Wydarzenia 2016/2017 - Zespół Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2016/2017

FESTYN RODZINNY
  25 czerwca został zorganizowany festyn. Uczniowie pokazali, że bardzo lubią swoją szkołę i chętnie przyjdą do niej nawet w wakacje. Na początku głos zabrała pani dyrektor. Później na scenie przywitały lato maluchy. Klasa czwarta opowiedziała, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać w lesie i w jaki sposób ich uniknąć. Klasy piąta i szósta przygotowały piosenki o „niezawodnych samochodach” na wakacyjne wojaże. Na zakończenie zatańczyli i zaśpiewali o wakacjach uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Po występach dzieci nadszedł czas dla rodziców. Tradycyjnie zaprezentowali się członkowie grupy Tyłem do przodu.
  W czasie imprezy można było skosztować pyszną grochówkę, kiełbaskę lub kaszankę z grilla oraz ciasto. Dla dzieci przewidziane były dmuchany zamek i trampolina, a także warsztaty artystyczne.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
    23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/2017. Pani dyrektor przypomniała sukcesy uczniów oraz wręczyła nagrody. Najwyższą średnią ocen uzyskali: Bartosz Zawadzki – 5,18; Dominika Osiak – 5,09 oraz Andżelika Kąkol – 4,81. Te osoby otrzymały świadectwa z wyróżnieniem. Lena Prus i Małgorzata Stankiewicz uzyskały średnią 4,54. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom oraz nauczycielom za pracę i zaangażowanie w działalność szkoły. Później uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie rozdane zostały świadectwa.  

WYCIECZKA DO MIŃSKA MAZOWIECKIEGO
22 czerwca grupa uczniów z klas III – VI pod opieką p. Lucyny Kulmy i p. Wioletty Karpińskiej wybrała się na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego. Odwiedzili Muzeum Ziemi Mińskiej, basen i pizzerię. Wyprawa była bardzo udana, zwłaszcza wizyta na basenie.

WSPÓLNA ZABAWA
    1 czerwca z okazji Dnia Dziecka do naszych przedszkolaków przyjechali koledzy z oddziałów 0a i 0b z Zespołu Szkół w Wielgolesie. Maluchy zwiedziły naszą szkołę oraz obejrzały wystawę portretów. Po zjedzeniu śniadania, wszyscy udali się na plac zabaw, aby wspólnie wesoło bawić się przy muzyce.

KRAINA RODZINA – WERNISAŻ I PIKNIK
31 maja w naszej szkole zorganizowano piknik rodzinny. O 13.30 p. Grażyna Lech otworzyła wernisaż portretów „KRAINA RODZINA”. Potem wystąpiły dzieci z klas 0-III. Zadedykowały mamusiom i tatusiom scenki teatralne, wiersze, piosenki i tańce. Następnie uczniowie wręczyli swoim rodzicom piękne papierowe maki. Dodatkowo mamy otrzymały także kolorowe zakładki do książek. Upominki zostały wykonane na zajęciach koła plastycznego. Na zakończenie rodzice wraz z pociechami przeszli na boisko szkolne, gdzie został zorganizowany piknik.

TYDZIEŃ MATEMATYKA
    W dniach 16-23 maja 2017 r. obchodziliśmy Tydzień Matematyka.
Uczniowie każdego dnia rozwiązywali inną krzyżówkę lub zagadkę matematyczną. Najbardziej wytrwali okazali się:
            Bartosz Zawadzki i Lena Prus z klasy VI, Dominika Osiak i Andżelika Kąkol z klasy V.
      Za wytrwałość i logiczne myślenie zostali nagrodzeni zestawem przyrządów geometrycznych.                                                          Teresa Paździoch
WIZYTA W MAGICZNYCH OGRODACH
   23 maja trzydzieścioro uczniów z klas 0-VI pod opieką p. Grażyny Lech, p. Agnieszki Radzio i p. Wioletty Karpińskiej wybrało się na wycieczkę do Janowca, gdzie w towarzystwie sympatycznego Bulwiaka zwiedzili park rozrywki Magiczne Ogrody. Najpierw pani animatorka oprowadziła wszystkich po tym niezwykłym miejscu. Pokazała jaskinię Mordoli, warsztat krasnoluda i tajemnicze „Mroczysko”. Później można było skorzystać z licznych atrakcji oferowanych przez park. Uczniowie mieli do dyspozycji m. in.: tratwy, trampoliny, olbrzymie zjeżdżalnie, podziemne tunele i wiszące mosty. Po obiedzie nadszedł czas na powrót do domu. Kiedy tu wrócimy? – to najczęściej zadawane w autokarze pytanie.
ZE STRZAŁKOWSKĄ W PLENERZE
  17 maja po raz drugi w tym roku szkolnym p. Grażyna Lech i
p. Lucyna Kulma zaprosiły uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Czytanie w plenerze, tym razem w towarzystwie tekstów Małgorzaty Strzałkowskiej. Na początku drugoklasiści przedstawili swoją adaptację utworu pt. Dziwna królewna. Opowieść o księżniczce, która wolała sprzątać zamiast rządzić państwem, bardzo podobała się widzom, dlatego chłopcy wręczyli bukiety polnych kwiatów małym artystkom. Później były czytane wiersze poetki.

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY
   Akcja przeprowadzana była 24-28 kwietnia, w miesiącu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Organizując tydzień ekologiczny w szkole, kierowałam się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych. Dzieci chętnie uczestniczyły w działaniach i                                                    wykazały się dużą inicjatywą.
                 I dzień
    Klasowy konkurs na plakat "Przyroda wokół nas".
Ogłoszenie zbiórki fantów na loterię fantową
                II dzień
    Przygotowanie klasowych transparentów ekologicznych związanych z hasłem
,,Chcemy żyć w czystym środowisku”
               III dzień
Przeprowadzenie konkursów ekologicznych w klasach i wyłonienie miłośnika przyrody.
               IV dzień
    Pokaz mody ekologicznej.
Rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów i upominków.
Konkurs na plakat "Przyroda wokół nas"  - I miejsce zajęła klasa V.
Konkurs na transparent ekologiczny – I miejsce zajęła klasa IV.
Tytuł miłośnika przyrody w poszczególnych klasach zdobyli:
• oddział zerowy – Natalia Brzozowska,
• klasa I – Krystian Gac,
• klasa II – Patryk Poncyliusz,
• klasa III – Eryk Bontruk,
• klasa IV – Małgorzata Stankiewicz,
• klasa V – Andżelika Kąkol,
• klasa VI – Lena Prus i Bartosz Zawadzki.
Konkurs na strój ekologiczny
- w kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Lena Prus,
II miejsce – Małgorzata Stankiewicz,
- w kategorii klas 0 -3:
I miejsce – Martyna Zawadzka
II miejsce –Zara Prus
III miejsce – Agata Stankiewicz
           V dzień
Loteria fantowa – dochód z loterii (100 zł) przeznaczony jest na zakup drzewek.
Był to bardzo ciekawy i pouczający tydzień dla uczniów naszej szkoły.
                                                                                                                             Jadwiga Sikora
WYJĄTKOWA LEKCJA MUZYKI
 4 maja odwiedził nas pan Roman Brochocki. W czasie jednej godziny lekcyjnej zagrał aż na dziewięciu instrumentach oraz opowiedział o ich pochodzeniu i budowie. Największe zainteresowanie wzbudziły ligawka i maleńka harmonijka ustna. Pan Roman opowiadał nam, że w ciągu dwudziestu dziewięciu lat zawitał do 8000 szkół. Mówił, że u nas był po raz pierwszy dwadzieścia lat temu. Zaśpiewał nam piosenkę o uczniach, którzy chcieli wracać do szkoły. Ta niezwykła lekcja muzyki bardzo nam się podobała. Na długo pozostanie w pamięci.  
BĄDŹMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY POLAKAMI
            W bieżącym roku przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Z okazji tego doniosłego święta 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Inscenizację prowadziły: Dominika Osiak i Lena Prus. Wsłuchane w Preludium deszczowe Fryderyka Chopina, rozmawiały                   o wyjątkowości maja, o pięknej majowej wiośnie, o świętach majowych. Ale niestety zapomniały o najważniejszym ze świąt, a mianowicie o 3 Maja- dniu,  w którym uchwalono Konstytucję w Polsce. Po chwili na scenie pojawił się Duch historii, w którego rolę wcielił się Bartek Zawadzki, przypominając wszystkim zebranym czym był maj w naszej historii. Duch, klaszcząc w dłonie, zapraszał na scenę kolejne osoby. I tak Filip Chmielewski przypomniał najważniejsze założenia Konstytucji, z kolei Małgosia Stankiewicz nawiązała do postaci twórców tego dokumentu. Ogromnymi brawami zostało nagrodzone wystąpienie Andżeliki Kąkol - mamy, która prowadziła rozmowę z synkiem – Kubą Borkowskim. Kolejni recytatorzy mówili wiersze, zaśpiewano także pieśni: Mazurek 3 Maja, Bartoszu, Bartoszu, Jak długo w sercach naszych oraz Płynie Wisła. Akademię przygotowała p. Lucyna Kulma.
      Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi, wszyscy uczestnicy apelu otrzymali chorągiewki w barwach narodowych wykonane na kółku plastycznym pod opieką                   p. Agnieszki Radzio.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY „OMNIBUS”
    Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę z różnych dziedzin. Etap szkolny tego konkursu odbył się 28 kwietnia. Spośród uczniów kl. IV - VI największą liczbę punktów zdobyła Lena Prus z kl. VI, drugie miejsce zajął również uczeń kl. VI – Bartosz Zawadzki.    
   W piątek 12 maja Lena reprezentowała naszą szkołę w rozgrywkach finałowych w Mińsku                        Mazowieckim. Nie udało się zająć „miejsca na podium”.
   Dziękujemy Lenie za reprezentowanie naszej szkoły.
                                                                                                                      Teresa Paździoch
„PALMA WIELKANOCNA 2017”
  Sukces naszego  ucznia  w  mazowieckim  konkursie na „Palmę Wielkanocną 2017” zorganizowanym pod patronatem  Wawerskiego  Centrum Kultury – filia Anin.
- Bartosz Zawadzki zajął II miejsce w kat. 10 -12 lat
Więcej informacji na stronie: www.wck-wawer.pl/anin
    Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie plastycznym.
                  Gratuluję zwycięzcy!                                                                           Grażyna Płatek
KONKURS PLASTYCZNY
  Wielkanoc jest najważniejszym świętem w tradycji chrześcijańskiej. Nie wyobrażamy sobie, aby tego dnia w naszych domach nie pojawił się baranek czy kolorowe pisanki. W szkole w Dębem staramy się kultywować zwyczaje świąteczne, rozwijając przy tym wyobraźnię plastyczną i kreatywność uczniów, dlatego koło plastyczne zorganizowało konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.
  Wyróżniono prace Patrycji i Piotra Kuśmierczyków, Łukasza Zagórskiego i Dominiki Osiak.                                            GRATULUJEMY!
PALMOWI LAUREACI
    Już po raz drugi DPS w Transborze wraz z Proboszczem z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie byli organizatorami Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą palmę. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Patrycja Kuśmierczyk zajęła trzecie miejsce w kategorii najmłodszych uczestników, Martyna Zawadzka – pierwsze miejsce wśród uczniów
klas I – III, a Małgorzata Stankiewicz – trzecie miejsce w kategorii klas IV – VI.
   Gratulujemy!

DZIEŃ SPORTU
   6 kwietnia przypada Dzień Sportu. Psikusy aury spowodowały, że zamiast zmagań na boisku, przenieśliśmy się na trybuny. Uczniowie przygotowali stroje kibiców ulubionych drużyn, a samorząd uczniowski zadbał o sportowy makijaż.  
WYCIECZKA DO SIEDLEC
    Naszą wyprawę do Siedlec rozpoczęliśmy 27 marca o godz. 9.30. W kinie Helios obejrzeliśmy aż dwa filmy. Najmłodsi przeżywali przygody dzielnego zajączka, który choć początkowo marzył o dołączeniu do grupy miejskich cwaniaczków, to jednak z czasem docenił magię świąt i rolę tradycji. Uczniowie klas III – VI, oglądając musical Piękna i Bestia, po raz kolejny przekonali się, że dobre serce jest ważniejsze niż piękna twarz. Po seansie kinowym pojechaliśmy do sali zabaw „Młynek” i pizzerii. O godz. 16.30 zadowoleni i zmęczeni harcami powróciliśmy w stęsknione ramiona rodziców.

POEZJA NA WIOSNĘ
  21 marca to nie tylko początek astronomicznej wiosny, ale też Światowy Dzień Poezji. Został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku w celu promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie oraz przypomnienia dorobku poetyckiego różnych twórców , a także ożywienia tradycji recytacji. W naszej szkole postanowiliśmy tego
              dnia zorganizować niecodzienny konkurs poezji, w którym udział wzięło aż 20 recytatorów.

DŻENTELMEN MARCA
     10 marca przypada Dzień Mężczyzn. SU przeprowadził tego dnia pierwsze wybory w  konkursie Dżentelmen Roku. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas I – VI. Z tychże klas wywodzili się też kandydaci. Okazało się, że najbardziej kulturalnie zachowują się chłopcy z klasy szóstej, gdyż Dżentelmenem Marca został Paweł Jaworski. Bartosz                                                Zawadzki zajął drugie miejsce a Kamil Bieńkowski – trzecie.

DZIEŃ PIEGÓW
    Piegi – wydawałoby się, takie małe punkciki na skórze, a przecież wzbudzają tyle emocji. Większość właścicieli stosuje różne środki, aby się ich pozbyć. Zapominają, że bohaterowie tekstów dla dzieci, m. in. Pippi Langstrump czy Ambroży Kleks wyróżniali się piegami. 1 marca SU postanowił z racji przypadającego w ty dniu Święta Piegów ozdobić                                                           twarze uczniów kolorowymi kropkami.

POŻEGNANIE KARNAWAŁU
   28 lutego najmłodsi uczniowie tańcem i zabawą uczcili ostatni dzień karnawału. Rodzice przygotowali im stroje ulubionych bohaterów. Pani Agnieszka Radzio nie tylko zadbała o oprawę muzyczną, ale również przygotowała ciekawe konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.

CHOINKA W MAGICZNYM OGRODZIE
     10 lutego 2017 r. nasz szkolny korytarz zamienił się w zaczarowany zimowy ogród. Na ścianach zakwitły oprószone srebrem róże, oplatające białe pergole. W tej pięknej scenerii przenieśliśmy się do magicznego świata baśni, a w podróży towarzyszyli nam goście: pani Inspektor Oświaty Gminy Latowicz Wiesława Proczka, pani Sekretarz Gminy Barbara Zgódka, pan Wiesław Świątek – Przewodniczący Rady Gminy oraz sołtysi: pani Jadwiga Duszyńska i pan Kazimierz Sekuła.
    Na początku uroczystości pani dyrektor Roma Piłatkowska przywitała gości, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Potem zabrała głos Dominika Osiak, która zaprosiła wszystkich do naszej niezwykłej krainy. Wreszcie swój talent artystyczny mogli zaprezentować uczniowie. Najmłodsi pod opieką p. Agnieszki Radzio przygotowali inscenizację na podstawie filmu Kraina lodu. Uczniowie klas V i VI wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Karpińską udowodnili, że Balladyna Juliusza Słowackiego w ich interpretacji może mieć szczęśliwe zakończenie. Klasy II i III pod opieką p. Grażyny Lech zaprezentowały pokaz śpiewu i tańca. Klasa czwarta, wspierana siłami uczennic z klas V i VI, pod opieką p. Lucyny Kulmy wystąpiła w spektaklu Poplątane bajki. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała nauczycielom. Zaznaczyła, że nasza szkoła jest wyjątkowym miejscem, gdyż na scenie mogli wystąpić wszyscy uczniowie. Pani dyrektor pogratulowała im odwagi i talentu.
 Po przedstawieniu rada rodziców przygotowała dla uczniów poczęstunek i zapewniła dzieciom wspaniałą zabawę pod opieką animatorów.     

BABCIA I DZIADEK PRZYSZLI DO NAS…
       23 stycznia 2017 r. do naszej szkoły zawitali ukochani goście. Babcie i Dziadkowie z okazji swojego święta z ogromnym wzruszeniem obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 0-III pod opieką p. Grażyny Lech i p. Agnieszki Radzio. Wnuki wręczyły seniorom prezenty, wykonane własnoręcznie na kole plastycznym.
                                                Na zakończenie rada rodziców zaprosiła na słodki poczęstunek.
WIGILIA SZKOLNA
  W tym roku spotkanie wigilijne przygotowywały p. Grażyna Płatek
i p. Agnieszka Radzio oraz rodzice naszych uczniów. Rozpoczęliśmy Jasełkami w wykonaniu najmłodszych. Potem dzieliliśmy się opłatkiem i kosztowaliśmy tradycyjnych potraw. Nie mogło zabraknąć także kolęd.

SAMOTNI SĄ WŚRÓD NAS
   Jak co roku uczniowie naszej szkoły na zajęciach koła plastycznego pod opieką p. Agnieszki Radzio przygotowali stroiki świąteczne.
  Po zakończeniu spotkania wigilijnego zostały one dostarczone do osób, które mieszkają samotnie. Odwiedzimy sprawiły wiele radości.

KONKURS NA EKOLOGICZNĄ CHOINKĘ
    Stała pod śniegiem panna zielona. Nikt prócz zająca nie kochał jej…
W naszej szkole wszyscy kochamy choinki i nie wyobrażamy sobie świąt bez tej ozdoby. Dlatego też pani Agnieszka Radzio zaproponowała uczniom konkurs na wykonanie najpiękniejszej choinki, ale do jej przygotowania wykorzystać można było wyłącznie materiały ekologiczne.          Wśród maluszków najwięcej zapału wykazała Patrycja Kuśmierczyk. Zrobiła aż pięć choinek! Z klas I-III wpłynęło 10 prac, ale nie wszystkie spełniały wymagania konkursowe.
W tej kategorii wiekowej nagrodzeni zostali: Piotr Kuśmierczyk, Zuzanna Wielkopolanin, Mateusz Maśny, Michał Maśny, Zara Prus i Martyna Zawadzka.
W klasach IV-VI nagrody otrzymali:
I miejsce – Dominika Osiak i Bartosz Zawadzki
II miejsce – Andżelika Kąkol
III miejsce – Lena Prus.
             Gratulujemy pomysłowości!

ZAWODY MIKOŁAJKOWE W LATOWICZU
     9 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z Wielgolasu pojechała do ZS w Latowiczu, aby po raz kolejny wziąć udział w zawodach sportowych, organizowanych pod patronatem Wójta Gminy Latowicz. Uczestnicy zmagań zostali podzieleni na dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy. P. Bożena Kania przygotowała liczne konkurencje, sprawdzające szybkość i precyzję zawodników. W przerwie zorganizowano słodki poczęstunek. Na zakończenie rozegrano mecz piłki nożnej.

KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI
   Jak we współczesnym świecie komputerów i telewizji zachęcić dzieci do czytania? To pytanie spędza sen z powiek nauczycieli i rodziców.  Pani Grażyna Lech i pani Lucyna Kulma postanowiły poznać fascynacje literackie naszych uczniów. W tym celu ogłosiły konkurs na ilustrację do ulubionej książki. Wśród prac konkursowych wyróżniono dzieła Andżeliki i Wiktorii Kąkol.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA – TEMAT DOWOLNY
  Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł z poszanowaniem praw autorskich oraz selekcji potrzebnych informacji.
   Wpłynęło tylko dwie prace. Bartosz Zawadzki uczeń kl. VI wykonał bardzo ładną pracę na temat roślin uprawianych w gospodarstwie. Dominika Osiak uczennica kl. V przedstawiła życie i twórczość Marii Konopnickiej. Pani Teresa Paździoch obie prezentacje nagrodziła, zachęcając pozostałych uczniów do rozwijania swoich umiejętności informatycznych.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
    16.12.2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim odbyła się 16 edycja POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO ZATYTUŁOWANEGO „POWIAT MIŃSKI – WYMARZONE MIEJSCE NA WAKACJE W ZGODZIE Z NATURĄ!”. Organizacją konkursu zajmuje się Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, a finansowe wsparcie płynie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz budżetu powiatu mińskiego.
    Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Zadaniem uczestników było wykonanie pocztówki przedstawiającej miejsca na wypoczynek wakacyjny w zgodzie z naturą z uzasadnieniem wyboru miejsc oraz mapką ze wskazaniem tych miejsc. Do etapu powiatowego szkolna komisja konkursowa zakwalifikowała prace dwóch uczniów – Bartosza Zawadzkiego
z kl. VI i Dominiki Osiak z kl. V. Prace tych uczniów zostały nagrodzone na etapie powiatowym.
Bartosz Zawadzki zajął III miejsce
Dominika Osiak zdobyła wyróżnienie
                                 Gratuluję i życzę dalszych sukcesów – Jadwiga Sikora    
MIKOŁAJKI
    6 grudnia do naszej szkoły przybył pewien starszy pan z długą białą brodą. Uczniowie, szczególnie ci najmłodsi, powitali go z ogromnym entuzjazmem. Przyniósł słodkie niespodzianki dla wszystkich grzecznych dzieci. Aby je otrzymać należało zaśpiewać piosenkę. Czy odgadliście już, kto nas odwiedził?

ANDRZEJKI
    Od wielu lat w wigilię świętego Andrzeja panny próbowały zorientować się, kiedy wyjdą za mąż. Obecnie wróżb andrzejkowych nie traktuje się do końca poważnie. Stały się rozrywką, dostępną zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców. 30 listopada samorząd uczniowski zaprosił kolegów i koleżanki do zabawy w przepowiadanie przyszłości. Można było poznać imię przyszłego małżonka oraz dowiedzieć się, czy spełnią się marzenia.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
   Pluszowe misie towarzyszą dzieciom na całym świecie już od ponad stu lat. Są powiernikami sekretów, pocieszają w kłopotach, wreszcie cierpliwie znoszą wszelkie przejawy miłości. Ich święto zostało ustanowione na pamiątkę pewnego niedźwiadka, postrzelonego w czasie polowania. Powstało wiele opowieści o tej, ukochanej przez wszystkich, zabawce. Samorząd uczniowski naszej szkoły postanowił sprawdzić wiedzę kolegów na temat filmów animowanych, których bohaterami są niedźwiadki. Najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe udzielili: Zara Prus, Mateusz Maśny i Piotr Kuśmierczyk i w nagrodę otrzymali słodkie upominki. Pozostali uczniowie zostali poczęstowani żelkami, oczywiście w kształcie misia.

PAMIĘTAMY O BOHATERACH!
    Listopad w polskiej tradycji i kulturze jest miesiącem zadumy, czasem wspominania osoby, które od nas odeszły. Szczególną uwagę zwracamy także ku tym, bez odwagi i poświęcenia, których nie moglibyśmy cieszyć się życiem w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. 21 listopada odwiedziliśmy miejsce pamięci w Budziskach. Złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i minutą ciszy uczciliśmy bohaterów, którzy oddali życie za nasz kraj.   

WYCIECZKA DO WARSZAWY
            18 listopada pod opieką p. Agnieszki Radzio, p. Grażyny Lech i p. Wioletty Karpińskiej wybraliśmy się do stolicy naszego kraju. Wizytę rozpoczęliśmy w pijalni czekolady, gdzie poznaliśmy historię ulubionego przysmaku dzieci i dorosłych. Następnie dekorowaliśmy czekoladowe torciki, które potem zabraliśmy do domu. Pokrzepieni filiżanką pysznej czekolady, ochoczo ruszyliśmy przez Stare Miasto wprost do Zamku Królewskiego. Poznaliśmy historię budowli i podziwialiśmy wspaniałe dzieła Rembrandta, Jana Matejki i mistrza Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. Ostatnim etapem naszej podróży była wizyta w Muzeum Niepodległości. Obejrzeliśmy film na temat polskiego godła i projektowaliśmy własne herby. Tak udana eskapada mogła zakończyć się tylko w jednym miejscu – restauracji McDonald ’s.

KOMPETENCJE NA START
  W październiku w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia dodatkowe, prowadzone w ramach projektu „Kompetencje na start”.  14. i 31. października uczniowie budowali z klocków roboty i programowali je, aby wykonywały określone czynności. 17 października odbył się pokaz Naukowe Show.
CZYTANIE W PLENERZE
   26 października p. Grażyna Lech oraz p. Lucyna Kulma zaprosiły uczniów na niezwykłe spotkanie z lekturą. W jesiennej scenerii, wśród kolorowych liści historie o przygodach krasnala Hałabały nabrały wyjątkowego znaczenia.
MAKARONOWA UCZTA
  25 października obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu. Samorząd Uczniowski zaproponował, aby z tej okazji każda klasa pod opieką swoich wychowawców przygotowała potrawę. Maluchy przyrządziły sałatkę z makaronem, jajkami i warzywami. Druga i trzecia klasa wolały słodkie wersje i zaprezentowały tagliatelle z owocami i capellini z sosem serowym z dodatkiem suszonych owoców. Starsze klasy to smakosze pikantnych potraw. Czwartoklasiści przyrządzili świderki z pastą ajwar, a uczniowie  klasy piątej i szóstej podali pierożki tortellini zapiekane w sosie pomidorowym. Dania bardzo wszystkim smakowały.
WYCIECZKA NA BASEN
   24 października pod opieką p. Grażyny Lech, p. Wioletty Karpińskiej, p. Lucyny Kulmy i p. Anety Netreba pojechaliśmy na basen do Mińska Mazowieckiego. Zabawa w wodzie sprawiła wszystkim mnóstwo przyjemności. Niektórzy uczniowie mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami, zdobytymi dzięki udziałowi w ubiegłorocznym                                                              projekcie.
WIZYTA STRAŻAKÓW
   21 października planowaliśmy wizytę w remizie OSP w Redzyńskiem. Niestety, niesprzyjająca aura pokrzyżowała nam szyki, więc strażacy przyjechali do szkoły. Pan Paweł Grabowski z niezwykłą pasją opowiadał o swojej pracy. Zaprezentował ekwipunek niezbędny w czasie akcji ratunkowej. Podziwialiśmy również wyposażenie nowoczesnego                                                               samochodu strażackiego.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
    17 października samorząd uczniowski pod opieką p. Wioletty Karpińskiej przygotował akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Na początku Andżelika Kąkol zaprosiła panią dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły uczniów i rodziców na wykład poświęcony szkole XXI wieku.   
DZIEŃ CHŁOPAKA
I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
   30  września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej szkole  zorganizowane zostało ognisko. Postanowiliśmy również tego dnia uczcić najbardziej popularne warzywo. Nasze kochane mamy przygotowały pyszne potrawy z ziemniaków. Okazało się, że z pospolitej pyry można wyczarować nie tylko kluski czy frytki, ale także racuchy i pączki. Ziemniaki mogą być również wykorzystane jako element dekoracyjny. Nasi uczniowie stworzyli z nich prawdziwe dzieła sztuki. Na zakończenie nadszedł czas na figle na placu zabaw oraz mecz piłki nożnej.

WYCIECZKA DO JAŹWIN
    28 września uczniowie klas IV-VI wraz pod opieką p. Lucyny Kulmy i p. Wioletty Karpińskiej wybrali się na wycieczkę pieszą do Jaźwin. 77 lat temu w tej miejscowości oddział wojska polskiego pod dowództwem kapitana Czesława Wiścickiego stoczył walkę z niemieckimi żołnierzami. Przewaga liczebna Niemców i ich lepsze uzbrojenie pozwoliły im odnieść zwycięstwo. Dwudziestu czterech poległych Polaków zostało pochowanych we wspólnej mogile. Po zakończeniu wojny wybudowano w tym miejscu pamiątkowy obelisk. Bohaterską postawę naszych obrońców uczciliśmy minutą ciszy.

DZIEŃ KRÓLIKA
    Wszyscy je uwielbiają. Mają mięciutkie futerka, puchate ogonki i niesamowicie długie uszy, dlatego też 26 września SU postanowił włączyć się w obchody Światowego Dnia Królika. Pomysł przebrania się za te sympatyczne zwierzątka bardzo się wszystkim spodobał, więc w poniedziałek naszą szkołę opanowały króliki. Kicały wesoło po   
                                            korytarzu, chrupiąc pyszne i zdrowe marchewki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
  Samorząd Uczniowski w bieżącym roku szkolnym zamierza pracować zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych. Z pierwszą inicjatywą wystąpiliśmy już 20 września. Tego dnia  obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Postanowiliśmy włączyć naszych milusińskich do akcji narodowego czytania i przybliżyć twórczość polskiego noblisty. Przedszkolaki wysłuchały z uwagą fragmentu powieści W pustyni i w puszczy, a następnie rysowały ilustracje do lektury. Na zakończenie każdy superman i mała miss z zerówki otrzymali pamiątkowe medale.

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM
      1 września 2016 r. o godz. 11:30 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Roma Piłatkowska przywitała uczniów, rodziców
i pracowników szkoły oraz poinformowała o planowanych zmianach w systemie oświaty. Życzyła uczniom i nauczycielom licznych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć pociech.
                                      Na zakończenie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego