Wydarzenia 2015/2016 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2015/2016

JESZCZE JEDEN DZWONEK I …

    24 czerwca po raz ostatni w roku szkolnym 2015/16 w naszej szkole zadzwonił dzwonek. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawczyniami: p. Lucyną Kulmą i p. Wiolettą Karpińską. Na początku szóstoklasiści ujawnili prawdziwy talent kabaretowy, prezentując scenkę pt. Jeden dzień z życia ucznia. Później klasa piąta zaprosiła wszystkich na niezwykłą galę ważnych osobowości świata nauki, kultury, filmu i sportu z naszymi absolwentami w rolach głównych. Wreszcie nadszedł czas na wręczenie uczniom nagród i podziękowania dla rodziców. Na zakończenie pani dyrektor Roma Piłatkowska podsumowała miniony rok szkolny i życzyła wszystkim udanych wakacji.  

WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI

23 czerwca pojechaliśmy do Farmy Iluzji. Zobaczyliśmy: szklane hologramy, pokój hollow-face, iluzje anomorficzne oraz dom unoszący się w powietrzu. Przeszliśmy przez tunel, w którym już po chwili zapomina się o całym świecie oraz labirynt luster z setką niekończących się korytarzy. Bardzo trudno było nam odnaleźć wyjście. W pokoju Amesa mieliśmy szansę przekonać się, że dziecko może być większe od osoby dorosłej. Przez chwilę poczuliśmy się jak w cyrku, gdy w namiocie oglądaliśmy pokaz iluzjonisty. Farma Iluzji to także miejsce do aktywnej zabawy i wypoczynku. Park wyróżnia wyjątkowa, luźna atmosfera, która sprawia, że dzieci wychodząc, pytały: "Proszę pani, kiedy tu wrócimy?"

POŻEGNANIE KLASY SZÓSTEJ

        16 czerwca został zorganizowany wieczorek pożegnalny klasy szóstej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, rodzice i nauczyciele. Mamy z nostalgią spoglądały w stronę swoich pociech i wspominały pierwsze dni w murach szkoły. Swoje refleksje snuli również nauczyciele. Porównywali pewnych siebie absolwentów z pełnymi obaw pierwszakami z roku szkolnego 2010/11. I jedni, i drudzy nie mogli uwierzyć, że czas nauki w szkole podstawowej tak szybko minął.


APEL PROFILAKTYCZNY

   W ramach oddziaływań z zakresu profilaktyki agresji i przemocy uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej pod opieką p. Magdaleny Rutkowskiej oraz p. Anny Niedek zaprezentowali spektakl pn. „Pod napięciem”.
     Fabuła apelu opierała się na zasadach telewizyjnego programu interwencyjnego. Dziennikarz prowadzący zaprosił na spotkanie osoby, które w pośredni lub bezpośredni sposób uczestniczyły w omawianym podczas programu akcie agresji. Przedstawiono historię Janka – jednego z uczniów szkoły podstawowej, który został pobity przez kolegów. Nikt wówczas nie zareagował i nie pomógł mu. Problem zaistniałej sytuacji został omówiony z kilku perspektyw: rodziców poszkodowanego, rodziców sprawcy, dyrektora szkoły, wychowawcy, pedagoga szkolnego, uczniów i policji. Spektakl ukazywał negatywne skutki agresji i przemocy, także w aspekcie prawnym, jednocześnie wskazał naszym uczniom właściwy kierunek działań w takich sytuacjach.
   Mamy nadzieję, że dzięki pouczającemu przesłaniu spektaklu pod hasłem: Agresja jest udziałem słabych duchem, nasze dzieci i młodzież nigdy nie pozostaną obojętni na agresję i przemoc w otaczającym świecie, a słowa piosenki Marka Grechuty w wykonaniu Roksany Bieńkowskiej pt. Świecie nasz, będą skłaniały do refleksji nad własnym życiem.


XII FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

    10 VI 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim odbył się XII Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli zorganizowany przez nauczycieli języków obcych tutejszej szkoły i objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego. Celem festiwalu była: promocja języków obcych, zwiększenie motywacji uczniów szkół podstawowych do nauki języków obcych, promocja uczniów i szkół w środowisku lokalnym, kształtowanie postaw zainteresowania piosenką i poezją obcojęzyczną oraz integracja szkół, przedszkoli, uczniów, nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego. Miło mi poinformować, że uczeń naszej szkoły, Radosław Bontruk, zdobył wyróżnienie w kategorii: poezja, klasy IV-VI.
                                                                                                         Monika Tymińska


Z WIZYTĄ W MIEŚCIE MISIA USZATKA

7 czerwca uczniowie naszej szkoły w towarzystwie czwartoklasistów z Wielgolasu pod opieką p. Agnieszki Radzio, p. Anny Niedek oraz p. Wioletty Karpińskiej wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy na placu przed Muzeum Kinematografii. Potem spacerowaliśmy przez park Źródliska, podziwialiśmy rośliny tropikalne w Palmiarni oraz zobaczyliśmy pozostałości po imperium Karola Scheiblera. Na ulicy Piotrkowskiej zatrzymaliśmy przy pomnikach Juliana Tuwima i Misia Uszatka, a następnie zachwycaliśmy się smakiem łódzkich lodów. Z piętnastego piętra wieżowca oglądaliśmy panoramę miasta oraz przeżyliśmy ogromne emocje w czasie przejścia przez magiczny tunel w Eksperymentarium. Na zakończenie zjedliśmy przekąski w Manufakturze, a potem wyruszyliśmy w drogę do domu.  

WSTĘP DO WAKACYJNEJ PRZYGODY

 Zbliżają się wakacje, czas obozów i letnich wojaży. Uczniowie kl. IV i V już 3 czerwca poczuli atmosferę przygody, dlatego pod opieką wychowawczyni p. Wioletty Karpińskiej oraz p. Agnieszki Prus postanowili urządzić sobie biwak w szkole. Najpierw upiekliśmy sobie kiełbaski, potem nadszedł czas na mecz piłki nożnej, grę Twister i harce na placu zabaw. Na kolację wspólnie przygotowaliśmy pizzę, a następnie przenieśliśmy się do biblioteki na nocny seans filmowy. Choć nadmiar emocji i wesołe towarzystwo kolegów utrudniały zasypianie, to następnego dnia obudziliśmy się bardzo wcześnie. Okazało się, że piąta rano to idealna pora na … układanie puzzli. Po porannej toalecie i śniadaniu bawiliśmy się na boisku szkolnym oraz graliśmy w klasie w różne gry planszowe.   

NIEZAPOMNIANE OGNISKO

   Z okazji Dnia Dziecka 1.06.16 r. w naszej szkole dla uczniów i ich rodziców zostało zorganizowane ognisko. Dwóch tatusiów zajęło się rozpalaniem ognia. W tym czasie mamy przygotowały kiełbaski i mogliśmy zaczynać zabawę. P. Agnieszka Radzio prowadziła różne konkurencje sportowe. P. Wioletta Karpińska w imieniu SU częstowała zwycięzców cukierkami. Oczywiście, nie mogło zabraknąć uwielbianej przez chłopców piłki nożnej, więc spotkanie zakończyło się meczem.

ZAELEKTRYZOWANI W NASZEJ SZKOLE

   31.05.2016 r. do naszej szkoły przybyli dwaj niezwykli dżentelmeni. Profesor Magnus pokazał, jak domowym sposobem wytworzyć wodór i wyprodukować pastę do zębów dla słonia. Naukowcowi towarzyszył Neandertalczyk Mietek, który oświadczył, że poszukuje żony. Wybór padł na Lenę Prus. Odtąd miała nosić imię Szczwanej Kunegundy. Niestety, człowiek pierwotny nie jest zbyt dobrym materiałem na męża, gdyż usiłował przeprowadzić próbę ognia i … podpalił rękę małżonki. Na szczęście ogień, jak i inne eksperymenty stanowiły tylko część pokazu grupy Zaelektryzowani. Ich wyjątkowa lekcja na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY
PANDA 2016
– język angielski
 >>>


ŚWIĄTECZNE LAURKI DLA MAMY I TATY

Rodzice są najważniejszymi osobami w życiu każdego dziecka. Pomagają, wspierają, troszczą się o jego bezpieczeństwo. W naszej szkole doceniamy poświęcenie najbliższych. Dlatego 25 maja uczniowie zaprosili Mamusie i Tatusiów na uroczystą akademię z okazji ich świąt. P. Grażyna Lech i p. Agnieszka Radzio wraz z podopiecznymi przeniosły wszystkich na przepiękną łąkę. Zobaczyliśmy tańczące kwiaty i kapryśną stokrotkę, która nie mogła się zdecydować, za kogo wyjść za mąż. Oczywiście, nie mogło zabraknąć także zabawnych scenek z życia rodziny, piosenek dla mamy i taty oraz prezentów własnoręcznie wykonanych przez uczniów. Na zakończenie zaprosiliśmy naszych gości na słodkie co nieco.

SUKCES RADKA

   W piątek 20 maja 2016 roku dwoje naszych uczniów wzięło udział w III Międzyszkolnym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Wielgolesie. Do współzawodnictwa w języku angielskim uczniów przygotowywała p. Monika Tymińska, a przystąpili do niego: Andżelika Kąkol z klasy IV i Radosław Bontruk z klasy VI, który zrobił to na tyle perfekcyjnie, że udało mu się zdobyć nagrodę i zająć II miejsce.
                                                                 Gratulujemy!


ŚPIEWAM PO ANGIELSKU

       19 maja 2016 roku Małgorzata Stankiewicz, uczennica kl. III reprezentowała naszą szkołę w
IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Latowiczu. Tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, ale Małgosia otrzymała dyplom za udział oraz nagrodę pocieszenia i zadowolona wróciła do domu. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Monika Tymińska.


ŻYĆ BEZPIECZNIE!

18 maja Bartosz Zawadzki i Małgorzata Stankiewicz otrzymali wyróżnienia w VI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci organizowanym przez KRUS, a w tym roku realizowanym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej w formacie A-3. W zastępstwie Małgosi nagrodę odebrała jej siostra Agatka.

PIERWSZAKI W MIŃSKU

    16 maja klasa pierwsza odwiedziła stolicę naszego powiatu – Mińsk Mazowiecki. Uczniowie obserwowali ruch miejski. Odwiedzili bibliotekę, park, plac zabaw, dworzec, pocztę. Wysłali też listy do rodziców. Dopisywały humory i pogoda.

OBCHODY DNIA EUROPY

     6 maja 2016 roku w piątek obchodziliśmy, jak co roku, przypadający na 5 maja Dzień Europy. Przy okazji tego święta w naszej szkole odbyły się dwa konkursy:
Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej dla klas IV-VI oraz konkurs plastyczny „Najpiękniejsze miejsce w Europie” dla klas O-III.
Oto wyniki:
I miejsce – Jakub Przasnek – kl. VI
II miejsce – Radosław Bontruk – kl. VI
III miejsce – Dominik Poncyliusz – kl. VI

    Natomiast w konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyła Martyna Zawadzka z klasy I.
Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy z rąk p. dyrektor Romy Piłatkowskiej i organizatora  konkursu p. Moniki Tymińskiej.
                    Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

MISTRZ WIEDZY O STAROŻYTNOŚCI
Radosław Bontruk zajął II miejsce

w IX Powiatowym Konkursie Historycznym śladami starożytnych cywilizacji organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą o cywilizacji i kulturze starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu, Mezopotamii i Izraela.
Radka przygotowywała p. Lucyna Kulma.
                                                                            
GRATULUJEMY!!!


POMAGAMY

    SU w tym roku włączył się dwukrotnie w ogólnopolskie kampanie charytatywne. W akcji Szkoło, Pomóż i Ty zebraliśmy 120 zł, a w akcji Góra Grosza uzyskaliśmy kwotę 77zł.
                              
Dziękujemy wszystkim za wielkie serce.

WARSZTATY NAUKOWE

   9 maja 2016 r. p. Jadwiga Sikora przygotowała dla uczniów naszej szkoły pokaz eksperymentów. Zobaczyliśmy: przeskok iskry elektrycznej, elektryzowanie ciał i oddziaływanie magnetyczne. Później mierzyliśmy objętość ciepłego i zimnego powietrza, wytworzyliśmy z sody i octu dwutlenek węgla, a następnie gasiliśmy nim świeczkę. Zrobiliśmy także poduszkowiec z materiałów recyklingowych. SU również interesuje się fizyką i chemią. Bartosz Zawadzki rozpalił ogień przy pomocy gliceryny i nadmanganianu potasu. Taka forma zajęć bardzo podobała się wszystkim.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

     29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy szóstej sprawili, że wszyscy przenieśliśmy się do Warszawy 3 maja 1791 roku. Na scenie pojawiło się studio telewizyjne TVP HISTORIA. Radosław Bontruk, jako prezenter telewizyjny, przedstawiał informacje z ostatnich chwil, łącząc się z korespondentami w parlamencie, w Paryżu oraz w Moskwie. Korespondentka w Moskwie (Andżelika Kąkol) przeprowadziła dla widzów rozmowę z carycą Rosji Katarzyną II. Relację zakończył Dominik Poncyliusz, opowiadając o smutnych losach konstytucji, o konfederacji w Targowicy oraz o III rozbiorze Polski.
     W drugiej części akademii aktorzy zaśpiewali pieśni: Mazurek 3 Maja, Bartoszu, Bartoszu, Płynie Wisła, Jak długo w sercach naszych. Do szóstoklasistów dołączyły recytatorki: Lena Prus oraz Dominika Osiak. Akademię przygotowała p. Lucyna Kulma. Dekoracja wykonana została z dużą pomocą  p. Agnieszki Radzio.


W TROSCE O ZIEMIĘ

Z okazji Dnia Ziemi 25 kwietnia uczniowie klas starszych pod opieką
p. Jadwigi Sikory przygotowali niezwykle ciekawe przedstawienie. Poznaliśmy Wilka i Wiewióra, którzy poprzez zaśmiecanie lasu sprowadzili na siebie kłopoty zdrowotne. Sytuacja bohaterów dała nam dużo do myślenia, więc następnego dnia wyruszyliśmy sprzątać najbliższą okolicę.


SPOTKANIE Z BOHATERAMI NASZYCH LEKTUR

   23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszej szkole postanowiliśmy zorganizować z tej okazji spotkanie z bohaterami lektur. Zadaniem uczniów było przebranie się za ulubioną postać literacką i przygotowanie informacji na jej temat. Na szkolnym korytarzu pojawili się: Myszka Minnie, Czerwony Kapturek, Czarny Rycerz, Bob Budowniczy, Elsa z Krainy Lodu i Karolcia. Na zakończenie pozostali uczniowie opowiadali o swoich fascynacjach literackich.

GRAMY W ZIELONE

21 marca naszą szkołę objęła we władanie zieleń. Pojawiła się na korytarzu, królowała w ubraniach, a nawet zagościła w potrawach. Na początku wiosnę przywitali nasi najmłodsi uczniowie. Potem w klasach przygotowywaliśmy zielone potrawy i ćwiczyliśmy śpiewanie wiosennych przebojów. Następnie każda klasa zaprezentowała swój hit na wiosnę i wreszcie mogliśmy częstować się naszymi arcydziełami kulinarnymi.
Na zakończenie zostały zorganizowane warsztaty plastyczne, do uczestniczenia w których zaprosiliśmy rodziców. Uczniowie każdej klasy chętnie pozowali do zdjęć ze swoimi pracami.

NAJPIĘKNIEJSZA PALMA

   W Niedzielę Palmową, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, w kościołach w Polsce święci się palmy wielkanocne. Zwyczaj ten sięga XI w. Tradycyjnie do przygotowania palmy wielkanocnej używa się gałązek wierzbowych, papierowych kwiatów, bukszpanu, itp.
 W gminnym konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną, ogłoszonym przez DPS Pod klonami w Transborze,
II miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej zajęła klasa III naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Radzio.

SERCE Z PIERNIKA

Kto wymyślił walentynki? Trudno powiedzieć. Ważne, że w dniu św. Walentego możemy pokazać, że ktoś, może całkiem zwyczajny, dla nas jest KIMŚ wyjątkowym. W tym roku 14 lutego był ostatnim dniem ferii zimowych. Przedstawiciele SU 17 lutego wręczyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły  karteczki z wyznaniem: Ślę do Ciebie walentynkę, lubię Ciebie odrobinkę i nadzieję mam, że Ci radość dam. Do życzeń dołączyliśmy piernikowe serduszka wykonane przez klasy: II, III i VI pod opieką p. Agnieszki Radzio.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

   28 stycznia naszą szkołę odwiedził pan Andrzej Żbik, który pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Specjalnie dla nas przygotował niezwykle ciekawą prezentację multimedialną. Przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych i noworocznych pokazów fajerwerków. Zaprezentował interesujące filmy, z których dowiedzieliśmy się, jak pomóc osobom, pod którymi załamał się lód i jakich błędów wtedy unikać. Zobaczyliśmy różne sposoby gaszenia niewielkich pożarów w gospodarstwie domowym. Na zakończenie niektórzy uczniowie mieli możliwość zastosowania w praktyce umiejętności stosowania zasad pierwszej pomocy.

BAL KARNAWAŁOWY

 Karnawał to czas zabawy, śmiechu i tańca. 26 stycznia 2016 r. również w Szkole Filialnej w Dębem Małym zorganizowany został bal przebierańców. Korytarz zapełnił się księżniczkami, rycerzami, dziwnymi zwierzętami oraz postaciami znanymi ze świata filmu i baśni. Po prezentacji strojów, rozpoczęły się tańce i konkursy: królewicz szukał pantofelka Kopciuszka, a miotła – partnera do wspólnej zabawy. Przy dobrej muzyce i w miłym towarzystwie czas szybko minął.   

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Żółciutkie futerko, czerwona bluzeczka, wesoła minka i wzruszająca nieporadność – za te właśnie cechy Kubusia Puchatka uwielbiają dorośli i dzieci na całym świecie. Do tego stopnia nawet, aby 18 stycznia ogłosić jego świętem. W naszej szkole SU zorganizował z tej okazji dwa konkursy:
1. plastyczny – na najpiękniejszy portret misia
2. pięknego czytania fragmentu książki Kubuś Puchatek lub Chatka Puchatka.
W konkursie plastycznym nagrodzono słodkim co nieco wszystkich autorów prac. W konkursie pięknego czytania zwyciężyli:
I. miejsce – Radosław Bontruk
II. miejsce – Andżelika Kąkol i Dominika Osiak
III. miejsce – Damian Bieńkowski.
Na zakończenie klasa pierwsza otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

KONCERT ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA

  21 stycznia 2016 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili babcie i dziadków na wyjątkowy koncert. Zaprezentowali znane wszystkim piosenki i najnowsze przeboje w nowej aranżacji. Niedoskonałości wykonania pokryli ogromnym entuzjazmem. Na zakończenie babcie otrzymały bukieciki, a dziadkowie – ozdobne kartki z życzeniami, wykonane na zajęciach koła plastycznego. Rodzice, wdzięczni za pomoc w opiece nad swoimi pociechami, przygotowali słodki poczęstunek.
Chińskie przysłowie głosi: Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka, dlatego naszym kochanym seniorom życzymy: dobrego zdrowia, dużo optymizmu, spełnienia wszystkich marzeń oraz dwustu lat życia.

SUKCES RADKA

   12 stycznia w ZS w Latowiczu odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "English Vocabulary Master". W tym roku tematami przewodnimi były słownictwo i zagadnienia związane z DOMEM I CZŁOWIEKIEM. Uczniowie startowali w kategorii "szkoła podstawowa" i "gimnazjum". Łącznie w konkursie udział wzięło 8 szkół.
Filialną Szkołę w Dębem Małym reprezentował uczeń klasy VI,
Radosław Bontruk, zajmując zaszczytne II miejsce.
Radka do konkursu przygotowała p. Monika Tymińska.
Gratulujemy!!!

W ŚWIECIE RYCERZY I DAM DWORU

Korytarz naszej szkoły stawał się już krainą lodu i stacją kolejową. W tym roku postanowiliśmy zmienić go w salę balową zamku królewskiego. Na początek p. dyrektor Roma Piłatkowska przywitała gości: p. Lillę Barbarę Zgódkę - Sekretarz Gminy Latowicz, p. Zbigniewa Pilatkowskiego – radnego powiatowego oraz p. Piotra Gryglasa – radnego gminnego, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. >>>

II MIEJSCE PIOTRUSIA

   Nie wyobrażamy sobie bez niej świąt. Może być plastikowa lub ścięta w lesie, może być maleńka lub ogromna, ale na pewno musi znaleźć się w każdym domu. Choinka, bo to o niej mowa, przywędrowała do nas w XIX w. z Niemiec i na trwałe wpisała się w bożonarodzeniową tradycję. Ozdabiamy ją, jak potrafimy najpiękniej. W Domu Pomocy Społecznej "Pod Klonami" zorganizowano konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną, wykonaną z materiałów recyklingowych. W kategorii klas I - III drugie miejsce zajął Piotr Kuśmierczyk z naszej szkoły. Pod opieką p. Agnieszki Radzio z szyszek i pomalowanego na żółto i pojemnika po jajkach przygotował piękną gwiazdę. GRATULUJEMY!

SAMOTNI SĄ WŚRÓD NAS

    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Słowa Jana Pawła II zyskują szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie świątecznym, gdyż wtedy każdy potrzebuje bliskości i ciepła rodzinnego. W tym czasie organizowane są liczne akcje społeczne. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pamiętają o osobach samotnych, mieszkających na naszym terenie, odwiedzają ich i wręczają stroiki świąteczne.

PRZY WIGILIJNYM STOLE

  Święta Bożego Narodzenia dla wielu osób stały się okresem zachowywania jedynie pozorów tradycji. Ubierają choinki i kupują prezenty, jednak są to dla nich wyłącznie puste gesty.  Dlatego ogromne podziękowania należy złożyć p. Teresie Paździoch i p. Monice Tymińskiej, które przygotowały spotkanie wigilijne w naszej szkole. Uczniowie kl. VI w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób opowiedzieli o zwyczajach świątecznych. P. Grażyna Płatek przeczytała fragment Pisma Świętego, a p. dyrektor Roma Piłatkowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy tradycyjne potrawy oraz śpiewaliśmy kolędy.      

KONKURS NA „RODZINNĄ STAJENKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” W SZKOLE FILIALNEJ W DĘBEM MAŁYM

    Jednym z magicznych elementów Bożonarodzeniowych Świąt jest tradycyjna szopka, makieta przedstawiająca wnętrze stajenki betlejemskiej podczas nocy narodzenia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. >>>

POLICJANCI W NASZEJ SZKOLE

 15 grudnia nasi uczniowie mieli możliwość poznać blaski i cienie pracy w policji. Dzielnicowy gminy Latowicz starszy sierżant Jarosław Cegiełka wyjaśnił, jakie warunki należy spełnić, aby zostać stróżem prawa. Zaprezentował również standardowe wyposażenie policyjne oraz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie obejrzeli także wnętrze samochodu policyjnego.

WIZYTA MIKOŁAJA

   7 grudnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Mimo przebrania od razu został rozpoznany – to św. Mikołaj. Przyniósł olbrzymi kosz ze słodkimi upominkami. Ponieważ do naszej szkoły uczęszczają wyłącznie grzeczne dzieci, wszyscy otrzymali prezenty od ulubionego świętego. W zamian za  pyszne łakocie urządzili Mikołajowi koncert.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę 25 listopada. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Podczas misiowego spotkania dzieci poznały historię tego sympatycznego święta, opowiadały o swoich Przytulankach, miały też okazję wykazać się zręcznością w zabawach ruchowych.

DNI TOLERANCJI W SZKOLE

16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji
17 listopada - Dzień Czarnego Kota
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W naszej szkole obchodziliśmy te dni przez cały tydzień od 16.11 do 21. 11 pod hasłem „Serce na dłoni”
Rozpoczęliśmy happeningiem  Każdy z nas jest inny odciskając ślady naszych prawych dłoni na wielkiej planszy. Następnie robiliśmy sobie zdjęcia z czarnymi kotami, a na zakończenie nakleiliśmy na odbitych dłoniach  serduszka z życzeniami.

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

 17 listopada wybraliśmy się pod opieką p. Grażyny Lech, p. Agnieszki Radzio, p. Lucyny Kulmy i p. Wioletty Karpińskiej na wycieczkę do Warszawy. >>>

KRÓLOWIE JESIENI

  13 listopada rodzice uczniów klasy pierwszej i zerówki mogli zobaczyć, jak ich pociechy radzą sobie w turnieju, Co wiem o jesieni? Za poprawną odpowiedź dzieci dostawały kolorowy listek, który przyklejały do paska papieru. W ten sposób same stworzyły dla siebie piękne jesienne korony i  jabłkowe berła. Królowie jesieni w radosnych nastrojach wrócili do domów.  

W HOŁDZIE BOHATEROM

  12 listopada (klasy 0-III) i 19 listopad (klasy IV-VI) odwiedziły miejsce pamięci w Budziskach. Zapalono znicze, złożono wiązanki kwiatów i uczczono minutą ciszy tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada to ważna data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj w Szkole Filialnej w Dębem Małym 13.11.15 r. uczniowie klas młodszych udekorowali wszystkich biało – czerwonymi listkami. O godz. 10:45 odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasę VI pod opieką  p. Lucyny Kulmy. >>>

NAJWAŻNIEJSZE, TO SIĘ NIE PODDAWAĆ

  18 października przypadała 84. rocznica śmierci Thomasa Edisona wynalazcy, któremu ludzkość zawdzięcza powszechny dostęp do energii elektrycznej. >>>

MODNIE I Z HUMOREM

 15 października w nasze szkole zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku Kuba Przasnek przywitał zaproszonych gości. Potem swoje talenty wokalne zaprezentowały maluchy pod opieką p. Grażyny Lech. Następnie uczniowie klas IV – VI wyjaśnili wszystkim, w jaki sposób i w jakim celu nauczyciel pojawił się na świecie oraz przedstawili kilka strojów, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej wprost nie może się obyć. Na zakończenie pracownikom szkoły i zaproszonym gościom zostały wręczone piękne kwiaty wykonane na zajęciach koła plastycznego pod czujnym okiem p. Agnieszki Radzio.

OD UCHA DO UCHA
 2 października 2015 r. z okazji Światowego Dnia Uśmiechu zorganizowana została wspólna inicjatywa SU oraz z zerówki i pierwszej klasy. To radosne święto obchodzone jest na świecie od 1999 r. w każdy pierwszy piątek października. Pomysłodawcą dnia był Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył symbol żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face. Znak miał reprezentować dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
  W nasze szkole podopieczni p. Grażyny Lech dzielnie wycinali smiley face. Na przerwie przedstawiciele SU przypięli je uczniom i pracownikom szkoły. Następnie wszyscy zaprezentowali swoje najpiękniejsze uśmiechy.

DZIEŃ CHŁOPAKA

  30 września obchodzimy święto wszystkich chłopców. Z tej okazji w zerówce i pierwszej klasie przeprowadzono różne konkurencje sportowe. Klasy II i III oraz IV i V wraz z wychowawczyniami: p. Agnieszką Radzio i p. Wiolettą Karpińską zorganizowały ognisko.  Wszyscy uczniowie mogli zaprezentować swoją sprawność fizyczną, biorąc udział w konkursach zręcznościowych oraz meczu piłki nożnej. 2 października również kl. VI rozpaliła ognisko i piekła kiełbaski.

WYCIECZKA DO JAŹWIN

   25 września  klasa VI pod opieką p. Lucyny Kulmy wyruszyla na wycieczkę rowerową do Jaźwin. Przy pomniku upamiętniającym bitwę we wrześniu 1939 r. w Jaźwinach przypomniana była historia walk.  Wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
ŚLUBOWANIE

   "Niech wyrosną z Was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną" , te słowa Janusza Korczaka przyświecały  tegorocznej inauguracji roku szkolnego 2015/2016. Jednym z najważniejszych momentów tej uroczystości było przyjęcie nowych uczniów w poczet naszej szkoły. Bohaterami ceremonii byli: Krystian Gac, Mateusz Maśny. Michał Maśny, Patryk Poncyliusz, Zuzanna Zara Prus, Patryk Sadowski, Agata Stankiewicz i Martyna Zawadzka. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Roma Piłatkowska. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i upominki książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
     Pani Dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku,  przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców klas, życzyła sukcesów i zapału w zdobywaniu wiedzy.
  Po krótkich spotkaniach klasowych uczniowie udali się do domów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego