował, aby kolejny wesoły czwartek zorganizować pod hasłem Dnia Smerfa. Uczniowie włożyli biało-niebieskie ubrania. Cieszyli się, że mogą, choć przez chwilę znaleźć się w świecie ulubionych bohaterów.  

SUKCES IZY

     29 kwietnia 2015 roku dwie nasze uczennice z klasy VI - Anna Sadowska i Izabela Duszyńska - brały udział w II Międzygminnym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Wielgolesie. Dziewczyny jak zwykle dały z siebie wszystko, jednak szczęście uśmiechnęło się tylko do Izy, która swoją przepiękną recytacją oczarowała jury i wszystkich zebranych, zajmując I miejsce w kategorii: szkoła podstawowa. Iza recytowała dwa wiersze w języku angielskim, a do konkursu przygotowała  p. Monika Tymińska.
                             Gratulujemy!


ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

  3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa zasadnicza, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Głównymi jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 maja wyrażała nadzieję Polaków na wzmocnienie Polski, osłabionej po I rozbiorze. Była próbą ratowania Rzeczypospolitej. By przypomnieć okoliczności ustanowienia konstytucji i oddać hołd jej twórcom, 4 maja 2015 r. w naszej szkole zorganizowana została uroczysta akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawiciele SU przypięli wszystkim biało-czerwone kokardy. Uczniowie klas III – VI pod opieką p. Lucyny Kulmy, zainspirowani twórczością Wisławy Szymborskiej, Cypriana Kamila Norwida oraz Jana Pawła II, zaprezentowali ciekawe przedstawienie. Przekonywali, że patriotyzm powinniśmy pielęgnować w każdym dniu życia, ponieważ Naród, który nie zna swojej  przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.  

BY NASZA PLANETA BYŁA PIĘKNA

   24 kwietna 2015 r. z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Uczniowie kl. IV-V zaprezentowali ciekawe stroje, wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Potem wystąpiła kl. VI. Izabella Duszyńska jako Ziemia oraz Katarzyna Zawadka – Wisła, Anna Sadowska – Las i Jakub Prus- Powietrze w niezwykle przejmujący sposób przybliżyli wszystkim zagrożenia ekologiczne współczesnego świata. Szóstoklasiści przypomnieli ponadto zasady segregacji odpadów. Kl. II i III zaśpiewały piosenki o tym, co robić by nasza planeta pozostała piękna. Następnie, pokrzepieni muffinkami, uczniowie i nauczyciele wyruszyli sprzątać najbliższą okolicę.

SZKOŁA JAK Z BAJKI

    16 kwietnia 2015 r. SU naszej szkoły zaproponował, by z okazji kolejnego wesołego czwartku uczniowie przebrali się za postaci z ulubionych baśni i filmów. Na korytarzu pojawił się Kaczor Donald, Pszczółka Maja, Czerwony Kapturek, polskie i arabskie księżniczki, kot i superbohater. Szczególne zainteresowanie wzbudził Jarek Uściski jako Pinokio.

III POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      20 marca 2015 roku reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Zawadzki kl. 4, Jakub Przasnek kl. 5, Radosław Bontruk kl. 5, Maciej Prus kl. 6 oraz Anna Sadowska kl. 6 wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, składającego się z 4 części: 1) gramatyka, 2)słownictwo, 3) czytanie ze zrozumieniem, 4) wiadomości o kulturze Wielkiej Brytanii.
     Pytania były bardzo różnorodne i o różnym stopniu trudności, dlatego też z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Po ich ogłoszeniu okazało się jednak, że nasi uczniowie – pomimo wysiłków i starannych przygotowań – nie zajęli miejsca na podium
.

                                 Dziękuję za chęci i zaangażowanie.
                                          Monika Tymińska

XX KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
W SIENNICY

     25 lutego 2015 roku uczennica klasy VI Katarzyna Zawadka wzięła udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Siennicy. Kasia godnie reprezentowała naszą szkołę i starała się najlepiej jak potrafiła, jednak konkurencja była bardzo duża, a sam konkurs trwał dwa dni. Zgłoszonych zostało aż 69 piosenek w ośmiu różnych językach, w tym 16 ze szkół podstawowych. Największe szanse mieli ci, którzy - oprócz śpiewu -  wykazali się samodzielnym graniem na instrumencie i to do nich należały nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz piękny kalendarz ścienny z miejscowością Siennica.
Do konkursu Kasię przygotowywała p. Monika Tymińska.


„WARSZAWSKA SYRENKA”.

   W środę 25 marca w Bibliotece Gminnej w Latowiczu odbyły się eliminacje 38. Konkursu Recytatorskiego  „Warszawska Syrenka”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Andżelika Kąkol i Dominika Osiak z klasy III oraz Katarzyna Zawadka z klasy VI. Kasia recytując wiersz Agnieszki Frączek „Dama” oraz fragment książki Barbary Stenki „Oj Hela!” zakwalifikowała się do etapu powiatowego.  
                                                            
Gratulujemy!


JAK SZUKALIŚMY WIOSNY W SIEDLCACH

    Początek wiosny jest świętowany w wielu szkołach. Organizuje się wtedy różne konkursy i zabawy. W Dębem Małym postanowiliśmy sprawdzić, gdzie ukrywa się ta, tak wyczekiwana przez wszystkich, pora roku. Poszukiwania rozpoczęliśmy 23 marca w Siedlcach. Podejrzewaliśmy, że wybrała się do kina. Obejrzeliśmy film Kopciuszek, wróciliśmy do autokaru, a wiosny nie ma. Poszliśmy do Katolickiego Radia Podlasie… także nic. Przeprowadziliśmy próbę mikrofonową (zdjęcia przyszłych reporterów na www.podlasie24.pl), rozmawialiśmy z  dziennikarzami radiowymi…. bez rezultatu. Odwiedziliśmy McDonald’s i wróciliśmy do szkoły. Na prawdziwą wiosnę niestety musimy jeszcze trochę poczekać.

ŚWIĘTO KOBIET

      Szczęścia, spełnienia marzeń i nieskończonych pokładów cierpliwości…takie życzenia złożyli dziewiątego marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wszystkim przedstawicielkom płci pięknej w naszej szkole. Nie zabrakło również kwiatów i słodkich upominków.

   W naszej szkole jest 29 pań i dziewczynek.
Pań jest 14, w tym nauczycielek 13 i 1 pani woźna.
W poszczególnych klasach dziewczynek jest:
kl. 0 - 4 - Agata, Martyna, Zara, Zuzanna
kl. I - 1 - Julia
kl. II - 2 - Amelka, Małgosia
kl. III - 2 - Andżelika, Dominika
kl. IV - 1 - Lena
kl. V - 2 - Roksan, Sandra
kl. VI - 3 - Ania, Iza, Kasia

ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU

   Tłusty Czwartek to święto każdego łasucha. Wszyscy zajadamy się wtedy smakowitymi pączkami i faworkami. W naszej szkole dbamy o to, aby szybko spalić nadmiar kalorii. Dlatego też 12 lutego został zorganizowany bal karnawałowy. Na korytarzu pojawiły się wróżki, królewny, piłkarze, rycerze, czarownice i wiele innych postaci. Nie zabrakło wesołego clowna.  Każda osoba przedstawiła się i zaprezentowała swoje przebranie. Następnie rozpoczęły się tańce. Zabawę uatrakcyjniły liczne konkursy.

SŁODKIE WALENTYNKI

     Miły zwyczaj wręczania sobie nawzajem 14 lutego karteczek z wyznaniem sympatii i słodkich upominków na zachodzie Europy praktykowany był już w średniowieczu.  W naszej szkole w poniedziałek 9 lutego 2015 r. na korytarzu pojawiła się skrzynka poczty walentynkowej. Wielkie otwarcie nastąpiło13 lutego. Przed lekcjami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypięli wszystkim papierowe serduszka. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły słodycze.


   
      
Uczniowie Szkoły Filialnej brali udział w Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja spotkała się z umiarkowanym zainteresowaniem ze strony uczniów. Zebrano kwotę: 24,89 zł.

DZIADEK I BABCIA TO PARA DOBRANA!

  16 stycznia 2015 r. obchodziliśmy w Dębem Małym Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia nasi kochani seniorzy, jak co roku, licznie odwiedzili szkołę, pragnąc obejrzeć popisy recytatorskie i wokalne swoich wnuków. Maluchy z kl. I zaprezentowały piękny pokaz tańca z piłkami. Uczniowie klasy II i III deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. Najbardziej podobała się wszystkim opowieść o nieposłusznym dziadku. Nie zabrakło skeczy w wykonaniu klas V i VI, życzeń i własnoręcznie wykonanych upominków dla babć i dziadków. O słodki poczęstunek dla gości zatroszczyli się rodzice.
   Uczniowie i nauczyciele włożyli wiele wysiłku w przygotowanie uroczystości szkolnych, dlatego teraz czas na śnieg, łyżwy i ferie. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

OBIADY W DĘBEM MAŁYM

    12 stycznia czterdziestu dwóch uczniów dębskiej szkoły po raz pierwszy mogło w czasie przerwy śródlekcyjnej zjeść ciepły posiłek. Obiady dostarczane są na zasadzie cateringu ze stołówki w ZS Wielgolesie. Dożywianie udało się zorganizować dzięki współpracy Rady Rodziców, Urzędu Gminy i GOPS w Latowiczu.

ŚWIĘTO WŁADZY

  8 stycznia 2015 r. Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny kolorowo-owocowy czwartek. Tego dnia po korytarzu szkolnym majestatycznie przechadzali się królowie i królowe, dzierżąc jako berło owoc lub warzywo.

POCIĄG DO DĘBEGO

 Osoby przybywające na Choinkę Noworoczną do szkoły w Dębem Małym przeżyły przy wejściu moment zaskoczenia,  gdyż poproszono je o zakup biletu na Bajkowy Pociąg. ===>

SAMOTNI SĄ WŚRÓD NAS

    Społeczność szkolna pamiętała o osobach starszych i samotnych, którym 16 grudnia  uczniowie pod opieką nauczycieli wręczyli świąteczne stroiki, wykonane na zajęciach koła plastycznego.

OCZEKUJĄC NA ŚWIĘTA…

   19 grudnia zostało zorganizowane spotkanie wigilijne. Na początku pani wicedyrektor Mariola Mucha złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Potem przeprowadzony został konkurs na najpiękniejsze wykonanie kolędy. ===>

MIKOŁAJKI W DĘBEM

   5 grudnia szkolne korytarze zapełniły się Mikołajami. Uczniowie naszej szkoły postanowili w ten sposób skrócić sobie czas oczekiwania na odwiedziny ulubionego świętego. Następnie Karol Kachniarz jako św. Mikołaj wręczył wszystkim lizaki. Kto chciał otrzymać słodki upominek, musiał zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz.

WYWRÓŻYĆ PRZYSZŁOŚĆ NA PRZERWIE

   Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla zwyczajów i obrzędów ludowych. Stanowią także symboliczne pożegnanie czasu zabaw przed adwentem. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski, którym opiekuje się p. Teresa Paździoch, 28 listopada zaproponował zabawę w czasie przerw. Tradycyjne wróżby,  pięknie przygotowane przez uczniów klasy VI, pomogły  pobudzić wyobraźnię i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Dzieci były bardzo przejęte tym, co rzekomo spotka je w przyszłości. Nie zapominajmy jednak o polskim przysłowiu,  które mówi, że człowiek sam jest kowalem własnego losu.

                                                                

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I DZIEŃ PATRONA

Uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem p. Lucyny Kulmy i p.Wioletty Karpińskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. "Droga do wolności". ===>


PAMIĘTAMY!

  04.11.14 r. uczniowie Szkoły Filialnej w Dębem Małym pod opieką p. Agnieszki Radzio
i p. Grażyny Lech  wybrali się na spacer do Budzisk. Odwiedziliśmy miejsce pamięci poświęcone uczestnikom walk w obronie ojczyzny w latach 1918-1938. Złożyliśmy wiązankę i zapaliliśmy znicze.   Uczciliśmy pamięć bohaterów minutą ciszy.

KOLOROWO - OWOCOWY CZWARTEK
- AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W listopadzie kolorem przewodnim był czerwony, uczniowie przynieśli dorodne, czerwone jabłka.
W gronie kolegów owoce
wspaniale smakują, samo zdrowie!

KONKURS RECYTATORSKI

  4 listopada 2014 r.  w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbył się Powiatowy Przegląd Patriotyczny „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Szkołę Filialną w Dębem Małym w kategorii: Recytacja: klasy IV- VI reprezentowały dziewczęta z klasy VI.: Izabela Duszyńska i Anna Sadowska. Uczennice pod opieką p. Lucyny Kulmy przygotowały recytację wierszy: Iza – M. Konopnickiej „O Wrześni”, natomiast Ania – C. K. Norwida „Moja piosnka”. Recytacja Izy została doceniona, jury przyznało jej wyróżnienie. Cieszymy się bardzo z sukcesu naszej uczennicy i życzymy dalszych osiągnięć.

WYCIECZKA DO MIŃSKA MAZOWIECKIEGO

28.10.14 r. uczniowie Szkoły Filialnej w Dębem Małym pod opieką p. Lucyny Kulmy, p. Urszuli Nocek i p. Wioletty Karpińskiej  wybrali się do Mińska Mazowieckiego. ===>


„KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

  W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w ogólnopolskim programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”
Dzięki programowi "Klub Bezpiecznego Puchatka" uczniowie:
• Zapoznają się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.
• Rozwiną umiejętność odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, jakie napotkają w czasie drogi do szkoły.
• Uświadomią sobie niebezpieczne sytuacje jakie mogą zaistnieć w domu i szkole oraz wykształcą umiejętności odpowiedniej reakcji na zaistniałe zagrożenia.
• Dowiedzą się jak bezpiecznie spędzić wolny czas i utrwalą znajomość telefonów alarmowych


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  10 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej. Uśmiech na twarzach  nauczycieli i uczniów wywołała część artystyczna w której obok treści poważnych nie zabrakło dużej dawki humoru. Uroczystość we współpracy z uczniami klasy VI przygotowały p. Teresa Paździoch
i p. Agnieszka Radzio


WYKŁAD NA TEMAT: „SEGREGACJA ŚMIECI I WYKORZYSTANIE SUROWCÓW WTÓRNYCH”

   Przeprowadziła go p. Joanna Kluczek – Szpadelewska dla uczniów szkoły podstawowej i nauczycieli  22 września. Jego celem było przedstawienie problemu odpadów, wzbudzenie refleksji uczniów nad zagadnieniem,  jak również kształtowanie świadomości i odpowiedzialności za stan środowiska.
  Tematyka wykładu obejmowała: pojęcie odpadów, sposoby redukowania ich ilości, zasady segregacji odpadów, recykling, problem odpadów niebezpiecznych.
 Podczas spotkania uczniowie mieli okazję samodzielnie dokonać segregacji śmieci zgodnie z omówionymi wcześniej zasadami. Na koniec wspólnie rozszyfrowaliśmy przesłanie „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy, więc odpady”.

KOLOROWO - OWOCOWY CZWARTEK
- AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 W każdy pierwszy czwartek miesiąca uczniowie naszej szkoły ubierają się kolorowo, przynoszą owoc lub warzywo o odpowiednim kolorze.
W październiku kolorem przewodnim był pomarańczowy, uczniowie przynieśli marchewki lub pomarańcze.
W gronie kolegów owoce i warzywa wspaniale smakują.


JAK „POSPRZĄTALIŚMY ŚWIAT”

19 września 2014r. po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątania Świata. Uczniowie, pod czujnym wzrokiem opiekunów, porządkowali w wyznaczonym czasie przydzielony im teren.                    
Co trafiało do naszych worków? Przede wszystkim szklane butelki po alkoholu, szklane słoiki z zawartością, plastikowe butelki po napojach, styropian, bezużyteczne przedmioty, stare ubrania, rękawiczki, papier itp.. Trafiliśmy też na worek z resztkami niepotrzebnej glazury, fragmenty stłuczonych szyb okiennych.
                    Jaki efekt przyniosła akcja? Otóż w bardzo szybkim tempie zapełnione zostały worki przeznaczone na zbiórkę i niestety, wiele śmieci musieliśmy pozostawić w środowisku. To dowodzi tego, jak bardzo takie akcje są potrzebne, a jeszcze bardziej edukacja w tym zakresie. Zawartość naszych worków świadczy o tym, że sprawcami tych zanieczyszczeń są dorośli, a może też starsi uczniowie? Dlatego zwracamy się z apelem: weźcie z nas przykład, posprzątajcie swoje śmieci, wspólnie dbajmy o środowisko, w którym żyjemy!!! Dlaczego warto to zrobić? Popatrzcie na zdjęcia z akcji.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się w naszej szkole 1 września o godzinie 11:30. Uroczystej inauguracji dokonała Pani Dyrektor Roma Piłatkowska. Przywitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła nauczycieli, którzy będą pracować w tym roku szkolnym oraz podziękowała rodzicom za pomoc w odnowieniu korytarza szkolnego. Tradycyjnie tego dnia uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Otrzymali oni legitymacje szkolne i upominki od Rady Rodziców. Pani Dyrektor życzyła wszystkim sukcesów i zapału w zdobywaniu wiedzy. Na zakończenie tego uroczystego dnia uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego